Interiérový dizajn

Strešná ochrana proti slnku vo forme záclon, plisovaných žalúzií a roliet

Slnečná ochrana-svetlíky-purpurové-závesy-závesy-biela-sklon strechy

Svetlíky sa zvyčajne ťažko zdobia. Tu sú myslené predovšetkým návrhy so závesmi. Poskytujú nielen dekoratívnu obrazovku na ochranu osobných údajov, ktorá chráni pred zvedavými pohľadmi, ale aj slnečnú clonu, ktorá môže v lete chrániť pred teplom a môže zatemniť miestnosť, ak si chcete rýchlo zdriemnuť. Záclony, ktoré na šikmom strope pôsobia obzvlášť originálnym dojmom, nie sú jedinou možnosťou, ako sa po nich vydať Ochrana strešného okna pred slnkom starať sa.

Slnečná ochrana strešného okna – rôzne varianty

Ochrana pred slnkom-svetlík-nápad-dekor-závesy-rolety-interiér

Klasické rolety sú tiež skvelým variantom, ktorý ponúka nielen požadované súkromie a ochranu pred slnkom, ale zároveň vyzerá moderne. Plisované žalúzie s pekne nariaseným dizajnom vyžarujú nádych romantiky. Teraz sme pre vás zostavili niekoľko pôsobivých nápadov na implementáciu slnečnej ochrany strešných okien, aby ste dokázali, že dizajn nie je koniec koncov nemožný. Ale naopak! Šikmé steny vám dokonca ponúkajú príležitosť pre obzvlášť originálne varianty. Ale pozrite sa sami!

Protislnečné clony na strešné okná

Slnečná ochrana-svetlík-jedáleň-dekorácia-záves-neutrálne farby

Na to, aby ste na šikmú strechu mohli pripevniť závesy, potrebujete druhú závesovú tyč na pôsobenie gravitácie. Je pripevnený pod oknom alebo v strednej výške a zaisťuje, že záclona prebieha pozdĺž steny a nespadá priamo dole, aby sa ušetrilo miesto..

Dve záclonové tyče

Tyčový stôl s elegantnou bielou oponou a ochranou proti slnečnému svetlu

Záclonu ako slnečnú ochranu strešného okna je možné v prípade potreby ľahko odsunúť. Navyše získate útulnú atmosféru, ktorú môžu vytvoriť iba pekné záclony.

Farebný vzor

Svetlík-slnečná ochrana-opona-kvetinové-motívy-červená-vinobranie-spálňa

Závesy sú obzvlášť dekoratívne, ak sú vybrané v prízvukovej farbe alebo s peknými vzormi a motívmi. S ich pomocou môžete rozšíriť dekor a ešte lepšie zdôrazniť už atraktívne okná. S touto slnečnou ochranou na strešné okno zároveň chránite miestnosť pred prehrievaním v lete.

Záclony na šikmých stropoch

Ochrana pred slnkom-vzor svetlíka-textil-záves-čierno-biely

Nejde o strešné okná, ale príklad ukazuje, ako môžete závesy pripevniť. Krásne vzory na tejto slnečnej ochrane strešného okna dodávajú textúre hladké steny a pozývajú vás na relaxáciu pri okne pri káve alebo čaji.

Strešná ochrana proti slnku – žalúzie

Slnečná ochrana-svetlíky-zelená-roleta-kuchyňa-biela-zariadenie

Ďalšou skvelou variantou slnečnej ochrany strešného okna sú žalúzie, rolety a plisé. Rovnako ako pre záclony, aj varianty pre farby a vzory sú nekonečné, a preto je možné ich vybrať tak, aby ladili s akýmkoľvek interiérom. V tejto bielej kuchyni boli akcenty nastavené na zelenú farbu. Pri výzdobe neboli zanedbané okná.

Originálne prevedenie

ochrana pred slnkom-svetlík-stena-dizajn-svetlík-plisovaný-koralový-laminát

Plisované žalúzie majú pekne skladaný dizajn. Je to spôsobené tým, že sú navrhnuté tak, že sú k sebe stiahnuté skladaním a odhaľovaním vonkajšej strany. Tu môžete vidieť dlhé skladané žalúzie, ktoré sú pripevnené k dvom pásom vo forme šnúr. Ak skombinujete niekoľko navzájom, vznikne dizajn celej steny.

Moderná obrazovka na ochranu osobných údajov

svetlík-ochrana pred slnkom-čierna-roleta-spálňa-minimalistická

V závislosti od výšky slnka môžete posúvať také žalúzie, ako je slnečná ochrana strešných okien. Tiež príliš neztmavujú miestnosť, pretože časť okna môžete nechať vždy nezakrytú.

High -tech žalúzie

ochrana pred slnkom-svetlík-kuchyňa-biele-skrinky-limetková zelená-ochrana súkromia

Na také ťažko dostupné svetlíky existuje praktické riešenie a tým sú žalúzie, ktoré sú diaľkovo ovládané. Pomocou diaľkového ovládača ho môžete na diaľku otvárať a zatvárať a regulovať tak množstvo svetla.

Plisovaná roleta v zimnej záhrade

Svetlík-ochrana pred slnkom-zimná záhrada-nápad-zasklenie-kreslo-pásy

Aj keď je zimná záhrada krásna, množstvo okien môže v lete spôsobiť veľa tepla. Proti tomu sa môžete brániť obyčajnou a slnečnou ochranou proti svetlu. Či už ide o závesy alebo žalúzie, adekvátnu ochranu je možné dosiahnuť rôznymi spôsobmi.

Trojdielny svetlík

ochrana pred slnkom-svetlík-trojdielny-inšpirácia-slepý-dizajn-jednoduchý

Majte však na pamäti, že silné slnečné žiarenie časom textílie zničí, takže ich po určitom čase musíte vymeniť. Zvlášť tmavé farby priťahujú teplo a rýchlejšie vyblednú. Najlepšie je preto zvoliť svetlejšiu farbu.

Farebné akcenty

Ochrana pred slnkom-svetlík-žltá-farba-interiér-zariadenie-postele-vstavaná skriňa-roleta

Môžete kombinovať slnečnú ochranu strešných okien do interiéru, ale aj s vonkajšími roletami, ktoré počas dňa používate ako slnečnú ochranu strešných okien, zatiaľ čo vnútorný model poskytuje nápravu v ranných a večerných hodinách a slúži predovšetkým ako ochrana osobných údajov. obrazovka.

Vzorové a farebné varianty

Slnečná ochrana-svetlíky-žlto-zelený-dizajn-spálňa-skladaná-polica

Chcete, aby roleta dokonale ladila s ďalším príslušenstvom v miestnosti? Potom jednoducho použite rovnakú látku na rôzne dekorácie – napríklad z jedného a toho istého materiálu boli vyrobené prehozy, vankúše a plisované rolety. Nechajte si ušiť ušitý perfektný model.

Klasická roleta s lamelami

Svetelná clona-ochrana pred slnkom-kuchyňa-roleta-červená-tehla-akcentová stena

Napriek tomu, že je tento typ slnečnej ochrany o niečo starší, svoju popularitu takmer nestráca. Vďaka lamelám je stmavenie a zosvetlenie obzvlášť jednoduché a taktiež môžete tak dobre ovplyvniť množstvo svetla. Ak sa žalúzia používa ako slnečná ochrana strešného okna, dolný koniec by mal byť pripevnený k rámu okna. Ľahko sa pripínajú.

Výsuvné rolety

Ochrana pred slnkom-svetlík-tapeta-kvetina-pracovný priestor-skriňa-polica

V spálni je stále možné použiť tmavé žalúzie. Je tam žiadané málo svetla, obzvlášť ráno, čo pri veľmi ľahkých tkaninách nemožno zaručiť. Ak žalúzie používané ako ochrana pred slnečným žiarením na strešných oknách nie sú od rána do večera osvetlené slnkom, musíte sa tiež starať o trvanlivosť.

Ochrana pred slnkom v lete 

Ochrana pred slnkom-svetlík-obyčajný-biely-skladaný nočný stolík

Zvlášť v lete je ochrana strešného okna pred slnkom veľmi dôležitá. Sklon umožňuje silnejšie slnečné svetlo, ktoré sa môže rýchlo stať mučením. Na rozdiel od bežných okien potom vysoká poloha slnka nie je výhodou. Uhol strechy umožňuje do miestnosti prúdiť veľa slnka.

škôlka

ochrana pred slnkom-svetlík-detská izba-dievča-ružová-deko-nástenná roleta

V detskej izbe môžu byť závesy dosť nepríjemné, najmä ak sa dostanú na podlahu. Deti sa o to môžu pri žartovaní prichytiť a zraniť sa. Skvelou alternatívou ako slnečná ochrana strešného okna sú opäť roleta, roleta alebo plisovaná roleta. Farbu modelu môžete prispôsobiť ostatnému nábytku a pohlaviu dieťaťa. Na druhej strane, pre popoludňajší spánok môžete úžasne stlmiť svetlo.

Priehľadná ochrana strešného okna pred slnkom

Strešné okná slnečná ochrana obývacia izba-svetlík-moderný-nábytok

Slnečná ochrana strešného okna z priehľadnej textílie má skôr skvelý vzhľad a dekoračné účely. Stále chráni pred slnkom až do bodu. Je to tiež skvelá voľba, ak máte tmavý interiér alebo ak jednoducho chcete do interiéru pridať neutrálny variant.