kempovanie

Údržba kempingového stanu – tipy na čistenie a opravy

Demontáž stanu Pokyny, upratovanie, čistenie

Či už ste a Kempingový stan vyrobené z bavlny alebo polyesteru, riadne ich uložte a udržujte v dobrom stave. Stan je možné úplne vyčistiť, ale pravidelnou údržbou sa tomu vyhnete. Pod stan je dobré dať plastovú fóliu alebo plastové fólie. Vďaka tomu zostane podlaha stanu čistá. Malé kúsky plastových fólií položte pred vchod do stanu a použite ich ako rohožku. Keď balíte stan, oddeľte vonkajšie steny od vnútorných.

Kempingový stan – základné pravidlo pre čistenie

Demontáž návodu na sušenie stanu foto návod

Ponechajte si malé časti stanu a oddelené vrecká. Pred zabalením príslušenstvo umyte a nechajte úplne vyschnúť. Pleseň to nielen dokáže  Kempingový stan poškodiť, ale nepríjemne zapácha a môže byť zdraviu škodlivý. Stan budete preto musieť demontovať, keď je úplne suchý. Nie vždy sa to dá – obzvlášť v zlom počasí, ale pokúste sa zbaliť mokrý stan, ak môžete.

Pred balením vytrepte kempingový stan z vody

Demontujte stan, otriasajte tipy, osušte

Pretrep to Kempingový stan a utrite vodu handričkou. Utierku by ste však nemali prať čistiacim prostriedkom – môže to poškodiť vodotesný povrch. Ak prší, môžete stan vložiť do kufra a utrieť ho tam. Akonáhle ste doma, môžete zavesiť stan na šnúru na bielizeň.

Kempingový stan – vykonajte jednoduché opravy

Stan očistite, úplne vysušte a rozoberte

Tipy na starostlivosť o stan impregnujú švy

Veľmi často budete musieť opraviť stanovú tyč – vždy je dobré pribaliť niekoľko stanových tyčí ako náhradné diely. Tiež sa veľmi často stáva, že to Kempingový stan slzy – prineste klince a niť. V kempingovom obchode si môžete kúpiť pásku na slzy alebo lepidlo na švy. Pred opravou textílie sa musíte uistiť, že je miesto suché. Položte plochý predmet / napríklad dosku na krájanie / ako základ a prilepte látku. Nezabudnite, že stan môžete navlhčiť – pracie prostriedky poškodia vodotesnú vrstvu. Nenechajte deti hrať sa okolo stanu s vodnými pištoľami alebo s mydlovými bublinami. Ak sa zips zasekne, môže vám pomôcť včelí vosk. S dobrou prípravou a týmito trikami budete mať skvelú kempingovú dovolenku.

Materiály udržujú stan v čistote

Čistenie boxu na vybavenie stanu

Nainštalujte kempingový stan

Sušenie stanu vytvára romantickú atmosféru kempingu na pláži

Tipy na starostlivosť o plážového surfera zo stanu

Správna inštalácia stanu Údržba Čistenie kempingového lesa

Kempingové vybavenie