jeseň

Tinker jesenný mobil s deťmi: 8 DIY projektov

Ručné práce sú skvelou voľnočasovou aktivitou proti nude v chladných a zamračených jesenných dňoch. Ideálne sú na to prírodné materiály ako šišky, jesenné lístie a žalude, ale krásnu jesennú dekoráciu si môžete vyrobiť aj sami zo slaného cesta, skla alebo kartónu. V dnešnom článku vám ukážeme osem nápadov, ako si môžete vyrobiť jesenný mobil. Vďaka týmto vzrušujúcim DIY projektom je ručná zábava pre malých aj veľkých zaručená.

Tinker autumn mobile: namaľujte zvonkohru zo skla v jesenných farbách

Tinker jesenný mobil zo skla s deťmi

Sklenené zvonkohry môžete za chvíľu premeniť na jesenný mobil. Listy zo skla s očkami na zavesenie nájdete v Dawande, Amazone alebo Etsy. Ale niečo nájdete aj na miestnom blšom trhu. Tiež potrebujete sklenené korálky v jesenných farbách, priehľadnú šijaciu niť, farby na sklo a mobilné drôtiky v rôznych veľkostiach. Všetok materiál je k dispozícii v remeselných predajniach.

Jesenné mobilné ručné práce s deťmi maľujú lapače snov

Ako urobiť roztomilý jesenný mobil: Položte jesenné lístie na lepenku alebo iný povrch. Požiadajte deti, aby ich namaľovali. Na tento účel môžete použiť farby na farebné sklo, nanášajú sa štetcom podobným spôsobom ako akvarely. Veľmi vhodné sú aj takzvané výrobníky perál. Jedná sa o sklenené perá na vodnej báze, ktoré sú k dispozícii v rôznych silách a farbách. To znamená, že dokonca aj deti v materskom veku môžu maľovať a kresliť kontúry. Aby boli farby na sklo odolné, musia schnúť 5 hodín pri izbovej teplote a potom piecť v rúre pri 150 stupňoch Celzia asi 30 minút..

Jesenné mobily sú vyrobené zo skla a sklenených korálikov

Po namaľovaní jesenného lístia a úplnom zaschnutí alebo vodotesnosti farby môžete nastrihať priehľadnú šijaciu niť a navliecť na ňu sklenené korálky. Ohnite tri mobilné drôty do kruhov a kruhy zviažte pomocou remeselného drôtu. Potom naň zaveste sklenené detaily.

Vyrobte si Herbst Mobile zo skla sami Pokyny

Mobil zo skla nie je vhodný na zavesenie v detskej alebo detskej izbe, pretože hrozí zranenie alebo zadusenie. Mobil môžete zavesiť na záhradu a použiť ho ako zvonkohru alebo ho vystavíte v obývačke, na chodbe a v kuchyni. Zaistite, aby sa k nemu nedostali malé deti a domáce zvieratá.

Urobte si jesenný mobil z listov slaného cesta

Jesenný mobil z listov zo slaného cesta

Zo slaného cesta môžete modelovať početné dekorácie a figúrky. Najlepšie je, že zmesi slaného cesta je možné aj natierať. Väčšina je dodávaná vo farbe slonovej kosti. Musíte zmiešať slané cesto a vlažnú vodu v pomere 3: 1. Hotovú modelovaciu hmotu je možné ľubovoľne tvarovať pomocou nástrojov, ako sú presné nože, hnetací lis a špicaté drevené palice, a opečiatkovať pečiatkami. Jesenné lístie môžete rukami mierne ohnúť, aby ste dosiahli 3D efekt. Potom nechajte jesenné lístie uschnúť na vzduchu.

Na maľovanie slaného cesta použite akrylové farby. Touto úlohou môžete zveriť aj deti. Vyberte si jesenné farby ako koralovú, žltú, tehlovočervenú a zmiešajte ich so zelenou a modrou. To vytvára veselý súbor, ideálny na prechodné obdobie medzi neskorým letom a jeseňou. Potom, čo namaľujete jesenné lístie, nechajte farbu úplne zaschnúť. Medzitým môžete v záhrade alebo v parku hľadať vhodné konáre stromov.

Vyfarbite vetvu stromu na zlato a drotár s jesenným mobilom

Odstrihnite zvolenú vetvu, odstráňte kôru, očistite ju a nechajte uschnúť. Potom môžete pracovnú plochu vyložiť novinami a vetvu stromu nastriekať sprejom na farby. Kovové nuansy ako zlato, ružové zlato, bronz alebo meď vyzerajú veľmi krásne. Konár najskôr postriekajte z jednej strany a nechajte uschnúť. Potom ho otočte a nastriekajte z druhej strany.

Jesenné listy zo slaného cesta upečte v rúre a vymaľujte

Na jesenné lístie potom môžete naniesť zlatistú farbu. Účinnejšie to začne, ak na jesenné listy prilepíte zlatú fóliu. Za týmto účelom jednoducho očistite jesenné listy tenkou vrstvou remeselného lepidla, ako je Mod Podge, ktorý sa používa na decoupage. Potom na vrch dajte pinzetou zlatú fóliu.

Urobte si mobilu z jesenných listov zo slaného cesta sami Pokyny

Potom už len zostáva prichytiť jesenné lístie na šnúrku alebo šijaciu niť lepidlom a priviazať ich o konár stromu. Konečný výsledok zaručene fascinuje celú rodinu a priateľov.

Urobte si mobil z pekných jesenných listov zo slaného cesta

Mimochodom, ak nemáte skúsenosti so slaným cestom, jesenné lístie môžete vyrobiť aj z kartónu. Môžete si tiež kúpiť plastové jesenné lístie a natrieť ich.

Vyrobte si jesenné dekorácie z peria

Vyrobte si jesenné dekorácie a urobte si mobilný telefón z peria sami

Prírodné materiály vnášajú do interiéru punc prirodzenosti. Vtáčie perie môžete v lese nielen zbierať, ale aj objednávať online v každom remeselnom obchode. Ponúkame vám nápad na ručné práce, ktorý sa perfektne hodí k modernému škandinávskemu nábytku. Vyrobte si jesenný mobil z bieleho peria, z ktorých niektoré vyfarbíte na zlato.

Vyrobte si mobil z dreva sami

Potrebujete nasledujúce materiály:

  • Kožené remienky v pieskovej farbe
  • 1 drevená palica s priemerom 1,5 cm
  • Jar, farebné
  • Pierko, biele

Vtáčie perie nalakujte zlatou farbou v spreji

Pracovnú plochu alebo jedálenský stôl prikryte látkovou dekou. Pre istotu naň môžete dať igelit. Potom jednou rukou uchopte hrot a nastriekajte jeho hrot zlatým sprejom. Na dosiahnutie maximálneho účinku držte sprejovú fľašu 4-5 cm od peria.

Mobil s vtáčím perím robte nápady sami

Nechajte perie uschnúť a potom ho uviažte koženou šnúrkou na drevenú palicu. Podobne môžete postupovať aj pri iných prírodných materiáloch ako sú šišky alebo gaštany. Popustite uzdu svojej fantázii a vytvorte efektné jesenné dekorácie. Pierka zlatej farby môžete použiť aj ako zimné a vianočné ozdoby na jedálenský stôl.

Vyrobte si s deťmi jesenné mobily z filcu

Urobte si jesenný mobil z plsteného lístia

Máte chuť na veselú jesennú dekoráciu do škôlky? Potom urobte tieto veselé malé jesenné listy. Potrebujete listy plsti v žltej, oranžovej, svetlej a tmavohnedej farbe, ako aj svetlé a tmavozelené. Budete tiež potrebovať žltú šijaciu niť, tenkú vetvu stromu a šnúrku na zavesenie.

Materiálom sú jesenné mobily vyrobené z plsti

Ako príslušenstvo potrebujete aj horúce lepidlo, ceruzku a nožnice. Na menšie detaily môžete stále použiť zvyšky plsti. Vhodné sú aj body zo samolepiaceho papiera. Ako vyrobiť mobil: Najprv vytvorte šablónu pre listy stromu a preneste ju na plstenú tkaninu. Vystrihnite niekoľko listov plsti. Na každý jesenný list vystrihnite dva kusy šijacej nite a prilepte ich k zadnej časti plsteného detailu.

Plsťové jesenné dekorácie Vyrobte si jesenné lístie z filcu

Celkovo potrebujete:

  • 2 kusy plstených listov z každej farby
  • 1 ústa vyrobené z papiera alebo plsti pre každého muža
  • 2 oči pre každého muža
  • Šijacia niť alebo špagát v žltej farbe, tri dĺžky

Z plsti a nite vytvorte zdvíhacie plachty a zviažte ich dohromady

Samce dajte dohromady a lepidlo nechajte zaschnúť. Ak nemáte doma horúce lepidlo, môžete použiť lepidlo na plsť. V takom prípade môžete samcov položiť na podlahu a na ne poukladať niekoľko kníh. Potom už zostáva len zavesiť samcov. Za týmto účelom zauzlite konce špagátu. Malo by to vyzerať, že sa samce držia za ruky. Ak je to žiaduce, môžete vetvu stromu ozdobiť ďalšími detailmi z plsti.

Urobte si jesenný mobil zo žaluďov

Vyrobte si jesenné dekorácie na stenu v obývačke sami

Ako som už povedal, jesenný mobil si môžete vyrobiť aj zo žaluďov. Potrebujete 20 žaluďov, remeselný drôt, povrázok alebo nylonovú niť, vetvu stromu a pásku. Zviažte žalude vo dvojiciach s remeselným drôtom a pomocou šnúrky ich zaveste na vetvu stromu.

Vyrobte si jesenné dekorácie sami z prírodných materiálov, akými sú žalude

Tento remeselný nápad je super ľahký, dokonca ho môžu zvládnuť aj úplní začiatočníci v krátkom čase a najlepšie zo všetkého – nepotrebujete žiadne remeselné nástroje, dokumenty ani remeselné materiály. Na zastrihnutie drôtu remesiel použite záhradné kliešte. Ak chcete, môžete veniec okoreniť čerstvými alebo sušenými jesennými kvetmi. Môžete tiež zavesiť šišky, pokiaľ si vyberiete menšie.

Jesenný mobil zo žaluďov je nápad na dekoráciu do obývačky

Krásnu jesennú dekoráciu môžete zavesiť na holú stenu v obývačke. Strihá tiež jemnú postavu nad krbovou rímsou, pretože je možné kombinovať ju s črepníkovými rastlinami, ozdobnými tekvicami a šiškami.

Tinker Autumn Mobile: Farebné jesenné listy v zlatej farbe

Jesenný mobil s detským drotárom DiY nápad na zlaté jesenné lístie

Zorganizujte s deťmi výlet a zbierajte listy stromov – môžete zbierať jesenné aj zelené listy. Potom stlačte jesenné lístie, aby vydržalo čo najdlhšie. Zovrite listy papiera medzi papierové utierky. Potom položte veľkú knihu na konferenčný stolík, položte naň rastliny. Na vrch poukladajte ďalšie knihy a listy nechajte desať dní schnúť.

Vyčistite, opláchnite a orežte vetvu stromu. Potom nechajte uschnúť pri izbovej teplote. Potom môžete zostaviť Herbst Mobile. Ak to chcete urobiť, jednoducho položte jesenné listy na starý obrus alebo tričko a nastriekajte ich zlatým sprejom. Necháme uschnúť, obrátime a taktiež zafarbíme druhú stranu do zlata. Potom priviažte niť na šitie k jesenným stonkám listov a zaveste ju na vetvu stromu.

Urobte si jesenný mobil zo suchých listov a kvetov

Herbst Mobile vyrobený z prírodných materiálov

Ďalej si vysvetlíme, ako si vyrobiť jesenný mobil vo vintage štýle. Je vyrobený zo sušených kvetov, častí rastlín a jesenných listov a vyzerá veľmi prirodzene. Aby ste si to urobili sami, zbierajte prírodné poklady na exkurzii v lese. Potom ich zaveste na dobre vetrané, tmavé a suché miesto. Na tento účel je ideálna podkrovie alebo pivnica. Jesenné kvety, listy stromov a podobne môžete tiež nechať uschnúť na chodbe.

Jesenný mobilný drotár s prírodnými materiálmi Návod

Vyrobte si mobil zo slaného cesta v jesenných farbách

Jesenný mobil s deťmi od majstra drotárskeho cesta

Záverečný návod je pre mobil s dúhami zo slaného cesta. Žiaria vo veselých jesenných farbách, ako je oranžová a tehlovočervená, a harmonicky ladia s nábytkom v modernom štýle vidieckeho domu. Mobil môžete zostaviť z modelovacej hmoty, drevených korálikov, kožených šnúr a drevenej palice. Drevenou špajľou môžete urobiť otvory v dúhach. Postupujte podľa podrobných pokynov.

Potrebné materiály pre mobil s dúhami vyrobené zo slaného cesta

Návod, ako urobiť jesenný mobil zo svätého a slaného cesta

Pracovnú plochu vyložte lepiacou fóliou a tvarujte dúhy z modelovacej hmoty

Jesenné mobilné ručné pokyny, ako si vyrobiť dúhu zo slaného cesta sami

Do dúhy urobte špajľou na kebab diery

Ručný návod na mobil zo dúhy so slaným cestom v jesenných farbách

Na koženú šnúru navlečte drevené korálky a dúhy zviažte k sebe

Vyrobte si ručne vyrobené ručné návody na mobil z jesenných farieb

Figúrky z modelovacej hmoty nechajte vyschnúť na vzduchu a potom zaveste mobil

Pokyny pre mobil urobte sami

Tinker jesenný mobil