Interiérový dizajn

Návrh kaviarne s uvoľnenou atmosférou a európskymi starožitnosťami

mramorový barový pult s dizajnom kaviarne

Kaviareň DAGA sa nachádza na prízemí komunistického 5-poschodového bytového domu v centre Šanghaja. Aj keď je budova v srdci bývalej francúzskej koncesie, nemá žiadnu zvláštnu architektonickú hodnotu. Návrh kaviarne má tvar U okolo verejného schodiska budovy a bol výrazne ovplyvnený prítomnosťou stĺpov a rúrok pod stropom..

Návrh kaviarne v Šanghaji

DAGA-Cafe-byn-studio-betón-drevo-mramor

Klient, súkromný zberateľ európskych starožitností, chcel vytvoriť uvoľnenú atmosféru, v ktorej si hostia môžu vychutnať jednoduché jedlo v útulnom priestore. Kaviareň s názvom DAGA pochádza z fonetického prepisu šanghajského slova 搭 界. To znamená „harmonicky spájať rôzne prvky v rámci hranice“.

Kaviarenský dizajn s materiálmi, ktoré vytvárajú kontrasty

DAGA-Café-byn-studio-krásne-kontrasty-interiérová architektúra

Rozhodnutím pre dizajn bolo zabaliť miestnosť zvnútra von. Podľa tohto princípu bola vytvorená súvislá biela vnútorná škrupina, ktorá skrýva všetky už existujúce chyby a integruje kaviarne (napríklad vínnu pivnicu, knižnicu, toalety a kuchyňu). Tento nový tvarovaný plášť drasticky mení podiel priestoru a ponúka užívateľovi sekvenciu výrazných priestorov. V srdci miestnosti vidíme mramorový bar, ktorý organizuje cesty hostí a personálu.

Návrh kaviarne – betón, drevo a mramor

DAGA-Café-byn-studio-drevený obklad

Použitie tradičných materiálov, ako je regenerované drevo zo zdemolovaných starých domov, hnedá koža, recyklované keramické dlaždice a biely mramor, je v kontraste k trojuholníkovým bielym povrchom a vytvára abstraktné teplé prostredie, v ktorom sa objavuje starožitný nábytok. Usporiadanie sedenia bolo ovplyvnené predovšetkým už existujúcou kolekciou nábytku a ponúka množstvo kulinárskych zážitkov: pitie koktailu v bare, večierky vo VIP miestnosti, salónik pri sklenenej fasáde, pri malých stolíkoch pozdĺž lavičky alebo skrytých na spodné medziposchodie.

Dizajn od /// byn

DAGA-Café-byn-studio-drevený strop

Starožitnosti zdôrazňujú nádherný dizajn kaviarne

kaviareň-design-starožitnosti-uvoľnená-atmosféra

DAGA-Kaviareň-byn-štúdio-interiér

fasáda dizajnu kaviarne daga

cafe-design-daga-plan daga-cafe-byn-studio-prierez