Interiérový dizajn

Navrhnite domácu kanceláriu správne – pohodlne a efektívne

Správne navrhnite svoju domácu kanceláriu - usporiadajte úložný priestor

Ak chcete správne navrhnúť vlastnú domácu kanceláriu, musíte si dať pozor na niekoľko vecí. Miesto by malo vždy predstavovať optimálne miesto na prácu. Zariadenie v tom zohráva dôležitú úlohu, pretože môže mať významný vplyv na produktivitu, ako aj kreativitu a efektivitu v práci. Domáca kancelária by preto mala byť tiež miestom, kde sa môžete cítiť príjemne a stráviť niekoľko hodín bez toho, aby ste boli rozptyľovaní alebo sa cítili nepríjemne. Prispievajú k tomu praktické doplnky a vysokokvalitný nábytok.

Správne si navrhnite domácu kanceláriu – dbajte na ergonómiu svojej vlastnej kancelárie

Správne si navrhnite domácu kanceláriu Usporiadajte fotoateliér

Jadrom každej domácej kancelárie je stôl a stolička, preto je dôležité zamerať sa na tieto dva kusy nábytku. Použitá stolička by mala mať ergonomickú štruktúru (pozri Stanovené na) vystavovať. Okrem iného musí byť voľne nastaviteľný na výšku a odporúča sa tiež flexibilné, vysoké operadlo na ochranu chrbta počas práce. Opierky rúk môžu priniesť ďalšiu úľavu, pričom rozhodujúcu úlohu tu zohráva aj osobná preferencia. Alternatívnu stoličku je možné použiť aj na väčšiu rozmanitosť, najmä na dlhší pracovný čas bez prerušenia. Takzvané cvičebné lopty nie sú vhodné na niekoľko hodín, ale ako krátkodobá alternatíva môžu mať odľahčujúci účinok a ponúknuť ergonomickú zmenu..

Správny návrh domácej kancelárie: rozhodujúcim faktorom je dostupný priestorSprávny spôsob, ako navrhnúť domácu kancelársku stoličku, stôl a police

Stôl má množstvo tvarov. Toto je možné veľmi špecificky prispôsobiť miestnosti a jej miestu v nej. Či už je to rohový stôl, oválny tvar alebo klasický obdĺžnik – vysokokvalitný stôl by mal v domácej kancelárii ponúknuť dostatok voľného miesta. Takto môžu byť dokumenty, technické pomôcky a podobne uložené v prehľadnej forme bez toho, aby ste museli prestavovať stôl alebo pracovať v neporiadku. Priestorovo úsporný sekretár môže byť riešením pre malé domáce kancelárie. Veľkým plusom je jeho skladacia funkcia: akonáhle je práca hotová, sekretár sa dá jednoducho zložiť. Z domácej kancelárie sa tak opäť rýchlo stane obývačka. Rovnako by nemali chýbať šanóny a police, v ktorých sú uložené dokumenty. Mali by byť umiestnené v bezprostrednej blízkosti skutočného pracoviska, aby sa zabránilo zbytočným cestám a tým aj plytvaniu pracovným časom.

Správny návrh domácej kancelárie – aby bola práca tiež príjemná

Domáca kancelária-správne-dizajn-ozdobiť-úspora miesta

Šarm a osobnosť by nemali chýbať ani v domácej kancelárii. Jeden alebo dva elegantné dekoratívne prvky dodajú vašej vlastnej kancelárii charakter a poskytnú jej prvok pohody. Pekný obraz na stene v blízkosti pracovného stola má tiež efekt zlepšujúci náladu a pomáha robiť domácu kanceláriu pohodlnejšou. Prirodzený svetelný zdroj, napríklad cez okno, by mal byť vždy doplnený dodatočným osvetlením – na to sú ideálne polohovateľné stolové alebo stojacie lampy.

Moderný a praktický dizajn – pracovný kútik v malom byte

Domáca kancelária-správne-dizajn-písací stôl-nábytok

Navrhnite domácu kanceláriu moderne a funkčne

Domáca kancelária-správne-dizajn-stôl-magnetická tabuľa

Priestorovo úsporný dizajn domácej kancelárie s nástennými policami

Domáca kancelária-dizajn-správne-police-písací stôl-úložný priestor

Domáca kancelária s nástennými policami a kolíkovou doskou

Správne-dizajn-domáca kancelária-nástenné police