Interiérový dizajn

Tehlová stena vo vnútri malého a moderného rodinného domu v Melbourne

tehlová stena vo vnútri záhrada-rodinný dom-1

Architektonická firma A for Architecture transformovala túto bývalú robotnícku chatu v centre austrálskeho Melbourne na jedinečný životný priestor navrhnutý tak, aby vyhovoval mladej rozrastajúcej sa rodine. Dom upúta na prvý pohľad Vnútri tehlová stena a s množstvom prirodzeného svetla, ktoré zaplavuje miestnosť prostredníctvom veľkého skleneného čela.

obývačka-otvorený-jedálenský stôl-kreslo-gauč-2

Predná časť malej austrálskej chaty s dvoma miestnosťami zostala nezmenená, zatiaľ čo obytný priestor vzadu bol rozšírený a otvorený do zadného dvora. Zrekonštruovaná a modernizovaná časť budovy je otvoreným obývacím priestorom, ktorý zahŕňa obývací priestor, jedálenský kút a kuchyňu. Materiálová zmes, ktorá bola vybraná do interiéru, je kompozícia betónu, tehly a dreva, ktorá bez poškodenia odolá stopám kolobežiek a detských futbalových loptičiek. Interiér zároveň boduje modernou a pokojnou estetikou. Tehlová stena vo vnútri je určite jednou z najvýraznejších vlastností tejto kabíny. Na tehlovej stene tohto moderného domu vzniklo umelecké dielo v bielom. Obývacia časť je presvetlená a príjemná vďaka veľkému prednému oknu a oknám na šikmej streche. Svetlomodré kreslo nastaví farebný akcent v miestnosti a uvoľní ju.

tehla-stena-kreslo-bocny-stol-drevo-3

Kuchyňa zaujme čiernym ostrovom a stropom. Farba vytvára v interiéri dramatický nádych a harmonizuje s oknami a dverami na opačnom konci otvoreného obývacieho priestoru. Drevené kuchynské skrinky sú naopak v harmónii s dreveným stropom nad obývacou časťou a vytvárajú jednotný celkový obraz. Vedľa kuchyne je chodba, ktorá spája novú prístavbu s pôvodnými spálňami. Tehlová stena vo vnútri pokrýva aj stenu v chodbe. Biele lakované tehly zdobia celú stenu chodby a vytvárajú kontrast k priestrannej drevenej skrini. V modernej kúpeľni boli jednoduché biele steny a dlaždice kombinované s dlažbou v čiernej farbe. Plávajúce umývadlo v bielej farbe perfektne zapadne do jednoduchého, ale elegantného čiernobieleho vybavenia kúpeľne. Z haly vedú schody na horné poschodie domu. K dispozícii je malá domáca kancelária so stolom zo svetlého dreva, čiernou stoličkou a otvorenými čiernymi policami.

kuchynský kút-stoličky-ostrov-kuchynské skrinky-4

hala-tehla-stena-izbova-lampa-drevo-5

kúpeľňa-dlažba-umývadlo-zrkadlo-6

kancelárske-drevené-police-tehlové-steny-vnútri-7

* projekt od A pre architektúru