Životný štýl

Charli D’Amelio: Z tínedžera z Connecticutu sa stáva senzácia TikTok

76 miliónov sledovateľov: Charli D’Amelio sa za pár mesiacov stal senzáciou TikTok. Každý, kto si pravidelne prezerá videá z aplikácie, sa 16-ročnému mladíkovi nevyhne. Tanečník a influencer postúpil – aj podľa štandardov TikTok – bleskovo k superstar a chytil za srdce mladých ľudí z celého sveta. Ako sa to všetko začalo, aký je váš úspech a aké máte plány do budúcna, sa dozviete v článku.

Charli D’Amelio: Tanečný duet ju preslávil po celom svete

Oblečenie na každodenné nosenie Charli D'Amelio s krátkymi šatami a plochými sandálmi

Charli D’Amelio skutočne vedie normálny život. Američanka žije so svojimi rodičmi a súrodencami v malom meste v Connecticute. Ako dieťa objavila svoju vášeň: tanec. Tancuje od troch rokov a od svojich piatich rokov sa zúčastňuje tanečných turnajov vo svojej domovskej krajine.

V júni 2019 si Charli prvýkrát otvoril účet na sociálnych sieťach. Ako mnoho tínedžerov si zvolila platformu krátkych videí TikTok. Každý predplatiteľ môže sám nahrávať videoklipy, ktoré sám natočil. Priemerná dĺžka videa je 15 sekúnd a klipy majú väčšinou jeden cieľ: zábavu. Preto nie je divu, že spev, tanec a synchronizácia pier patria k najobľúbenejším kategóriám.

Charli D'Amelio s croptopom a džínsami s vysokým pásom na pláži

Charli sa preslávila po celom svete slávnym videom, ktoré natočila s priateľom doma. Mesiac po vytvorení svojho profilu mladá Američanka zakotvila v prestížnej kategórii „For You“. Táto stránka aplikácie odporúča používateľom videoklipy od ostatných predplatiteľov, ktoré by sa im mohli páčiť.

Bol to tanečný duet s „move_with_joy.“ To z nej urobilo hviezdu. Video ukazuje, ako používateľ „Move with Joy“ predvádza jednoduchú choreografiu a Charli sa snaží pohyby napodobniť súčasne. Po prvom veľkom úspechu budú nasledovať ďalší. Charli nahráva nové videá každý deň, obsah je veľmi odlišný. Niekedy tancuje, niekedy predvádza roztleskávačky, niekedy hovorí o svojom živote, niekedy dáva tipy na styling a líčenie..

Influencer Charli D'Amelio nosí špagetový top a rifle

Teraz na platforme TikTok nazbierala viac ako 76,8 milióna sledovateľov a bilión lajkov. Pred dvoma mesiacmi prekonala vtedajšiu kráľovnú TikTok, speváčku Loren Gray.

Jej novoobjavená popularita TikTok preslávila nielen ju, ale celú jej rodinu. Jej staršia sestra Dixie sa stala senzáciou TikTok a už má viac ako 30 miliónov sledovateľov. Rodičia týchto dvoch dievčat majú tiež svoje vlastné účty TikTok s miliónmi predplatiteľov.

Charli sa stará aj o Instagram pre furore, kde má viac ako 25 miliónov sledovateľov. Tam vezme svojich fanúšikov kamkoľvek s novými vzrušujúcimi fotografiami a príbehmi Insta.

Na Youtube je menej aktívny, ale to sa v blízkej budúcnosti určite zmení. Pretože Charli by chcela naďalej budovať svoju fanúšikovskú základňu.

Charli D'Amelio a jej sestra s plodinami a džínsami v štýle 80. rokov

Tu je niekoľko zaujímavých faktov o Charli:

 • Narodila sa 1. mája 2004 a má 16 rokov.
 • Je vysoký 170 cm.
 • Jej obľúbená farba je ružová.
 • Bola vo vzťahu s Chaseom Hudsonom (tiež hviezda TikTok), títo dvaja sa prvýkrát objavili na verejnosti na Valentína. V apríli oznámili rozchod na Twitteri. Krátko nato sestry D’Amelios opustili kolektív „Hype House“.
 • Miluje šišky! Motívy šišiek sú vždy prítomné v ich videách. Ozdobia vašu šálku kávy alebo tričko. Charli má tiež spoluprácu s Dunkin Donuts a propaguje značku na Instagrame.
 • Je jednou zo zakladateliek „Hype House“, kolektívu pre mladých umelcov, ktorí pracujú na sociálnych médiách a aplikáciách.

Prečo je ich popularita??

Charli D'Amelio a jej sestra a rodičia na akcii

Charli je veľmi obľúbená, aj keď slečna priznáva, že nemá žiadnu konkrétnu stratégiu. Za ich úspechom teda stojí skôr ich priateľský, autentický vzhľad než premyslená kampaň. Samozrejme, usmieva sa, ukazuje takmer žiadny make-up alebo každodenné oblečenie a s rodičmi má skvelý vzťah. Nečudo, že si získala srdcia mladých ľudí z celého sveta.

Charli D’Amelio: Nielen hviezda na TikTok

Charli D'Amelio tancuje s Jennifer Lopez počas Super Bowlu

Charli využíva svoju novoobjavenú popularitu. Od začiatku svojej kariéry má zmluvu so správcovskou spoločnosťou Outshine Talent. Vďaka úspešnému self-marketingu a spolupráci s tímom Outshine absolvovala v roku 2019 niekoľko tanečných vystúpení:

Charli D'Amelio ako hosť v šou Jimmyho Kimmela

 • Zúčastnila sa Super Bowl Live spolu so svojim vzorom Jennifer Lopez. V januári tohto roku J. Lo a Shakira otvorili polčasovú šou amerického Superbowlu a Charli sa zúčastnila futbalovej výzvy TikTok.
 • Spolu s ďalšími hviezdami sociálnych médií sa objavila v NBA All Stars Game.
 • Minulý rok Charli natočila video s hercom Noahom Schnappom.
 • Už sa objavila v niekoľkých amerických talkshow ako „Jimmy Kimmel Live“, „The Ellen DeGeneris Show“ a „Live Kelly and Ryan“.

Reklamné kampane

Vlastná rada lakov na nechty Charli D'Amelio v modrej a ružovej farbe

 • Charli a jej sestra Dixie priniesli toto leto na trh vlastnú líčidlá spolu so značkou make-upu „Morphe“. Je adresovaná generácii Z, do ktorej patria aj dve sestry.
 • Charli nedávno uviedla na trh svoj prvý rad lakov na nechty pre Orosa.
 • Nakrútila reklamu na značku Sabra Hummus. Hovorí sa, že jej za to zaplatili 1 milión dolárov.
 • Sestry majú tiež niekoľko reklamných zmlúv s výrobcami make-upov ako Urban Decay alebo eos.

Presná trhová hodnota rodiny D’Amelio nie je známa, ale odborníci predpokladajú, že mladý influencer je už milionárom.

Charli D’Amelio a Hype House

Charli D'Amelio v Hype House medzitým odišiel

Spolu s ďalšími 18 mladými umelcami založil Charli D’Amelio kolektív TikTok „The Hype House“. Pôvodný plán bol, aby sa všetci umelci presťahovali do jedného domu v LA, ale Charli a jej sestra Dixie to odmietli. Dievčatá by oveľa radšej bývali doma s rodičmi. V máji tohto roku rodina potvrdila, že Charli definitívne opustila webovú skupinu TikTok.

Charli D’Amelio ako módna ikona

Charli D'Amelio a jej sestra Dixie v mini šatách v záhrade

Charli je známa svojim nekomplikovaným štýlom, ktorý je vhodný na každodenné použitie. Rada nosí croptopy k džínsom so širokými nohavicami alebo k nohaviciam voľného strihu. Tiež sa rada športovo oblieka. Rada si upravuje vlasy do chvosta.

Charli D’Amelio: Sociálny záväzok

Charli D'Amelio a fanúšikovia sa spoločne fotografujú

Obe sestry sú tiež spoločensky angažované. Charli chce využiť svoju platformu TikTok na boj proti kyberšikane a hanbeniu tela. Počas výluky sa zúčastnila iniciatívy American DistanceDance a darovala 50 000 dolárov nemocnici v jej rodnom meste..

Nasledovníci TikTok kritizujú Charliho za kopírovanie tanečných krokov

Charli D'Amelio nosí Pradu počas týždňa módy v New Yorku

Charli sa nedávno dostala na titulky novín so škandálom. Mladá Američanka sa tancom na pieseň „Renegade“ stala virálnou, pretože nasledovala kroky skutočného vynálezcu, tínedžera Jalaiah Harmona, bez toho, aby vynálezcu bližšie špecifikovala. Medzitým Charli natočila video s Jalaiahom, aby jej poďakovala za tanec.

Charli a jej kolegovia z „Hype House“ boli nedávno kritizovaní za účasť na veľkej narodeninovej párty s mnohými hosťami. Fanúšikovia a ďalší umelci ich vyzvali, aby si v časoch Corony udržiavali sociálny odstup a používali masky na tvár.

Mladý Američan sa na titulky novín dostal tretíkrát. Keď Charli v minulom roku prvýkrát organizovala „Pozdrav a stretnutie“ s fanúšikmi, museli fanúšikovia zaplatiť 100 USD za fotografiu s umelcom. Rodičia tínedžerov neboli nadšení.

Aká je budúcnosť?

Charli D'Amelio v skrátenom outfite na doma

Charli je úplne normálne 16-ročné dievča. Z tohto dôvodu sa ťažko vyrovnáva s tým, čo sa stalo minulý rok. Je dobré, že sú jej rodičia po boku s pomocou a radami. Pomáhajú jej nasmerovať jej kariéru správnym smerom, poskytujú jej podporu v ťažkých časoch a veria v ňu. Nič sa nezmenilo ani v úzkom kruhu priateľov. Ako však vyzerá budúcnosť tínedžerov? Donald Trump chce zakázať TikTok v USA. Rozhodne chce aj naďalej točiť videá, pretože práca na nich ju baví, prezrádza. Nezáleží na tom, či má milióny predplatiteľov alebo nie. Uvidí sa, či sa ich videoklipy budú naďalej nahrávať na TikTok.

Charli D'Amelio v každodennom vzhľade s teniskami, crop topom a džínsami

To však samozrejme neznamená, že talentovaný tanečník ukončí kariéru. Pretože Charli má viac ako 30 miliónov sledovateľov na Instagrame, platforme, kde influenceri môžu skutočne zarobiť veľa peňazí a kde môžu propagovať svoju spoluprácu s módnymi značkami a výrobcami kozmetiky.

Nedávno predstaviteľ pravdepodobne najznámejšieho mladého tanečníka oznámil, že čoskoro bude reality show o rodine D’Amelio. Séria poskytne pohľad na rodinný život sestier a ich rodičov.

Vyzerá to teda, že mladý influencer si čoskoro získa srdcia nielen mladých ľudí, ale aj ich rodičov.

Najslávnejšie tance TikTok od Charliho D’Amelia

Charli D'Amelio v minišatách so svojou sestrou

Charli je pre svoje tance obľúbená u mladých ľudí. Tu prichádzajú tí najlepší a najobľúbenejší z ich vlastných filmových vystúpení, ktoré na internete vyvolávajú senzáciu.

Charli a jej sestra zdobili stránky mnohých módnych časopisov

Charli D'Amelio a jej sestra Dixie pózujú pre časopisy v oblečení haute couture

Spolu s ďalšími hviezdami TikTok natáčala videá pre „Hype House“

Charli D'Amelio s minišatami s kvetmi a čipkou

Všetci umelci v „Hype House“ mali menej ako 25 rokov

Charli D'Amelio s ďalšími hviezdami TikTok

Charli vo svojich videách vyzerá úplne prirodzene a je diskrétne nalíčená

Účes s dlhými vlasmi Charli D'Amelio s bočným vrkočom

Rada nosí ležérne oblečenie 

Charli D'Amelio v crop topu a športových zelených nohaviciach a šatke