karneval

Vyrobte si papierové mache masky – 12 nápadov na karnevalové masky

Či už na karneval alebo na Halloween, maska ​​je dôležitou súčasťou mnohých kostýmov. Namiesto toho, aby ste si masky kúpili, si ich môžete vyrobiť sami z rôznych materiálov a objaviť sa na karnevale jedinečným pohľadom. S papierovou hmotou môžu byť karnevalové masky drotované v rôznych tvaroch a zdobené podľa želania. Nasleduje veľa skvelých nápadov a sprievodcov pre Papierové masky urob si sám, ktoré sa perfektne hodia k halloweenskym alebo karnevalovým kostýmom.

Papierové mache masky halloween karneval medveď kostým karneval diy maska

Recept a pokyny pre masky z papierového machu

Papierové mache masky do-it-yourself-návod-medveďová maska

Na výrobu zmesi pre papierové mache existujú celkom tri rôzne metódy – pomocou lepidla, múky alebo tapetovej pasty. Vybraný výrobok sa zmieša s vodou, kým nemá hladkú, lepkavú konzistenciu. Keď je zmes pripravená, mali by ste zvoliť vhodný povrch, na ktorý sa bude aplikovať papierová hmota. Odporúčame použiť balón pre okrúhly tvar. Na výrobu papierového machu potrebujete ešte niekoľko listov novín, ktoré treba roztrhať alebo nakrájať na prúžky.

Papierové mache masky robia kostým medveďa

Papierové mache masky maska ​​drotár-medveď-karneval-návod

Na výrobu tejto masky medveďa môžete ako základ použiť dierovací balón. Najprv nafúknite balónik, uviažte ho na uzol a pripevnite k pracovnému stolu. Na výrobu papierového machu sa do zmesi ponorí prúžok novín, prebytok sa odstráni a prúžok sa položí na balón a vyhladí. Toto sa opakuje, kým nie je celý balónik pokrytý niekoľkými vrstvami novín. Na navrhnutie uší a nosa potrebujete lepenku, ktorá je vystrihnutá vo vhodnom tvare a pripevnená k maske medveďa maliarskou páskou.

Ručné práce s papierovým machom pre deti i dospelých – recept, figúrky a nápady

Remeslá s papierovou hmotou na Halloween – 5 skvelých nápadov s návodom

Tinker jesenné okenné obrázky – sladké nápady a motívy

 Vyrobte si dinosauriu masku sami pre kostým dinosaura

Papierové mache masky drotár-dinosaurus-trex-maska-karneval-halloween

Masky a figúrky z papierového mache je možné namaľovať a zdobiť podľa potreby. Z papierového machu môžete vyrábať nielen jednoduché oblé tvary, ale aj komplikovanejšie masky a figúrky. S trochou zručnosti a kreativity si môžete dokonca vyrobiť dinosauriu masku pre deti alebo dospelých. Pokyny sú uvedené nižšie. Ak sa ňufák trochu predĺži, získate krokodíliu masku.

Masky z mache z dinosaurového papiera – materiály a pokyny

Papierové mache masky karnevalové masky-drotárstvo-dinosauria-maska-návod

Na to, aby ste získali tvar hlavy dinosaura, budete potrebovať stavebnú prilbu, kartón, dva balóny a pásku. Najprv je hlava navrhnutá s hornou čeľusťou zo stavebnej prilby a niekoľkými lepenkovými pásmi. Potom balóny nafúknite, kým nebudú mať veľkosť päste, a pripevnite ich k prilbe. Teraz by ste mali pokryť celú hlavu dinosaura páskou alebo maliarskou páskou, aby neboli žiadne medzery. Keď je forma pripravená, dobre ju prikryte papierovou hmotou.

Tinkerova maska ​​dinosaura

papierová maska ​​z masky maska ​​dinosauria maska ​​pokyny

Spodná čeľusť je celá z lepenky a nakoniec je k hornej čeľusti pripevnená páskou a papierom. Keď je papierový mache suchý, môže byť natretý akoukoľvek farbou. Teraz zostáva len namaľovať oči a nos, urobiť zuby z papiera a prilepiť ich k maske.

Vyrobte si papierové mache masky s balónikmi sami

papierová maska-maska-balón-drotárstvo-pokyny-diy-maska

Balóny sú ideálne na výrobu karnevalových masiek. Ak chcete masku iba na tvár a nie na celú hlavu, môžete papierovou hmotou zakryť iba polovicu balóna. Ak chcete balónik vybrať, mali by ste prasknúť, keď je papierový mach úplne suchý. Zostane tak iba maska, ktorú si teraz môžete ľubovoľne ozdobiť.

Vyrobte si masky z Halloween a Mardi Gras z papierového machu

papierové masky-masky-urob si sám-balón-halloween-maska

Keď oddelíte masku od balónika, môžete pomocou remeselného noža vystrihnúť oči, ústa a nos v ľubovoľnom tvare, v ktorom chcete vytvoriť požadovanú masku. Bez ohľadu na to, či chcete vyrábať strašidelné masky na Halloween alebo elegantné karnevalové masky – papierovým maskám sa medze nekladú.

Vyrobte si papierové mache masky z obľúbených postáv

papier-mache-masky-urob si sám-cheshire mačka-karnevalová maska

Deti sa radi obliekajú do obľúbených zvierat a postáv pre Mardi Gras. S papierovou hmotou si môžete sami vyrobiť masku, ktorá sa hodí k príslušnému kostýmu. Ponúka dobrú alternatívu k maľovaniu na tvár a vyzerá rovnako krásne.

Vyrobte si vlčiu masku z papierového machu – návod

papierová maska-maska-vlk-maska-deti-karneval-halloween

Ak chcete vytvoriť komplikovanejšiu masku, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zamyslieť sa nad tým, ako môžete navrhnúť rôzne komponenty. Tu sme ukázali obrázkový návod na výrobu vlčej masky. Na tvarovanie úst a uší sa používajú lepenkové pásy, ktoré sú k maske pripevnené maliarskou páskou. Aby maska ​​pôsobila autentickejšie, hrá dôležitú úlohu aj maľba.

Vyrobte papierové masky z mache s hliníkovou fóliou ako podkladom

návody na výrobu papiera-masky-vyrobte si-hliníkovú fóliu

Ak si chcete sami vyrobiť masku, ktorá vám perfektne sadne na tvár, môžete použiť alobal. Vezmite tri vrstvy hliníkovej fólie na seba a listy pevne pritlačte na tvár. Je dôležité, aby boli dobre zmapované kontúry nosa, pier, očných jamiek a lícnych kostí. Opatrne odstráňte masku z tváre a potom vyrežte otvory pre oči.

Vyrobte si masku lebky sami

papierové mache-masky-ozdoba-cukrová lebka-maska ​​lebky

Hotovú masku z hliníkovej fólie by ste teraz mali prikryť maliarskou páskou, najlepšie je pracovať priamo na tvári, aby boli kontúry zachované. Potom odstráňte masku z tváre a prikryte ju papierovou hmotou. Suchú masku môžete namaľovať ako lebku a vyčarovať tak skvelý kostým na karneval alebo Halloween.

Nápady na dekoráciu masky lebky

papierová hmota-maska-drotár-lebka-karneval-masky-drotár

Masky z machu z lebkového papiera je možné namaľovať a zdobiť podľa potreby. Z farebných kvetinových motívov, srdiečok a šperkov si môžete vyrobiť takzvanú cukrovú alebo cukríkovú lebku sami, čo vyzerá strašidelne a krásne zároveň.

Vyrobte si divadelné masky z papierového machu

papierové mache-masky-divadlo-masky-karneval-urob si sám

Ak hľadáte kostým partnera na karneval, potom si môžete vyrobiť masky z divadelného papiera. Najlepšie sú vyrobené metódou alobalu a symbolizujú tragédiu a komédiu v divadle.

Tinker a ozdobte karnevalové masky pre Mardi Gras

papier-mache-masky-benátske masky-urobte si-karnevalové masky

Na karnevale to bez krásnych karnevalových masiek jednoducho nejde. Sú vrcholom každého kostýmu a ponúkajú skvelú alternatívu karnevalového líčenia. V období fašiangov si môžete kúpiť krásne karnevalové masky kdekoľvek, ale maska ​​vyrobená vlastnou rukou zaisťuje vašu jedinečnosť.

Vyrobte si masky z papierového machu ako karnevalové masky

papierové mache-masky-karneval-masky-drotár-nápady-karneval

Ak si chcete vyrobiť papierové mache masky na karneval sami, môžete si masku vyrobiť buď metódou hliníkovej fólie, alebo si ju môžete vyrobiť z kartónu. Ďalšou možnosťou by bolo kúpiť si jednoduché polomasky a zakryť ich papierovým machom. Vďaka tomu je oveľa jednoduchšie maľovať a zdobiť.

Vyrobte si benátske masky sami

papierové mache-masky-ozdobte-benátsku-masku-vyrobte si

Polomasky na karneval sú elegantné a môžu byť ozdobené podľa želania. Perie, kamienky a trblietky vždy predstavujú skvelý nápad. Môžete dokonca použiť papierovú hmotu na výrobu krásnych benátskych karnevalových masiek a získať tak veľkú pozornosť.

Vyrobte si masku pre kostým faraóna

papier-mache-masky-urob si-egyptského-faraóna-masku

Papierové masky môžete vyrábať aj pomocou jednoduchých plastových masiek. Tu nájdete skvelé návody, ako sa vyrobiť od faraónovej masky po zodpovedajúci kostým. Na to potrebujete kartón, maliarsku pásku a prázdnu toaletnú rolku.

Vyrobte si krásne papierové mache masky

papierové mache-masky-karneval-masky-drotár-egyptský-faraón

Kartón sa podľa toho najskôr vystrihne a plastová maska ​​sa k nej pripevní maliarskou páskou. Ďalej urobte fúzy z prázdneho toaletného papiera a prilepte ich k maske. Potom faraónovu masku prikryte papierovou hmotou a nechajte uschnúť. Nakoniec namaľujte zlatou farbou v spreji, prilepte modré pruhy a namaľujte oči a obočie. Skombinujte masku so zodpovedajúcim prestrojením a váš faraónsky kostým pre Mardi Gras je pripravený.