karneval

Vyrobte si kostým medveďa sami: nápady pre deti i dospelých s pokynmi

kostým medveďa urobí dospelého psa zábavným

K najobľúbenejším prestrojeniam pre Mardi Gras a karneval patria zvieracie kostýmy, a to kostým medveďa. Je veľmi obľúbený u detí i dospelých. Možno za to vďačí plyšovému medvedíkovi, ktorého si v detstve určite každý maznal ako milovanú plyšovú hračku, alebo je to kvôli nadýchanej kožušine. Celkovo je kostým medveďa vhodný pre malých aj veľkých a je tiež veľmi jednoduché si ho vyrobiť. V nasledujúcom texte predstavujeme skvelé nápady pre domácich majstrov pre deti a dospelých s pokynmi.

Vyrobte si kostým medveďa sami: ušite kostým ľadového medveďa pre deti

Medvedí kostým ľadový medveď urobte si sami návod

Skvelým nápadom pre malé dievčatá je kostým bieleho medveďa, presnejšie povedané kostým ľadového medveďa. Môžete to navrhnúť sami s veľmi malým počtom materiálov. Podľa toho, či máte doma šijací stroj, alebo nie, si môžete vyrobiť skvelý kostým medveďa sami aj so šitím alebo bez neho. Ku kostýmu ľadového medveďa je potrebný biely vrch a biele legíny. Tiež potrebujete bielu umelú kožušinu.

medveď kostým dieťa ľadový medveď urobte si šijacie materiály

Teraz ozdobte niektoré oblasti oblečenia umelou kožušinou, napríklad rukávy, nohavice, výstrih atď. V závislosti od toho, koľko máte látky, môže byť väčšia alebo menšia plocha pokrytá kožušinou. Časti zo syntetickej kožušiny je možné prišiť buď pomocou šijacieho stroja, alebo pripevniť lepidlom na textil.

Vytvorte si vlastný návod na kostým medveďa - nadýchané uši ľadového medveďa

Nadýchané uši sú rozhodne neoddeliteľnou súčasťou kostýmu medveďa. Môžete ich ľahko vyrobiť z umelej kožušiny vo forme pomponov, naplniť ich vatou a pripevniť na dve sponky do vlasov. Super roztomilý kostým ľadového medveďa je pripravený!

Vyrobte si kostým ľadového medveďa pre dospelých sami

kostým medveďa dospelí si sami vyrobia polárneho medveďa

Mnoho dospelých a najmä žien sa rozhodne aj pre kostým ľadového medveďa. Môžete to urobiť sami jednoduchými prostriedkami. Čo sa týka oblečenia, mali by ste samozrejme nosiť iba biele oblečenie. Pokiaľ je to možné, je nielen biely, ale aj nadýchaný a prítulný, takže trochu pripomína srsť ľadového medveďa. Aby bolo vlastnoručne vyrobené zamaskovanie spojené s kostýmom ľadového medveďa, je možné drobnosť a masku, čiapku alebo vtipný papierový klobúk s medvedím nosom a očami poštekliť a nasadiť.

Vyrobte si kostým medveďa sami z mikiny s kapucňou: jednoduchý návod na šitie

vyrobte si vlastný návod na kostým medveďa hnedá mikina

Ak máte doma šijací stroj, nie je vôbec ťažké ušiť kostým medveďa pre seba alebo pre dieťa. Na to potrebujete hnedú mikinu s kapucňou a hnedou a béžovou remeselnou plsťou. Budete tiež potrebovať nožnice a pár špendlíkov.

DIY kostým medveďa návod na použitie hnedá mikina

Nemusíte nutne používať remeselnú plsť. To je však obzvlášť vhodné pre takéto ručné práce, pretože sa netrhá a nemusí byť po rezaní zatiahnuté. Zo svetlého alebo béžového filcu si teda vystrihnete kruh, ktorý sa potom prišije na prednú stranu mikiny. Takto vytvoríte medvedie brucho.

vyrobte si vlastný návod na kostým medveďa a ušite si brušnú hnedú mikinu

Ak chcete vystrihnúť presný kruh, môžete si vziať veľký kotúč alebo misku a načrtnúť ho kriedou. Potom kruh uprostred upevníte a zošijete. Môžete použiť cikcakový steh.

vyrobte si vlastný návod na kostým medveďa a ušite hnedú mikinu na bruchu

vyrobte si vlastný návod na kostým medveďa šitie mikiny s kapucňou

Vytvorte si vlastný kostým medveďa: šite uši

vyrobte si vlastný návod na ušitie kostýmu medveďa

Medvedie uši môžu byť tiež vyrobené z remeselnej plsti. Na to musíte štyrikrát vystrihnúť rovnaký „tvar ucha“ z hnedej plsti. Na vnútornú oblasť sa používa svetlý filc. Najprv sa cik -cakovým stehom prišije k jednej časti ucha, potom sa navrch položí druhá časť ucha a spoja sa obe časti. Nakoniec otočte ucho a máte hotovo! To je tiež spôsob, ako urobiť druhé ucho.

Vytvorte si vlastný návod na kostým medveďa, ako ušiť hnedú mikinu s kapucňou

Keď sú obe uši pripravené, musíte ich pripevniť k kapucni. Za týmto účelom odrežte kapucňu v dvoch symetrických bodoch a pripevnite tam uši. Potom ich zošijete.

vyrobte si vlastný návod na kostým medveďa, pripevnite kapucňu do uší

Ak si želáte, môžete uši naplniť nejakou polyfillou a potom ich pripevniť k kapucni.

vyrobte si kostým medveďa sami návod nápad uši čelenka

Medvedie uši, bez ktorých nie je kostým medveďa kompletný, môžu byť vyrobené vo forme čelenky. Uši ušijete tak, ako sme popísali vyššie, a potom ich pripevníte k čelenke. Ak je to žiaduce, čelenka môže byť podšitá hnedou tkaninou alebo plsťou a potom pripevnená k ušiam.

Vyrobte si kostým medveďa sami bez šitia

Vyrobte si vlastný detský kostým medveďa bez šitia

Krásny kostým medveďa si môžete vyrobiť aj sami, bez šitia. Mali by ste navrhnúť hnedý outfit. Plyšový bežecký oblek alebo plyšový overal s kapucňou v hnedej farbe sú tu dokonalé. Existujú dokonca aj modely s ušami, ktoré výrazne uľahčujú prácu na vlastnoručnom vyrobení kostýmu medveďa. Čo ešte potrebujete, je vhodný make-up.

Vyrobte si kostým medveďa sami bez šitia mejkapu

Aby kostým vyzeral realistickejšie, detaily z umelej kožušiny je možné rýchlo pripevniť lepidlom na textil.

Vyrobte si kostým medveďa sami: Z papierového machu

vyrobte si kostým medveďa sami pokyny rodinný papier mache papier

Medvedí kostým alebo masku medveďa je možné tiež poštekliť papierom pomocou techniky papier mache. Na to potrebujete balón, papierovú pastu, noviny a kartón. Najprv musíte nafúknuť balónik tak, aby bol väčší ako priemerná veľkosť hlavy. Potom začnete balón prikryť papierom a prilepiť vrstvu po vrstve. Je obzvlášť dôležité, aby každá vrstva bola suchá pred položením ďalšej. Ak je papierová hmota dostatočne stabilná, môžete ju sušiť niekoľko hodín, najlepšie cez noc.

vyrobte si kostým medveďa sami podľa pokynov dospelého papiera

Teraz prineste uši a ústa, ktoré ste predtým vystrihli z pevnej lepenky, na už suchý papierový mache. Potom prikryte ďalšie časti ďalšou vrstvou papiera a prilepte. Nakoniec sa hotová maska ​​medveďa zafarbí na hnedo, balónik sa odstráni a urobia sa otvory pre oči a krk. Ak je to žiaduce, môžete namaľovať alebo pridať ďalšie detaily, ako napríklad googly oči, atď. Týmto spôsobom môže byť kostým medveďa navrhnutý pre dieťa aj dospelého. V závislosti od vašej výšky by ste si mali vyrobiť aj masku pre medveďa alebo nafúknuť balón.