škôlka

Postavte detskú kuchynku z dreva do záhrady a urobte ju hravou

Detská kuchynka vyrobená z dreva-záhrada-stavba-hra-kuchynské potreby-vonkajšie

Teplé počasie a príjemné teploty lákajú deti von a začínajú sezónu detských ihrísk. Otvorené ihriská sú často preplnené alebo v ich blízkosti nie je nič, ale ak máte vlastnú záhradu alebo aspoň jej časť, efektné ihrisko môžete navrhnúť pomocou jednoduchých nástrojov a zručností urobených vlastnými rukami. Jeden Detská kuchynka vyrobená z dreva  Príprava na dieťa alebo ako darček pre príbuzného je skvelý nápad, ktorý podporuje kreativitu a experimentovanie.

Drevená detská kuchynka v záhrade – skvelý nápad na outdoorové voľnočasové aktivity

Detská kuchynka vyrobená z dreva -záhrada-stavať-palety-hra-rohový-obraz

Na detskú kuchynku z dreva môžete použiť europalety. To znamená, že celú hernú plochu je možné ľahko postaviť a úplne navrhnúť. Na spracovanie dreveného materiálu sú ako obvykle potrebné nasledujúce nástroje: píla, elektrická alebo ručná píla, akumulátorový skrutkovač, skrutky alebo kladivo a klince. Hotový výrobok je navrhnutý a ozdobený brúsnym papierom a moridlom na drevo.

Postavte si detskú kuchynku z dreva svojpomocne – návod

Detská kuchynka vyrobená z dreva -záhrada-hra kuchyňa-stavať-palety-starý-drevený stôl

Drevený kuchynský kút môže v zásade pozostávať z dvoch povrchov – zvislého a vodorovného, ​​pracovného alebo hracieho povrchu a „kuchynskej steny“. V závislosti od požadovanej veľkosti budú užitočné 2-3 alebo viac europaliet. Postavte štruktúru „T“ a podoprite ju drevenými nohami.

Detská kuchynka z dreva – vyrobte si vlastný paletový nábytok 

Detská kuchynka vyrobená z dreva-záhrada-hracia kuchynka-vyrob si sám-palety

Jedna europaleta môže slúžiť ako kuchynská stena a jedna ako pracovná doska, potom by mali byť pripevnené 4 drevené nohy. V závislosti od situácie môžete medzery medzi doskami palety uzavrieť alebo nechať tak. V prípade potreby konštrukciu posilnite, pretože bezpečnosť dieťaťa je na prvom mieste.

Postavte detskú kuchynku z dreva – použite zvyšky dreva, europalety alebo starý drevený nábytok

detská kuchynka-drevená-záhradná-hra-kuchynka-stavať-paleta-návod

Farebný dizajn drevených detských kuchýň

detská kuchynka-drevo-záhrada-hra kuchynka-stavať-stôl-palety

Opatrne opracujte drevený povrch, aby sa dieťa neskôr nezranilo. Vyčnievajúce klince, skrutky a triesky z dreva môžu malým deťom ublížiť na rukách. Brúste povrchy a zaoblite okraje. Ak chcete, môžete naniesť iba vrstvu lazúry na drevo alebo ju natrieť netoxickým náterom.

Detské kuchynské doplnky do detského kútika

detská kuchynka-drevená-záhrada-hra kuchyňa-stavba-príslušenstvo-umiestnenie

Keď ste s konštrukciou a spracovaním povrchu dreva hotoví, môžete pristúpiť k návrhu. Čo je to vlastne v skutočnej kuchyni? – Umývadlo, priehradky, kuchynský riad, pracovná plocha, varná doska. Popustite uzdu svojej fantázii a pokúste sa všetko znovu vytvoriť svojou kreativitou.

Drevená detská kuchynka s drezom a policami

detská kuchynka-drevo-záhrada-hra kuchynka-zostava-drez-polica

Samozrejme, nie všetko musí fungovať správne. Kuchynské náradie, ktoré už nemôže používať domáca pani, staré kuchynské doplnky a riady, to všetko splní každému dievčaťu sen o vlastnej kuchynke. Pomocou háčikov môžete niektoré veci zavesiť na provizórnu kuchynskú stenu. Jednoduché police sú tiež voliteľné, ale o niečo zložitejšie.

Pripevnite drevenú detskú kuchynku k záhradnému plotu

detská kuchynka-drevo-záhrada-stavba-ľahký-stôl-kuchynský riad

Drez nemusí mať tečúcu vodu. Drez je viac než dostatočný, ak ho možno naplniť vodou ručne. Môžete ich vyrobiť z plechu alebo kovovej misy. Kontajner musí mať výrazný vonkajší okraj, takto je upevnený. Teraz si premyslite, kde chcete mini drez, označte ho zvolenou nádobou a pomocou elektrickej píly vyrežte príslušný tvar.

Postavte si v záhrade hrací kútik s detskou kuchynkou z dreva sami – návod

detská kuchynka-drevená-záhradná-stavba-návod-hra kuchynka-paleta-drevené boxy

Hernú kuchyňu v záhrade si môžete tiež ľahko zariadiť sami pomocou drevených boxov. V závislosti od požadovanej veľkosti bude potrebných niekoľko z nich. Drevené boxy sa bleskovo poskladajú pomocou akumulátorového skrutkovača a vytvoria sa tak funkčné police pre všetky nádoby..

Mini umývadlo v Nainštalujte detskú kuchynku vyrobenú z dreva

detská kuchynka-drevená-záhradná-budova-návod-minidrez

Drez, ktorý potrebuje každá skutočná kuchyňa, je vyrobený zo starého plechu na pečenie. Podľa toho postavíte drevený rám tak, aby bol plech na pečenie nižší a bol pripevnený na okrajoch. Presnú veľkosť môžu určiť použité drevené škatule.

Detská kuchynka vyrobená z dreva so všetkým užitočným kuchynským náčiním ako tá správna

detská kuchynka-drevo-záhrada-návod na stavbu-drez-paleta-kuchynský riad

Tento drôtený drez sa ľahko používa – naplňte a naplňte vodou. Ak nemáte starý plech na pečenie, zaobstarajte si plastové vedro akejkoľvek veľkosti a zapracujte ho na povrch kuchyne. Ostatné príslušenstvo a náčinie môžete usporiadať pomocou malých háčikov.

Police na príslušenstvo a náčinie v Detská kuchynka vyrobená z dreva 

detská kuchynka-drevo-záhradná-stavba-návod-príslušenstvo-kuchynský riad-panvica

Ak vyrábate nábytok a podobne pre deti sami, určite by ste mali zvážiť ich výšku. Ako príklad použite veľkosť od výrobcu nábytku, akým je napríklad Ikea. Priemerná výška stola je zhruba 45-50 cm a rovnaká šírka. Dĺžku si môžete určiť sami.

Postavte si drevenú detskú kuchynku sami

detská kuchynka-drevo-záhradná-stavba-návod-hra kuchynka-batoľa

Ak sú police umiestnené aj po celej šírke stolu, mali by ste to vziať do úvahy. Celková výška celej konštrukcie nesmie veľmi presahovať výšku dieťaťa. Zvlášť ak plánujete police alebo iné v hornej časti, mali by byť umiestnené v dosiahnuteľnej výške.

Postavte v záhrade drevenú kuchynku na hranie – deti sa rady hrajú s blatom

detská kuchynka-drevo-záhradná-budova-návod-hracie-guľôčky-

Keď je kuchynka na hranie už pripravená, nezostáva nič iné, iba začať variť a hrať sa. Deti sa radi prelievajú a hrajú s bahnom, a preto je také zariadenie pre nich skutočným snom. Potom sa všetko vyčistí záhradnou hadicou a všetko je dobré.

Jednoduchá montáž vlastnej drevenej detskej kuchynky – návod

detská kuchynka-drevo-záhrada-budova-stena-drevený stolík-paleta

Herný kútik v záhrade má niekoľko výhod, a čo je najdôležitejšie – môžete sa hrať vonku, makať a domov zostane čistý. Dieťa nemusíte obmedzovať v hre a nechať ho robiť si, čo chce. Predtým by ste sa však museli starať o svoju bezpečnosť.

Drevená detská kuchynka – pripevnite europaletu k vonkajšej stene domu

detská kuchynka-drevo-záhrada-stavba-paleta-stôl-kuchynský riad

Detskú kuchynku v záhrade si môžete veľmi ľahko zostaviť sami. Ak na to nechcete investovať veľa času a peňazí, umiestnite to vedľa vonkajšej steny a použite ako podperu. Starý drevený stôl sa do hernej kuchyne dokonale hodí – jeho výšku jednoducho treba trochu upraviť.

Detská kuchynka z dreva – zo starého dreveného stolu sa stáva hrací stolík

detská kuchynka-drevo-záhrada-budova-hracie-kuchárske guľôčky

Nohy stola trochu skráťte a upravte podľa výšky dieťaťa. Na kuchynskú stenu si vezmite paletu, ktorú pripevníte k vonkajšej stene domu. Všetky pomôcky je možné na ňu zavesiť pomocou háčikov a usporiadať podľa potreby.

Pri montáži Detská drevená kuchynka zohľadňuje veľkosť dieťaťa

detská kuchynka-drevo-záhrada-stavba-hracia-paleta-nápad

Ak chcete, môžete pod kuchynskú plochu nainštalovať policu. Všetky veci tam môžete po varení a hraní uložiť a chrániť ich pred nepriazňou počasia.

Správny návrh detskej kuchynky z dreva – poličky a dostatočný priestor na hranie

detská kuchynka-drevo-záhrada-stavba-hra kuchyňa-exteriér-dievča

Použitím myšlienok a inšpirácie, ktoré ste nazbierali, s pomocou niekoľkých materiálov a nástrojov, si môžete postaviť vlastnú kuchynku na hranie pre svoje dieťa a ich priateľov. Vytvorte si vlastný herný priestor, kde môžu malé deti voľne a potichu vypúšťať paru.

* Pokyny na obrázkoch k téme „Postavte si vlastnú drevenú detskú kuchynku“ od Moje tvorivé dni

* Pokyny na obrázkoch k téme „Vybudujte si vlastný kútik na hranie v záhrade s detskou kuchynkou z dreva“ od Čas strávený s Jerom Bearom 

* Pokyny na obrázkoch k článku „Jednoduchú montáž drevenej detskej kuchynky sami“ Perníková chalúpka