Životný štýl

Boxerské psy – priateľské rodinné psy

dievča-boxer-pes-priatelia-člen rodiny

Príbeh o Boxerské psy začína v 19. storočí v Nemecku, keď bol vytvorený krížením mastifov a buldogov. Predstavitelia tohto plemena sú dobrí policajní a armádni psi, ako aj skvelí herci v cirkuse.

Ako vyzerajú psy boxera

Boxer-pes-sediaci-lúka-s-modrými očami

the Boxerské psy majú hranaté, silné telo s dobre vyvinutými svalmi. Jeho výška sa pohybuje od 53 do 63 cm a hmotnosť od 24 do 32 kg. Hlava je úmerná telu, má široké nozdry, krátku papuľu s tmavou maskou. Čeľuste sú silné, oči tmavé a uši pôvodne orezané. Krk je predĺžený. Chvost je pôvodne kupírovaný a nasadený vysoko. the Boxerské psy majú krátku srsť, ktorá leží blízko tela. Farba sa môže líšiť medzi červenou, žltou a všetkými farbami medzi nimi, s tmavošedými až čiernymi pruhmi. Existujú aj zástupcovia tohto plemena, ktorí majú bielu škvrnu na hlave a / alebo na hrudi.

Boxerské psy – charakter a intelekt

Boxer-psy-dva-v-poli-zelené

Boxer je múdry a milý pes. Je to dobrý strážca, veľmi vnímavý a odvážny pes. Miluje deti a dobre vychádza s inými domácimi zvieratami, dokonca aj s mačkami. Je to verný pes, ktorý má so svojim majiteľom silné puto, potrebuje veľkú pozornosť a nemá rád, ak ho nechávate dlhší čas osamote alebo ho reťazíte v záhrade. Ak nie je správne vychovaný s trpezlivosťou a chválou, môže sa stať divokým psom, ktorý sa pokúša ovládnuť svojich pánov.

Vybehneme do lesa!

boxer-psy-dva-vodítka-vonku-prechádzka

the Boxerské psy sú ideálne pre aktívne rodiny, ktoré sa radi často chodia prechádzať. Boxer je vhodný aj do domácnosti, ale musí byť vykonávaný a trénovaný denne. Dožíva sa 8 až 12 rokov. Boxeri majú tendenciu vyvíjať nádorové a srdcové choroby, ako aj alergie, epilepsie a dyspláziu bedrového kĺbu. Kožušina nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Ale aby bol lesklý, treba ho každú chvíľu vykefovať. the  boxer Psy sú citlivé na veľmi teplé aj veľmi chladné podnebie.

Malé šteniatko

malý boxer-pes-blízky-obrázok-očí

Hry ako všetky plemená psov

pes-boxer-s-guľou-ústa-lúka

Šteniatko psa sivého boxera

sivý boxer-pes-šteňa-ležiaca-lúka

Cvičte boxer každý deň

boxer-ležiaci-pes-hlava-hore

Pes boxer je ideálny pre rodiny s deťmi

boxer-pes-blízky-obrázok-hlava-vonku

Boxeri majú s Pánom silné väzby

Boxer-pes-hlava-obraz-jazyk-zuby

Na tráve

boxer-pes-na-lúke-zelené-kvety

Appenzeller Sennenhund – švajčiarske plemeno psa