škôlka

Nápady na dizajn detskej izby: 12 hravých a farebných prevedení

Zariadenie detskej izby dizajn-sedací vak-kreslo-dekorácia-hracie zariadenie

Ak plánujete pre svoje dieťa novú škôlku, máte možnosť opäť sa vrátiť do detstva. Neváhajte spojiť svoje sny s niekoľkými modernými nápadmi, ale nezabudnite zahrnúť do plánovania aj svoje dieťa. Pretože dospelí často podceňujú predstavivosť svojich detí a veria, že sa musia rozhodnúť za nich. Ale verte nám, vaše dieťa presne vie, čo chce.

Dúfame, že v nasledujúcej galérii Nápady na dizajn detskej izby Dajte dohromady niekoľko zaujímavých príkladov, ktoré oslovia vás aj vaše dieťa. Určite budú perfektnou inšpiráciou a príťažlivosťou pre vás aj pre vaše dieťa. Nechajte sa prekvapiť!

1. Nápady na výzdobu detskej izby – Živé farby

Dizajn detskej izby-moderné nápady-žiarivé farby-poschodová posteľ

Farby majú tú vlastnosť, že stimulujú vaše deti. S ich pomocou môžete stimulovať ich predstavivosť a hru, čo je v tomto veku veľmi dôležité. V tomto prípade k tomu prispieva kombinácia jasne zelenej farby pre nábytok a príjemnej modrej farby pre stenu.

Vďaka nábytku ponúka detská izba aj dostatok úložného priestoru na oblečenie a hračky. To sa dosahuje mnohými policami a zásuvkami, ktoré možno nájsť dokonca aj na schodoch vedúcich k posteli. Pod podkrovnou posteľou sa nachádza denná posteľ, ktorá je pripravená na nocľah priateľa.

2. Nápady na dizajn detskej izby v zelenej a fialovej farbe

Dizajn detskej izby-nápady-zeleno-purpurovo-drevený rám postele-otvorená-polica-stena

Táto nádherná dievčenská izba je rovnako farebná, ale nie príliš rušivá. Farebná kombinácia pripomína jar a zaisťuje dobrú náladu aj v zamračených, daždivých dňoch. Veľká rohová skriňa ponúka dostatok priestoru na oblečenie a stôl má výhľad na celú miestnosť. Tu sa asi nemôžete zľaknúť.

3. Nápady na dizajn dievčenskej izby – odtiene červenej

Nápady na dizajn škôlky dievčatá miestnosti červené tóny hodiť vankúše

Izba tejto dievčiny je tvorená rôznymi odtieňmi červenej a bielej, čo vytvára romantickú atmosféru. Prispieva k tomu aj nábytok, ako aj vysnená biela posteľ s baldachýnom, ktorá je pripevnená k stene za posteľou. Červenkastá tapeta s kvetinovým vzorom je tiež veľmi efektívna a slúži aj ako vítaný farebný akcent v detskej izbe, ktorá je inak zariadená v bielej farbe.

4. Dizajn chlapčenskej izby – praktická posteľ pre hostí

Návrh detskej izby-nápady-praktické-posteľ pre hostí-superman-dekorácia

Tu bolo myslené veľmi praktické, pokiaľ ide o posteľ pre hostí. Je ukrytý v priestrannej skrini a môže byť skrytý za dverami skrinky, keď sa nepoužíva. Nad tým je však skutočná posteľ, ktorá susedí s veľkým šatníkom.

Plocha pri svetlíku bola vybraná pre písací stôl, čo má výhodu v tom, že vaše dieťa dostane dostatok denného svetla pri práci na domácich úlohách. Neutrálne farby vo svetlo šedej, žltej a bielej farbe určujú zariadenie, ktoré je podčiarknuté a doplnené efektnou nástennou maľbou.

5. Nápady na dizajn detskej izby – zdvojnásobte všetko

moderná-škôlka-dizajn-nápady-ubytovanie-pre-priateľov

Táto priateľská detská izba ponúka priestor pre dve deti a je perfektným riešením napríklad pre dvojčatá. Aby sa ušetrilo miesto, bolo vybrané podkrovné lôžko, pod ktorým je umiestnené druhé lôžko. Nápady na dizajn detskej izby – lavice sú umiestnené vľavo a vpravo od postele a oddelené od seba posteľami, aby každé z detí malo pri štúdiu pokoj. Veľmi efektná je nástenná maľba, ktorá zobrazuje romantický zámok a farba dokonale ladí s dizajnom detskej izby.

6. Romantická dievčenská izba

romanticko-detská výzdoba-nápady-dievčenská izba-obtisky na stenu

Tu vidíte typickú dievčenskú izbu, v ktorej sa vaša dcéra bude cítiť ako princezná. Jemné závesy a kvetinové motívy na stene, ktoré sa v podobe lustra objavujú aj vo forme ruží, ako úchytky skrinky a na závesy, zaisťujú rozprávkový vzhľad. Okrúhly koberec v zelenej farbe poskytuje malú rozmanitosť v ružovej a bielej detskej izbe.

7. Nápady na dizajn detskej izby – motívy

moderný-návrh škôlky-nápady-lipa-zelená-stromové motívy

Stimulujte predstavivosť svojho dieťaťa hravými motívmi. Nezáleží na tom, či je dizajn vyrobený z dreva alebo farebnej nástennej maľby. Hlavná vec je, že to vyzerá zábavne. Aj táto detská izba pripomína jar, čo je dosiahnuté predovšetkým slnečnou žltou, ktorá sa opakuje všade v miestnosti. Na vypúšťanie pary slúži preliezačka, ku ktorej je pripevnená aj hojdačka.

Moderná farebná schéma v modrej a citrónovo žltej

detská izba-farebný dizajn-modro-žltá-stena-tapeta-vzorovaná

Žltá ako hlavný tón

detská izba-dizajn-nápady-čalúnená posteľ-žltá-tapeta-vzor

Inšpiratívny dizajn nábytku

Návrh detskej izby-nápady-loftová posteľ-parapetný-vlnový motív-oranžová

Mix vzorov

detská izba-poschodová posteľ-s rebríkom-kvetinový-koberec-šatník-zrkadlo-dvere