škôlka

Detská izba s lezeckou stenou – dobrodružstvo pre vašich najmenších medzi vlastnými stenami

Lezecká stena detská izba Postavte si svojpomocný projekt čiernych farebných hračiek

Všetci vieme, že deti milujú skúmať každý kút domu alebo kus nábytku. Z tohto dôvodu im môžete umožniť spotrebovať všetku svoju energiu tam tým, že majú vlastnú lezeckú stenu. Horolezectvo je úžasný šport, ktorý podporuje silu, motoriku a koordináciu. Existuje niekoľko skvelých možností, od jednoduchých až po zložitejšie lezecké steny. Bez ohľadu na to, či chcete postaviť jednoduchú vnútornú štruktúru alebo pôsobivé bludisko na dvore, môžete sa pozrieť na naše inšpiratívne lezecké steny, ktoré vám uľahčia vstup..

Navrhnite si detskú izbu preliezky sami

Lezecká stena Detská izba Postavte si svojpomocne projekt z bieleho dreva, úchytky priskrutkované na lezení pre batoľatá

Detská izba s lezeckou stenou teda umožňuje vašim malým deťom venovať sa dynamickej aktivite, ktorá je atraktívna pre veľký počet ľudí. Záujem o telesné cvičenia má aj tú výhodu, že lezenie ponúka aj príležitosti na rozvoj kognitívnych, sociálnych a emocionálnych schopností. Stačí si so sebou priniesť dobrodružstvo lezenia domov. Takou konštrukciou môžu byť steny v spoločných miestnostiach, spálňach a telocvičniach.

Lezecká stena detská izba Postavte si svojpomocne projekt preglejkových panelov do detskej postele

Existuje veľký výber lezeckých stien, od variantov pre batoľatá až po pokročilé lezce. Začnite malým pohybom zápästia na povrchu steny alebo dvoch, alebo pokračujte vo veľkom a prikryte ním steny pivnice. Môžete byť dokonca kreatívni a používať panely napríklad na prístup do podkrovia. Možnosti tiež zahrnujú vlastnoručne navrhnuté projekty pre domácich majstrov, samoinštaláciu alebo profesionálnu stavbu.

Lezecká stena Detská izba Postavte si svojpomocne DIY projekt Biela zelená Modrá Úchyty Detská lezecká strecha

Detské izby s lezeckou stenou sú pre malé deti skvelým spôsobom, ako tráviť čas aktívne a zdravo. Je to obzvlášť skvelá zábava pre deti a môže to byť aj skutočná výzva pre rodičov. Bez ohľadu na to, či ste dieťa alebo dospelý – škôlku s lezeckou stenou si u vás doma určite užijete. A najlepšie na tom je, že inštalácia je veľmi jednoduchá. Všetko, čo potrebujete, je pevná stena (nie priečka) a niekoľko lezeckých chytov. Ak nechcete pripevniť lezecké chyty k samotnej stene, môžete použiť listy preglejky a potom sa stať kreatívnymi, ako chcete. Môžete si tiež postaviť lezecké steny sami v rôznych uhloch, aby ste dosiahli požadovaný dobrodružný zážitok vo svojom vlastnom dome.

Detská škôlka pre lezecké steny

detská herňa rohový drevený stôl gauč biely tmavomodrá moderná rustikálna šachovnica

Pre tých obyvateľov mesta, ktorí nemajú trávnaté dvory a len príležitostný prístup do parkov, je nechať deti sfúknuť paru často cvičením v zúfalej kreativite. Vnútorná lezecká stena v detskej izbe môže byť dobrým a bezpečným doplnkom hry. Je to projekt, ktorý je možné vykonať aj cez víkend. Inštalácia lezeckej steny v interiéri má mnoho výhod. Detská izba pre lezeckú stenu na jednej strane nevyžaduje žiadne časovo náročné vylepšovanie alebo upratovanie po čase hry, a na druhej strane ponúka možnosť dobrodružnej hry.

chyty na lezenie vlastnými rukami Elegantné lezecké steny pre deti Úžasná mediálna vyrovnávacia pamäť Ak0 Pinimg 1200x 0d Ed 19

Horolezectvo tiež zlepšuje u detí pocit rovnováhy a koordinácie. Pri takejto psychickej a fyzickej výzve si drobci len málokedy všimnú, že v skutočnosti absolvujú plnohodnotný tréning. Budete sa pri tom zabávať, pričom rôzne držadlá a povrchy ponúkajú možnosť rôznych kooperatívnych hier. Pomerne bezpečné sú aj lezecké steny, ktorých cieľom je presun zo strany na stranu. Rukoväte je možné umiestniť len niekoľko centimetrov od podlahy, aby ste sa vyhli zraneniu pri páde.

Posúďte herňu

Lezecká stena Detská izba Postavte si svojpomocne DIY projekt Sivé kľučky Garážové suterénne posuvné sklenené dvere

Prvým krokom pri navrhovaní lezeckej steny do detskej izby je zabezpečiť, aby bola stena dostatočne pevná. Ak ide o sadrokartónové dosky, môžete výstužné skrutky zosilniť naskrutkovaním na ďalšie drevené panely alebo preglejku. Môže to znieť trochu nadnesene, ale ak nemáte betónové steny, bola by to rozumná alternatíva. Panely budú vykonávať svoju prácu a je samozrejmé, že by ste mali pracovať iba s bezpečnými materiálmi. Džungľová telocvičňa alebo lezecká stena nemusia byť nevyhnutne vysoké, najmä ak sú určené pre batoľatá. Ak však máte oblasť s vysokými stropmi, môže mať niekoľko možností a návrhov, na ktorých je možné stavať.

Pripravte si materiály

Lezecká stena detská izba Postavte si svojpomocne diy projekt drevený panel batoľa

Ďalej je najlepší spôsob, ako určiť lacné použitie preglejky, podľa veľkosti lezeckej steny, ktorú plánujete postaviť. Rozrežte ich na požadovanú veľkosť, aby sa dali pripevniť na stenu. Tiež môžu byť požadované výrezy pre vetracie otvory alebo zásuvky. Hneď ako prestrihnete listy preglejky na správnu veľkosť, môžete ich tiež tapetovať zaujímavými vzormi, alebo ich nechať tak, ako sú. Ak si však vyberiete tapetu, mali by ste vedieť, že tradičná pasta na tapety sa nie vždy prilepí na drevo. Drevené vlákna absorbujú vodu v lepidle, čo spôsobuje, že papier pri sušení jednoducho spadne.

lezecká stena detská izba kutilský projekt drevený panel chlapci bicie podkrovná posteľ

Z tohto dôvodu môžete preglejku natrieť vhodným základným náterom pred použitím bežného lepidla na celulózu. Ďalšími možnosťami povrchov stien sú obyčajný uretán na vodnej báze alebo zrnitá textúrovaná farba. Ako bolo uvedené vyššie, drevo môžete nechať tak, ako je, pre minimalistický vzhľad. Ak patríte k minimalistom, dobré brúsenie by bolo dobré, keby ste sa vyhli trieskam v jemných malých rukách detí..

Vyberte si správny dizajn a tvary

lezecká stena detská izba kutilská posteľ podkrovná posteľ drevené schody police závesná lampa

Dobre navrhnuté detské izby pre lezecké steny môžu byť tiež modulárne. Ak napríklad konfigurácia pre deti začne byť nudná, môžete pohybovať a upravovať držadlá. Preto musíte dodatočne vyvŕtať všetky potenciálne otvory, zatiaľ čo pred steny sú nainštalované takzvané T-matice. Akonáhle je lezecká stena v hornej časti zatvorená, nemôžete inštalovať žiadne ďalšie T-matice. Potom sa stanoví počet a usporiadanie otvorov.

lezecká stena detská izba postavte si svojpomocný projekt drevený panel podkrovná posteľ

Keď ste si istí, že máte všetky svoje matice na mieste, obráťte preglejku a postarajte sa o vyčnievanie všetkých drevných štiepok. Odskrutkujte panely tak, že začnete od spodnej časti a budete postupovať nahor. Otvory umiestnite proti sebe tak, aby povrch zostal bez prekážok. Okraje lezeckej steny ukončite štvrtinovou palicou alebo ich orežte, ak chcete čistejší vzhľad. Akonáhle sú panely na svojom mieste, môžete naniesť niekoľko vrstiev vodoodpudivého uretánu.

Pridajte textúru a silu

Lezecká stena Detská izba Postavte si svojpomocne projekt sivé panely uchopenie detského lezenia

Vo všeobecnosti sa drevené držadlá najlepšie používajú v spodnej časti, kde sa ich budú dotýkať chodidlá. Väčšie drevené úchytky však môžete do novej steny jednoducho integrovať pomocou zdravého rozumu. A ak zistíte, že pri stavbe svojej steny nemáte dostatok T-matíc, môžete vždy pripevniť drevené držadlá priamo na povrch. Držadlá musia tiež vydržať veľkú váhu, ak na stene visí osoba s hmotnosťou viac ako 45 kíl. Tvrdé drevo je v tomto ohľade skvelým východiskovým bodom, najmä ak chcete, aby boli držadlá malé alebo tenké.

lezecká stena detská izba kutilský projekt drevená doska dievča ružová sedacia súprava

Posledná vec, ktorá by sa mala stať, je, že niekto zlomí zovretie, zatiaľ čo sa ho niekto drží. Zvážte tiež zrno dreva. Drevo rezané naplocho a bez pórov je menej náchylné na zlomenie počas používania. Vo voľnej prírode má každá skala určitú textúru, ktorá horolezcom zaručuje stabilný úchop. Hrubo rezané drevo má určitú textúru, ale to môže po opakovanom použití rýchlo zmiznúť. Vo všeobecnosti opotrebovanie spôsobuje, že povrch je hladký a spotené a mastné ruky majú rovnaký účinok ako lubrikanty, čo sťažuje používanie rúčok. Pridanie textúry ručnými nástrojmi je dobrý začiatok a čím viac ich bude, tým lepšie a hlavne bezpečnejšie bude škôlka v lezeckej stene môcť získať.