škôlka

Farebný a nástenný dizajn v detskej izbe – 77 skvelých nápadov

farebný dizajn steny jednoduchá farebná samolepka na stenu motýle žiarovky gule

Pri navrhovaní detskej izby sa fantázii medze nekladú. Žiarivé farby, vtipné dekorácie a šťastná atmosféra tu vládnu! Pri výbere Farebný a nástenný dizajn Existuje množstvo vecí, ktoré je potrebné vziať do úvahy pre izbu vášho dieťaťa – veľkosť a tvar miestnosti, nábytok a doplnky, typ a farba podlahy a farebný efekt. Farby v detskej izbe by nemali pôsobiť stresujúco, preto je vhodné zvoliť iba dve farby – jemnú farbu pozadia a nápadnú farbu, ktorá sa používa ako akcent vo výzdobe steny. Jemné farby je možné kombinovať s farebnými vzorovými a fotografickými tapetami a farebnými samolepkami na stenu. Pozrite sa na naše skvelé nápady a nechajte sa inšpirovať!

Farebný a nástenný dizajn – Farebný vlnový vzor

farebný stenový dizajn vlny vzor farebný policový nočný stolík biely

Steny v detskej izbe sa môžu rýchlo zašpiniť, takže prelakovanie je rýchly spôsob, ako osviežiť výzdobu. Nezabudnite, že farby v detskej izbe by mali byť hypoalergénne, trvanlivé a necitlivé na nečistoty. Čoraz viac výrobcov v súčasnosti ponúka špeciálne farby na steny pre deti. A tam je výber farebných tónov nemenej rozmanitý ako pri iných farbách stien.

Farebný a nástenný dizajn – fototapeta

farebný dizajn steny fotografická tapeta terénne vozidlo modrá žltá interiér

Voľba farby steny pre detskú izbu závisí od vášho vkusu a preferencií dieťaťa. Ak sa rozhodnete pre intenzívnu farbu, ako je červená, použite ju iba ako prízvuk na jednej zo stien. Nezabudnite, že malé dieťa má veľa pestrofarebných hračiek, preto sú ako pozadie vhodné jasné, neutrálne farby. Najpopulárnejšie farby v detskej izbe sú ružová, modrá, žltá a fialová, ktoré je možné kombinovať so zelenou, béžovou a krémovou.

Graffiti ako individuálny dizajn steny

farba a stena dizajn graffiti láska ružové nuansy maedchenzimmer

Graffiti je tiež skutočne originálnym nápadom na dizajn farieb a stien v detskej izbe. Môžete si najať umelca, ktorý špeciálne vykúzli na vašej stene akýkoľvek motív. Tu máte opäť slobodnú voľbu a môžete úplne vychádzať z preferencií svojho dieťaťa. Od jednoduchých písmen, ako je meno vášho dieťaťa, až po hrdinov z vašich obľúbených filmov, je možné všetko. Môžete tiež vopred vyhľadať obrázok na internete a ukázať ho graffiti umelcovi. Ten môže zase predložiť ďalšie návrhy.

Farebné akcenty v detskej izbe vo forme tapiet

farebný dizajn steny geometrický vzor pestrý biely nástenný koberec

S tapetami v detskej izbe pre farebný a nástenný dizajn môžete dosiahnuť aj zaujímavé efekty a zaistiť si dobrú náladu. Vyššie uvedený príklad ukazuje takú myšlienku, ktorá vo svetlej miestnosti vytvára vtipné farebné akcenty v geometrických tvaroch. K zariaďovaniu pribudol aj farebný, abstraktný koberec.

Originálny dizajn steny v dúhových farbách

farebný dizajn steny dúhová stena farebná televízna teleskopická stolička

Chcete, aby to bolo v detskej izbe obzvlášť pestré? Potom vyberte dúhu ako základ pre farebný a stenový dizajn v detskej izbe. Či už vo forme širokých pásikov, ako je vidieť vyššie, alebo pomocou farby na stenu alebo ako tapety – určite vyčarujete úsmev na tvári vášho dieťaťa. Nižšie sa pozrite na ďalšie nápady na dizajn farieb a stien!

Šedá farba na stenu v detskej izbe

farebný dizajn steny tapeta šedá šatník farebná tabuľa

Odporúča sa neutrálnejšie pozadie, najmä ak bol pre nábytok zvolený farebný nábytok. Veľmi vhodné sú teda sivé, biele alebo béžové tóny, ktoré môžu nielen zdobiť steny vo forme farby steny, ale môžu byť tiež vybrané ako tapety. Ak chcete farebné steny napriek farebnému nábytku, je najlepšie siahnuť po pastelových tónoch, ktoré nie sú také rušivé a nekradnú šou nábytku..

 Jednoduchý dizajn steny s motívmi stromov

farebný stenový dizajn tapeta zariadenie stromu biely béžový rebrík

Jednoduchá farebná schéma je čokoľvek, ale nie nudná, dokonca ani v detskej izbe. Je štýlový a úžasne vhodný na vytvorenie akcentovanej steny s krásnymi motívmi. Použiť na to môžu nielen samolepky a tetovanie na stenu, ale aj tapety s motívmi alebo obrázky. Detská izba vyzerá živo aj napriek neutrálnym farbám, keď sa dve z nich používajú a striedajú. Vďaka bielej farbe je miestnosť svetlá a priateľská. Neutrálne farby majú tiež výhodu, že sú stále aktuálne a dajú sa použiť, keď dieťa starne a dospieva.

 Skica auta na bielej stene

farebný stenový dizajn jednoduchý dizajn skica auta svetlík

Pre minimalistický vzhľad je možné okrem iného zvoliť bielu farbu a dizajn stien. Potom môžete vybrať ľubovoľnú druhú farbu, ktorá môže byť tiež krikľavá, ako tu. Akonáhle ste sa rozhodli pre motív na stenu, je najlepšie ho vybrať spoločne s dieťaťom a podľa jeho preferencií. Môže to tiež súvisieť s jeho schopnosťami a talentom. Ak radi kreslíte, veľmi sa hodí napríklad skica na stenu. Vaše dieťa ich dokonca môže chcieť samo nakresliť na stenu?

 Biela stena s farebnými akcentmi z maľovaných rámov obrazov

farebný a nástenný dizajn biele motívy detskej izby rámová stena

Tapety sú teraz k dispozícii v najrozmanitejších farbách a so širokou škálou motívov a vzorov. Aj keď to ponúka obrovský výber, znamená to tiež, že výber môže byť dosť ťažký. Dobré plánovanie s tým môže pomôcť. Ak ste si vybrali štýl nábytku a požadované farby do detskej izby a vždy to máte na pamäti, tapeta sa tiež rýchlo nájde. Vyššie uvedený príklad je na jednej strane krásne farebný, ako by ste očakávali od tapiet do detskej izby. Na druhej strane boli na motívy použité príjemné pastelové farby, ktoré vytvárajú romantický a štýlový dizajn farby a steny zároveň.

farebný dizajn steny motív lesa moderný dizajn gauč zelený

Nápadnejší a divokejší dizajn farieb a stien je možné kompenzovať nábytkom s jednoduchým moderným dizajnom. Ak namiesto toho použijete komplikovaný a ozdobený nábytok, môže sa z neho rýchlo stať príliš dobrá vec. Stačí sa pozrieť na príklad vyššie. Napriek tomu, že bolo použitých mnoho rôznych farieb, vytvára sa harmonický celkový obraz, za čo môže predovšetkým minimalistický nábytok. Existuje však aj svetlá, neutrálna podlaha a horná polovica steny v bielej farbe.

farebný nástenný dizajn mapy idea mäta zelená hrací stolík

Navrhovanie steny týmto spôsobom je veľmi originálne a nepochybne aj lacné. Je na vás, či na to použijete mapy alebo iné veci. Jedna vec je však istá – dieťa bude vždy sledovať krajiny a mestá. Skombinujte tento obklad steny s farebnou akcentovanou stenou. Pretože samotné karty majú zvyčajne niekoľko farieb, na stenu by ste mali zvoliť jednoduchší variant. V ideálnom prípade by sa to malo nachádzať na mape alebo na mape sveta, aby vznikla určitá harmónia. Vhodné sú teda svetlo modré alebo zelené tóny, ktoré charakterizujú lesy, ale aj ružové. Kartu jednoducho vezmite so sebou vopred do železiarstva a dajte si namiešať správne odtiene podľa svojich potrieb.

farebný stenový dizajn pestré pásy biela drevená herňa

Ak ju máte radi obzvlášť farebnú a bláznivú, nič nebráni jej implementácii v detskej izbe. Dizajn steny, ktorý vidíte vyššie, môžete získať tak, že na jednej strane nájdete podobnú tapetu a na druhej strane ju navrhnete sami. To má samozrejme výhodu v tom, že farby si môžete vybrať sami a prispôsobiť ich nábytku a iným bytovým doplnkom. Jednotlivé oblasti sú jednoducho zamaskované lepiacou páskou. Podľa toho, aké široké by mali byť biele pruhy, volíte aj šírku papierovej pásky. A potom sa iba odstráni. Na dosiahnutie sýteho odtieňa je potrebných viac vrstiev.

farebný dizajn steny drevené lišty farebné rustikálne denné lôžko komoda na okná

Prišli by ste na nápad navrhnúť stenu v detskej izbe drevom? Vyzerá to naozaj pekne, však? Farba dreva by mala najlepšie zodpovedať farbe nábytku alebo podlahy. Ale pretože prírodná farba dreva v detskej izbe môže rýchlo vyzerať celkom nudne, pásy alebo dosky na stenu by ste mali striedať aj s farebnými. Vhodné farby sú tie, ktoré nájdete aj v iných častiach miestnosti, napríklad v dekoráciách, vankúšoch, posteľnej bielizni, inej stene alebo rôznych bytových doplnkoch.

farebný dizajn steny domy abstraktné farebné sedacie vaky zelená

Farebný a stenový dizajn v tejto miestnosti je bláznivý a hravý. Boli zvolené výrazné farby, ktoré sa nenachádzajú iba v koberci a sedacích vakoch. Z takýchto farieb pozostávajú aj nástenné maľby. Samotné obrázky ukazujú domy nepravidelných tvarov, ktoré v kombinácii s nerovnou šikmou strechou vytvárajú hravý vzhľad. Výsledkom je vzrušujúca herňa, v ktorej si deti zaručene užijú veľa zábavy.

nápad na farebný dizajn steny drevené pásy tapety vzor parkety

Štýlovú a romantickú dievčenskú izbu môžete vytvoriť zo zmesi jemných kúskov tapiet. Je to tiež úžasný spôsob, ako recyklovať zvyšky namiesto ich vyhodenia. Kusy tapiet sú pripevnené k stene v obdĺžnikoch rôznych veľkostí. Prechody sú potom prekryté jednoduchými drevenými pásikmi, čo vytvára zaujímavý efekt. Myšlienku je možné samozrejme realizovať aj v chlapčenskej izbe s vhodnými tapetami. Ani tam to nebude vyzerať o nič menej atraktívne.

farebný dizajn steny béžový koberec abeceda oranžová sedačka

Abeceda sa často používa na navrhovanie stien. Ak existuje veľa rôznych farieb a vzorov, ako je to v tomto prípade, je najlepšou voľbou neutrálna stena ako pozadie. Alternatívne môže byť navrhnutá farebná stena, ktorá je potom ozdobená jednoduchšími písmenami. Vždy sa snažte vytvoriť harmonickú atmosféru pomocou dizajnu farieb a stien. Nemali by ste zabúdať, že aj farby môžu mať vplyv na náladu a nálady detí.

dizajn farby a steny tehlová stena podkrovná posteľ obývacia stena koberec oranžová

Aj keď sú jasné farby pre deti stále nevhodné, pretože sa nimi cítia podráždene, so staršími deťmi je možné ľahko použiť všetky druhy farieb. Môžete pripraviť detskú izbu so správnou farbou a stenovým dizajnom pre budúcu izbu pre mládež, ktorá na seba nenechá dlho čakať, a navrhnúť modernejšiu stenu, ale inak zariaďte izbu detským nábytkom a dekoráciami. To sa robilo aj v tomto prípade. Kým sivé a neutrálne steny v kombinácii s tehlovou stenou pôsobia skôr mladistvo, nábytok je farebnejšie a štýlovo hravejší. Niekedy môžete tiež myslieť trochu viac na budúcnosť.

farebný dizajn steny fialový dizajn detskej izby kruhy stôl na stôl vankúš

Dostanete typickú dievčenskú izbu s farebným a nástenným dizajnom (ako by to mohlo byť inak) s ružovou a fialovou. Či použijete tieto farby v minimalistickom interiéri alebo dáte prednosť klasickému a romantickému štýlu, je na vás alebo na vašej dcére. Tento príklad je moderným štýlom, ktorý je navrhnutý tak, aby bol vhodný pre deti, s atraktívnymi kruhovými motívmi na stenu. Aj keď sú farby jemné, nemali by ste to ani preháňať. Biela farba steny je skvelou rovnováhou. Mimochodom, nemalo by sa zabúdať ani na osvetlenie. Pokiaľ ide o nástenné svietidlo, môže to v konečnom dôsledku predstavovať aj časť dizajnu farby a steny. Vo večerných hodinách vytvára zaujímavé svetelné efekty a kúzlo.

farebné a stenové prevedenie závesov do postele s cikcakovým vzorom

farebný a nástenný dizajn ružové bodky do detskej izby

farebný a nástenný dizajn sivý károvaný vzor tapeta girlanda

farebný a nástenný dizajn žlté kvety dizajnová posteľná bielizeň pestrá

farebná stena dizajn priestor téma planéty raketa posteľ stôl

farebný dizajn steny oranžová stena autá chlapcov zariaďovanie izieb

 Nástenný dizajn v svetlo ružovej farbe s motívom hradu

Farebný a nástenný dizajn škôlka-dievča-ruža-zámok-šablóna

Farebný a nástenný dizajn v detskej izbe

Farebný a nástenný dizajn detská izba-chlapec-fotografická stena-vesmír-motív

Pôvodný nápad na dizajn farby a steny

Farebný a nástenný dizajn detská izba-foto-tapeta-geometrický-abstraktný-farebný

Mesiac a hviezdy sú obľúbenými motívmi do dievčenských izieb

Farebný a nástenný dizajn nábytku do detskej izby-dievča-fialová-hviezda-mesiac-biely

Gymnastická dekorácia na stenu vo fialovej farbe

farebný-nástenný-dizajn-detská-izba-dievča-gymnastika-nástenná dekorácia

Akcentovaná stena v trendovom bobuľovom tóne

Farebný a nástenný dizajn detská izba-dievča-fuchsie-bobule-nástenný-farebný-akcent

Samolepky na kvety

samolepky na stenu-dizajn-škôlky-dievča-orgován-farebné-kvety-na stenu

Biela nástenná polica s farebnou zadnou stenou

farebný-nástenný-dizajn-detská-izba-dievča-pruhované-tapety-farebné-akcenty

Nech zelená a biela vytvoria živú atmosféru

farba-stena-dizajn-detska izba-maj-zelena-biela-vzor-tapeta-kvety

Obrázkové pásy Ikea majú mnoho použití

farba-stena-design-detska izba-stena-dekoracia-strom-ikea-obrazovy-ram-pismena

Jasne červené akcenty na neutrálnom pozadí

motívy farba-stena-dizajn-detská-izba-chlapec-tapeta-rám-obrázku

Kobaltová modrá farba na stenu

farebný-nástenný-dizajn-detská-izba-chlapec-kobalt-modrá-stena-farba-vlny-motív-plagát

Farebný a nástenný dizajn detská izba-chlapec-svetlo-šedá-nástenná maľba-hodiny-nástenná tetovacia-fotografická stena

farba-nástenný-dizajn-detská-izba-chlapec-sivá-nábytok-vzor-tapeta-červená

farba-stena-dizajn-detska izba-chlapec-modro-biela-bordura

farba-stena-design-detska izba-loft postel-orgován-žltá-kombinácia

farebná stena-dizajn-detská izba-pruhované-tapety-loftová rozkladacia pohovka-pod

farebný-nástenný-dizajn-detská-izba-farebný-vzor-tapeta-oblak-balóniky

color-wall-design-nursery-girl-pink-purple-white-pruhy

farba-nástenný-dizajn-detská izba-tyrkysová-stena-farba-ružová-vzor-tapeta

farba-stena-dizajn-detska-izba-tapeta-mapa-sveta-farebna

farba-nástenný-dizajn-detská izba-tapeta-čierna-biela-fialová-deko-šatník-zrkadlové-dvere

farba-stena-dizajn-detska-izba-dievca-krem-na-stenu-farba-zlatej farby-bodky

farba-stena-design-detska-izba-chlapec-cierna-akcent-stena-biela-dreveny-nabytok

farba-nástenný-dizajn-detská izba-žltá-akcentová stena-čierno-biela-dekorácie

stenový dizajn-detská izba-dievča-jemný ružový-deko-strom-biely-nábytok

farby detskej izby-žlto-zelená-jednolôžková opona

nápady-stena-dizajn-detská izba-dúha-modrá-obloha

 jarná nálada po celý rok

nápady-stena-dizajn-detská izba-strom-samolepka-stena-farba-krém

skvelý nápad na dekoráciu pre milovníkov psov

nápady-stena-dizajn-detská izba-foto-tapeta-vtipné-okuliare pre psa

stena s červeným akcentom a biely nábytok

nápady-stena-dizajn-detská izba-červený-prízvuk-stena-biela-police

 Tapeta s motívom vesmíru

nápady-stena-dizajn-detská izba-tapeta-priestor-medziposchodie-šmykľavka

len intenzívna farba ako zvýraznenie

nápady-dizajn-detská izba-stena-farba-bielo-žltá

 Zelená a biela pôsobia sviežo a vzdušne

nápady-farby do detskej izby-biela-zelená-jednolôžková posteľ

Červená, ružová a biela

farby detskej izby-nápady-ružová-tapeta-biely-nábytok

farby detskej izby-purpurovo-akcentový nástenný nábytok-vysoký lesk-biele-čelá

detská izba-chlapec-farba na stenu-pastelové-zelené-tapety-kvetinové-podkrovné závesné vrecko

detská izba-stena-dizajn-tapeta-kvet-vzor-ružovo-žltá

stena-design-detska izba-zlto-modra-zirafa

dizajn steny-škôlka-dievča-modro-červené-kvety-retro-vkus

stena-design-detska izba-pruhy-tapeta-chlapec-modro-biela

stenový dizajn-detská izba-tabuľa-hracia plocha-biely-nábytok

stena-design-detska-izba-tapeta-vzor-zvierata-biely-nabytok

stena-design-detská izba-nálepka na stenu-zelený-strom

stena-design-detska izba-farba na stenu-modro-siva-nalepka-strom

wall-design-nursery-wall-mother-grey-city-skyline

farebný a stenový dizajn -detské-izbičky-farebné-pruhy-decentné-tapety

farebný a nástenný dizajn detská izba-svetlo modro-ružovo-biela

farebný a nástenný dizajn detská izba-nápady-pruhy-krémovo-sivá