Interiérový dizajn

Svetlé drevo a antracitová sivá vytvárajú útulné kontrasty

Svetlé drevo-antracitový sivý krb-obývacia izba-otvorená terasa

Penthouse v španielskej Barcelone bol nedávno prepracovaný dizajnom interiéru Susanna Cots a optimalizovaný pre rodinu. Svetlé drevo a antracitová šedá spájajú všetky oblasti krásneho bytu ako dizajnové prvky. Detaily z čiernej ocele vytvárajú akcenty, ktoré vyčarujú štruktúrovaný a uprataný vzhľad. Obyvateľom je k dispozícii krásna otvorená terasa obložená slinkom, ktorá rozširuje obývací priestor von. Veľkolepý penthouse má celkom 3 spálne, 2 kúpeľne so sprchovacím kútom a samostatným WC, šatník a priestranný obývací priestor s modernou kuchyňou, ktorú je možné oddeliť posuvnými sklenenými stenami..

Svetlé drevo a antracitová sivá vytvárajú útulné kontrasty zvnútra aj zvonku

svetlá drevo-antracitová-sivá-otvorená-terasa-slinok-drevená paluba

Byt vyzerá veľmi svetlý a otvorený. Obývacia izba je z dvoch strán orámovaná oknami od podlahy až k stropu, ktoré prepúšťajú dostatok denného svetla. To otvára vnútorný priestor smerom von a ponúka priamy prístup na priestrannú otvorenú terasu. Hoci nie je zakrytý, presviedča pozoruhodnou útulnosťou. Túto pozitívnu charizmu vyvolávajú teplé tóny naolejovanej drevenej paluby a obkladu steny zo slínku, ako aj črepníkové rastliny, ktoré vytvárajú prirodzenú atmosféru a zaisťujú súkromie.

Svetlé drevo -antratit-sivá-otvorená-terasa-obývačka-gauč

Všetky izby majú svetlú drevenú podlahu, ktorú je dokonca možné vidieť v kúpeľniach, a lesklé biele steny, ktoré vôbec nevyzerajú holé. Akcenty nastavujú prvky antracitovej sivej steny a zapustené skrine a police, do ktorých sa zmestia osobné rodinné položky a knihy. Krb, ktorý je umiestnený na stenovej konštrukcii v stene v strede obývačky, vyžaruje obzvlášť útulnú atmosféru. Umiestnenie umožňuje praskajúci plameň vidieť z každého rohu miestnosti. Krásnu terasu si môžete vychutnať zvnútra na parapete aj za nepriaznivého počasia.

Svetlé drevo -antratit-sivá-otvorená-terasa-svetlé

Moderná otvorená kuchyňa je prepojená s obývacou izbou. Môže zostať otvorený, ale môže byť tiež oddelený posuvnými sklenenými stenami. Zariadenie kuchyne je jednoduché, funkčné a dominuje hlboký antracitový sivý tón. Zo svetlého dreva je vyrobená iba pracovná doska a rovnaká podlaha ako vo zvyšku bytu. Hravé nepriame svetlá, ktoré sú zakomponované do stien a stropu, sú zvláštnym zvýraznením. Čelo kuchyne sa vyznačuje matným povrchom a chýbajú úchytky. V tejto modernej, otvorenej kuchyni prevláda čistý minimalizmus.

svetlo-drevo-antracit-sivá-obývačka-útulný-krb-parapet

Oproti kuchyni a za bielou stenou sú spálne – jedna pre rodičov a dve pre deti. Každá detská spálňa má posteľ a vstavaný stôl. Medzi dvoma miestnosťami je zábavná stena, ktorá je oddelená posuvnými priečkami, ale zároveň spája dve miestnosti do jednej. Obe izby majú spoločnú kúpeľňu s dvoma sprchami. K dispozícii je aj toaleta.

svetlo-drevo-antracit-sivá-obývačka-biely-krb

Hlavná spálňa má oddelenú kúpeľňu s dvojitým umývadlom a bezbariérovým sprchovacím kútom. Kúpeľňa je v skutočnosti za posteľou a sprchu so sklenenou stenou je možné vidieť vedľa nočného stolíka. Nočné svetlá, ktoré pripomínajú sprchové hlavice, sú veľmi zaujímavým dizajnovým prvkom. O dva kroky ďalej je úhľadná šatňa.

svetlo-drevo-antracit-sivá-miestnosť-oddeľovač-sklenená-stena-pohyblivé-svetlo

Premyslené plánovanie miestnosti a funkčné jednoduché zariadenie optimalizuje dostupný obytný priestor a zvyšuje komfort bývania všetkých členov rodiny. Ľahké drevo a osobné predmety, ktoré viac -menej preberajú úlohu dekorácie, vytvárajú útulnú atmosféru. Šikovne použité dizajnové akcenty – antracitová šedá a čierna oceľ, spájajú dizajn miestnosti v každej oblasti bytu a pôsobia individuálne a moderne..

svetlo-drevo-antracit-sivá-otvorená-kuchynská linka-minimalistická-moderná

svetlo-drevo-antracit-sivá-kuchyňa-posuvná-sklenená stena

oddeľovač-sklenená stena svetlo-drevo-antracit-sivá-svetlá-kuchyňa-izbová-rozdeľovač

svetlo-drevo-antracit-sivá-spálňa-sprchovací kút-kúpeľňa

umývadlo svetlé drevo-antracit-sivá-spálňa-detská izba

Obývacia stena obývacej izby zo svetlo antracitovo šedej farby

svetlo-drevo-antracit-sivo-biela-detská izba-okno

svetlo-drevo-antracit-sivá-kúpeľňa-biela-minimalistická-sprcha

svetlo-drevo-antracit-sivá-šatník-kúpeľňa

svetlo-drevo-antracit-sivá-kúpeľňa-sprchovací kút-sklenené nástenné-dvojumývadlo

svetlo-drevo-antracit-sivá-čierna-dvojité umývadlo-kúpeľňa

svetlo-drevo-antracit-sivá-toaleta-wc-čierna

* projekt od Interiérový dizajn Susanna Cots