Životný štýl

Život v trendových farbách 2017 – 30 nápadov na interiérový dizajn a tipy na styling

Trend farby 2017 paleta pantone-farby-jar-pestre-farby

Americký farebný inštitút Pantone v spolupráci s „New York Fashion Week“ každú sezónu vydáva správu, ktorá sumarizuje najdôležitejšie trendové farby sezóny. Farby Pantone na jar 2017 sú zábavné a pestré, pripomínajúce prirodzené odtiene, ktoré sa objavujú v prírode. Chcete použiť Trendové farby 2017 alebo ich šikovne skombinujte so svojim oblečením, potom nájdete mnoho krásnych nápadov na vybavenie a tipy na styling, ktoré vám pomôžu.

Populárne odtiene modrej medzi trendovými farbami roku 2017 – Niagara

Trendové farby 2017 living-denim blue-niagara-trend-color-pantone

Niagara je jedným z odtieňov modrej v správe Pantone a je podobná klasickej denimovej modrej. Vyzerá obzvlášť príjemne ako v outfite, tak aj v interiéri. Obľúbená rifľová modrá zaisťuje pokoj a relaxáciu v domácnosti a pripomína vodu a more.

Zariaďte trendovými farbami 2017 – denimová modrá ako súčasť interiéru

Trendové farby 2017 zariadenie-nápady-spálňa-kuchyňa-rifľová modrá

Či už ako hlavnú farbu alebo ako malý prízvuk, farbu Pantone Niagara možno použiť v každej obývačke. Vďaka svojmu upokojujúcemu účinku môže byť použitý ako farba na stenu v spálni alebo ako posteľná bielizeň. Krásne akcenty môžete do obývačky pridať aj malým rifľovo modrým kobercom.

Štýlové a elegantné s denimovou modrou

Trend farby 2017 móda svet-niagara-denim-modrá-pantone

Pretože farba Pantone Niagara je klasická denimová farba, dá sa ľahko kombinovať s inými farbami. Modrý tón harmonizuje so svetlými aj tmavými nuansami. Kto má radšej klasické kombinácie, perfektne sa k nim hodí aj ostatné odtiene modrej, ako aj biela či strieborná.

Farba roka 2017 – Zeleň

Trend colors 2017 prírodou inšpirovaná-zeleň-tráva-zelená-obývačka

Svieži odtieň zelenej Greenery od Pantone získal ocenenie Farba roka 2017. Ako skutočný predstaviteľ trendových farieb roku 2017 žltozelený odtieň pripomína prírodu a predstavuje vitalitu a energiu. Farba symbolizuje nový začiatok a spojenie medzi ľuďmi a okolitou prírodou.

Vybavenie trendovými farbami 2017 – trávovo zelená v obývačke

trend-farby-2017-zariaďovanie-zeleň-pantone-farebná-sedačka-akcent-trávovo zelená

V interiéri má zeleň osviežujúci účinok a vytvára pútavé akcenty. So sedačkou alebo kreslom v Greenery oživí každá obývacia izba. Žiarivá žltozelená nuansa je perfektne kombinovaná so svetlými nuansami v interiérovom dizajne, ale môže mať tiež pozitívny vplyv na atmosféru v tmavej miestnosti..

Stylingové nápady inšpirované prírodou

trendové farby-2017-pantone-farby-zeleň-žltá-zelená-móda-stylingové nápady

V módnom svete Greenery určite dominuje budúcu jar a leto. Farba roka Pantone 2017 vyzerá ako zelené listy a okamžite upúta pozornosť. Aby trendová farba zažiarila, najlepšie sú kombinácie s bielou alebo modrou. V kombinácii so svetlo šedou naopak Greenery nepôsobí tak krikľavo.

Svetlé farby v interiéri – Pink Yarrow

trendové farby-2017-zariaďovanie-ružová-rebríček-farba-steny-čalúnenia

Ďalším odtieňom jasných trendových farieb 2017 od Pantone je Pink Yarrow. Či už v interiéri alebo v outfite, tento purpurový odtieň určite urobí veľký dojem. Pútavá trendová farba je pomenovaná podľa ružového rebríka, a preto má vzťah k okolitej prírode.

Trendové farby 2017 ako farebné akcenty v interiéri

trendove farby-2017-byvanie-leskle-farby-akcenty-kreslo-ruzovy-yarrow-pantone

Pink Yarrow je možné použiť na nastavenie jasných akcentov v interiérovom dizajne, ktoré vytvoria dobrú náladu a hravú atmosféru. Jednotlivé kusy nábytku s čalúnením v tomto ružovom odtieni sa stávajú skutočným pútavým prvkom v interiéri a dajú sa perfektne kombinovať s čiernobielymi miestnosťami.

Pink Yarrow ako jeden z najväčších módnych trendov roku 2017

trend-farby-2017-jar-móda-pantone-farby-ružová-rebríček

Jasná ružová je perfektnou farbou pre pôsobivý jarný outfit. Pre tých, ktorí chcú upútať pozornosť, sa táto ružová odporúča aj ako kompletný vzhľad. Ak by to na vás bolo príliš intenzívne, môžete krikľavý tón skombinovať s béžovou, sivou, modrou alebo bielou.

Tmavozelené tóny – Kale ako trendová farba na rok 2017

trendové farby-2017-pantone-nábytok-khaki-zelená-kale-natur

Kale je druhým zeleným odtieňom medzi trendovými farbami Pantone na rok 2017. Na rozdiel od zelene sa hovorí viac o khaki alebo olivovej zelenej, teda tmavšom odtieni farby. Symbolizuje prírodu a zdravý životný štýl.

Kale farba od Pantone pre dramatické efekty

trendové farby-2017-obývačka-pantone-color-kale-stena-farba-obývačka

S Kale ako farbou na stenu je možné v interiéri nastaviť výrazné akcenty, ktoré sú trochu dramatické, ale mimoriadne štýlové. V kombinácii so svetlými nuansami je trendová farba ideálna do obývačky a predstavuje eleganciu a životný štýl blízky prírode..

Khaki zelená ako vojenský tón medzi trendovými farbami na rok 2017

trend-farby-2017-móda-styling-nápady-kale-pantone-farba

Farba Pantone Kale sa perfektne hodí k obľúbenému outdoorovému trendu a je preferovaným odtieňom pre bundy, sukne a dokonca aj šaty. Veľmi dobre sa kombinuje s takmer akoukoľvek inou farbou, a preto je základnou súčasťou šatníka. Klasická kombinácia je s čiernou, ale odvážni môžu nosiť kel aj s farbami ako oranžová alebo žltá.

Primrose Yellow – žltá ako trendová farba na jar

trendové farby-2017-zariadenie-spálne-žlté-akcenty-prvosienka-žltá

Na rozdiel od obľúbenej horčicovej žltej na jeseň a zimu je žltý odtieň medzi trendovými farbami roku 2017 o niečo svetlejší. Farba Pantone sa nazýva Primrose Yellow a stelesňuje slnečné dni jari a leta.

Trendové farby 2017 na osvieženie interiéru

trendové farby-2017-zariaďovací-nábytok-žltý-trend-farebný-pantone

Teplý žltý tón vyjadruje dobrú náladu a perfektne sa hodí k osvieženiu interiéru. Či už ide o farbu na stenu, čalúnenie alebo malý kus nábytku, Primrose Yellow dodá vášmu bytu slnečnú atmosféru. Vďaka zariadeniu v pastelových tónoch tento žltý lesk v interiéri obzvlášť intenzívne.

Šikovne skombinujte žltú

trendové farby-2017-módne farby-kombinovať-žltá-prvosienka-žltá-pantone

Sukne alebo nohavice v Primrose Yellow sú perfektným oblečením na slnečné jarné dni. Žltú farbu je najlepšie kombinovať s denimovou modrou, khaki alebo čiernou, ale príde si na svoje v kombinácii s jasnou farbou, ako je purpurová.

Neutrálne trendové farby 2017 – lieskový orech

trendové farby-2017-zariaďovanie-teplé-béžovo-orieškové-prírodné

Lieskový oriešok je považovaný za neutrálny odtieň trendových farieb Pantone 2017 a kombinuje sa ako prechodová farba so všetkým. Teplá béžová znamená teplo a útulnosť, a preto vytvára v interiéri útulnú atmosféru.

Teplá béžová do interiéru

trendové farby-2017-obývačka-zariadenie-obývačky-orieškovo-pantone

V interiéri vyzerá lieskový orech mimoriadne príjemne ako farba na stenu, tak aj na čalúnenie alebo koberec. Odtieň je úplne nenáročný a môže byť kombinovaný s tmavými a svetlými tónmi. Drevené prvky v orieškovo béžovej farbe v nábytku posilňujú prirodzený efekt trendovej farby.

Stylingové nápady v orieškovo -béžovej farbe

trendové farby-2017-stylingové nápady-módne-outfitové nápady-lieskovo-orieškový-pantone

Pokiaľ ide o módu, lieskový orech je možné nosiť takmer ku všetkému. Kabelky alebo kabáty v svetlo hnedom tóne sú praktickým rozhodnutím k outfitu na jar. Lieskový oriešok vyzerá obzvlášť pútavo a elegantne spolu s ružovou, oranžovou alebo striebornou.

Trendové farby 2017 – ružová zostáva v trende s Pale Dogwood

trendové farby-2017-obývacia stena-farba-ružová-bledá-drieň-pantone

Odtieň ružovej – Rose Quartz bol jednou z dvoch farieb roka 2016 a aj tento rok zostáva v top 10 trendových farbách jari. Tento rok je však trendy svetlejší, ale sýty odtieň ružovej – takzvaný Pale Dogwood.

Bledý drieň ako farba na stenu

trendové farby-2017-obývacia-bledá-drieň-ružová-stena-farba-tapeta

Jemný ružový odtieň v trendových farbách 2017 je podobný nahému odtieňu, ale s trochou červenej. Ako jemná ružová môže byť táto farba perfektne použitá ako farba steny v obývačke alebo spálni a vytvára tak pokojnú a upokojujúcu atmosféru vo vašich štyroch stenách.

Skombinujte jemnú ružovú v každodennom živote

trendové farby-2017-módne-stylingové-tipy-jemné-ružové-kombinujúce

Ženská ružová je zachovaná aj vo svete módy a ponúka množstvo kombinácií pre špeciálne príležitosti aj pre každodenný život. Kompletný vzhľad v Pale Dogwood je skvelým jarným trendom, ale farba funguje rovnako dobre ako doplnok k tmavým tónom, ako je čierna a modrá..

Trendové farby 2017 v harmónii s prírodou – Island Paradise

trend-farby-2017-obývačka-voda-modrá-sedačka-pantone-ostrov-raj

Island Paradise je sladkovodná modrá, ktorá pripomína slnečné dni na pláži. Prebúdza túžbu po tropických ostrovoch a relaxácii a rozhodne vás núti ísť na letnú dovolenku. Svetlo modré tóny v interiéri vytvárajú útulnú atmosféru a dokonale ladia so svetlým nábytkom.

Farba Pantone Island Paradise na zariadenie

trend-farby-2017-bývanie-zariadenie-nápadov-ostrov-raj-vodná modrá

Modrý odtieň Island Paradise je jednou z trendových farieb roku 2017, ktoré sú vhodné pre krásne akcenty v interiéri. Sedací nábytok v akvamaríne môže jasne osviežiť biely interiér a v kombinácii s jemnými pastelovými tónmi dodá bytu romantický nádych..

Dizajnové nápady s vodnou modrou Islandský raj

trendové farby-2017-voda-modrá-styling-nápady-tipy-móda

Water blue je všestranný vo svete módy. Pánske obleky, dámske oblečenie, sukne, tašky, topánky a takmer všetky módne doplnky nájdete v svetlomodrom odtieni. Trendová farba dokonale harmonizuje s inými odtieňmi modrej, pastelových farieb a samozrejme s bielou.

Lapis Blue – Tmavý modrý odtieň medzi trendovými farbami roku 2017

trendové farby-2017-obývacia-žiariaca-tmavo-modrá-farba na stenu-lapis-modrá

Lapis Blue, ako zástupca tmavých trendových farieb roku 2017, je intenzívny modrý odtieň, ktorý má špeciálnu charizmu. Farba pantone je pomenovaná podľa lesklého polodrahokamu lapis lazuli, ktorý má intenzívnu tmavomodrú farbu.

Svietiaca tmavomodrá ako farebný akcent v nábytku

trendové farby-2017-obývačka-modré-tóny-lapis-modrá-pantone-interiér

Lapis Blue vyžaruje veľa pokoja a sily, a preto je perfektný ako farebný akcent v obývacej izbe. Jasný odtieň modrej je možné kombinovať s bytovými doplnkami v iných zvýrazňujúcich farbách, ako je žltá alebo červená, čím sa vytvorí hravý interiér..

Farebné kombinácie pre Lapis Blue

trendové farby-2017-štýl-lesklé-tmavo-modré-topánky-top-lapis-modré

Výrazná modrá je ideálna pre každodenné outfity. Aby farba svietila intenzívnejšie, mala by byť kombinovaná s bielou alebo čiernou. Odevy v modrej farbe lapis sa stanú vrcholom vášho štýlu. Na mólach je jasne tmavo modrá často vnímaná ako kompletný vzhľad alebo spolu s farbami, ako je zelená a červená.

Trendové farby 2017 pre hravý nábytok – Flame

trendové farby-2017-zariaďovanie-plameň-oranžová-červená-farba na stenu-obývacia-príslušenstvo

Flame je oranžový odtieň na červenej farbe, ktorý vyzerá obzvlášť extravagantne a živo. To možno použiť na nastavenie akcentov v miestnosti, ktoré so sebou prinášajú ohnivé teplo. Hravá farba vzbudzuje radosť a družnosť a je jednou z trendových farieb roku 2017, ktoré robia veľký dojem..

V interiéri použite plameň alebo oranžovo-červenú farbu

trendové farby-2017-jar-pantone-plameň-oranžovo-červená-nábytok-akcent

Ak by ste chceli zariadiť trendovými farbami 2017 a v interiéri nastaviť krásne farebné akcenty, môžete zvážiť oranžovo-červený tón Flame. Môže byť dokonale použitý v neutrálnych miestnostiach, pričom kombinácia s bielou alebo čiernou je najvhodnejšia na dekoráciu interiéru.

Svetelné trendové farby 2017 – plameň na jar a leto

trend-farby-2017-móda-oranžovo-červená-biela-kombinovať-plameň-pantone

Intenzívna farba sa stane populárnou aj vo svete módy na jar 2017. Svetlé a neutrálne farby ako krémová a biela sa najlepšie hodia k oranžovo-červenej farbe a sú perfektné na každodenné použitie. Flame navyše v kombinácii s vašimi obľúbenými džínsami určite vyzerá skvele.

Bývanie, styling a zariadenie s Farba roka Pantone 2017 – zeleň

Nastavte zelenú farbu – sviežu zelenú trendovú farbu pre rok 2017

Farba roka Pantone 2017 – Zeleň inšpirovaná prírodou

Aká zelená ako farba steny? – 35 nápadov so sviežimi odtieňmi zelenej