Interiérový dizajn

Nastavte šikmé stropy a používajte ich prakticky v jednoizbovom byte

Nastavte šikmé stropy interiérový dizajn-nápady-podlaha-drevené podlahy

Zriadenie podkrovnej miestnosti môže byť výzva. Ak sa však do podkrovnej miestnosti tiež má zmestiť celý byt, je úloha ešte komplikovanejšia. Spoločnosť Raca Architekci však našla perfektné riešenie pre tento byt, ktorý sa nachádza v poľských Sopotoch. Akým spôsobom získate a Nastavte šikmú strechu a dajú sa prakticky využiť, môžete sa z tohto moderného bytu poučiť.

Nastavte šikmý strop – moderný jednoizbový byt

Založte si šikmú strechu, jednoizbový byt-okno-podlaha-úroveň-sklenené dvere-kúpeľňa

Miestnosť so šikmou strechou by mala obsahovať spacie, obývacie a pracovné priestory. Hore môžete vidieť miestnosť vo forme projektu, zatiaľ čo sa ešte len plánuje. Šikmá strecha sa vyznačuje veľkými oknami, ktoré dodávajú miestnosti dostatok denného svetla. Pri inštalácii šikmej strechy sa tým ušetrilo mnoho zdrojov umelého svetla.

Na šikmé stropy postavte vstavanú skriňu

Nastavte šikmé stropy izba-šatníky-zariadenie-nápady-monochromatické

Ak chcete zriadiť šikmú strechu, musíte zvážiť, ako najlepšie rozložiť nábytok, aby ste mohli priestor optimálne využiť. Na použitie pre šikmý strop sú ideálne špeciálne vyrobené vstavané skrine. Poľský byt má takú šatníkovú skriňu, ktorá siaha až do hornej časti miestnosti. V oblasti vedľa nej je umiestnená posteľ.

Pohodlný priestor na spanie

Posteľ so šikmou strechou nastavte-moderné-závesné-svetlo-pohodlie-úspora miesta

Skrinky na šikmú strechu nájdete aj na druhej strane postele. Dostatočný úložný priestor je bod, ktorý by ste pri nastavovaní šikmej strechy nemali podceňovať ani naň zabúdať. Zvlášť obzvlášť nízke oblasti v jednomizbovom byte, ako je tento, ktorý nemá dostatok priestoru pre masívny a veľký nábytok, sú vhodné na inštaláciu skriniek.

Založte si malú izbu so šikmým stropom

Nastavte šikmé stropy priestor na spanie-posteľ-čierny nábytok

Vstavaná skriňa tvorí tiež malý výklenok, do ktorého je možné umiestniť posteľ. Hlavnými farbami interiéru sú čierna a šedá. Aby tieto tmavé farby nezískali prevahu a v podkrovnom byte bola vytvorená priateľská atmosféra, bolo pre šikmý strop pre steny, stropy a podlahy zvolené svetlé drevo.

V jednoizbovom byte používajte šikmé stropy

šikmá strecha-zariadenie-sedenie-sivá-pohovka-konferenčný stolík-domáca kancelária

Okrem priestoru na spanie je tu aj malé o-pľúca. Skladá sa z malej pohovky vo svetlo šedej farbe, ktorá používa roh, a dvojdielneho konferenčného stolíka v čiernej a kovovej farbe. Hneď vedľa je pracovný priestor s písacím stolom. Plocha pri okne bola zvolená pre nastavenie šikmej strechy s pracovným priestorom, aby sa optimálne využilo denné svetlo.

Pracovná plocha a police so šikmými stropmi

šikmá strecha-zariadenie-pracovného priestoru-police-odkladací-priestor-stôl

V pracovnej oblasti je tiež vstavaná polica, ktorá poskytuje úložný priestor pre knihy. Poličky sú okrem vstavaných skríň aj skvelou možnosťou pre ďalší úložný priestor, ak si nastavíte šikmú strechu. Pracovná časť pozostáva z čierneho nábytku. Na neskoršie hodiny vám stolná lampa zaručí dostatok svetla na prácu.

Teplá atmosféra

Šikmá strecha-zariadenie-kúpeľňa-nápad-zapustené-svetlá-biele-steny

Použitie dreva nepochybne prispieva k hrejivej atmosfére jednoizbového bytu. Existuje aj niekoľko vstavaných svetiel, ktoré sa nachádzajú v najvyššom bode miestnosti. Hore vidíte vstupný priestor do podkrovnej miestnosti. Bol navrhnutý v bielej farbe a vyniká zo zvyšku malého bytu. Možnosť nastaviť šikmú strechu, ktorá podčiarkuje moderný vzhľad.

Šikmá strecha so závesom

úprava šikmej strechy-zariadenie kúpeľne-dizajn-mramorová optická opona-ochrana súkromia

Tu môžete znova vidieť vstupnú plochu v plánovaní. Zarážajúce je použitie sklenených dverí a steny. Vďaka tomu bude miestnosť pôsobiť priestrannejšie. Povrchy zo skla alebo zrkadiel sú vo všeobecnosti vynikajúcim riešením, ak zariaďujete malé miestnosti alebo šikmý strop. To isté platí pre biele alebo svetlé povrchy. Vďaka nim bude každá malá miestnosť pôsobiť väčšia.

Vstavaná skriňa na šikmé stropy

šikmá strecha-zariadenie-vstavaná skriňa-sivá-vysoký lesk-zrkadlo-nápad

Šatník má ešte jednu zaujímavú funkciu. Má výsuvné zrkadlo, ktoré keď nepoužívate, je jednoducho uložené v skrini. Takto sa perfektne prispôsobí vysoko lesklému povrchu šatníka a nepúta pozornosť. Nastavte priestorovo úsporné riešenie pre šikmé stropy, ktoré je skvelou alternatívou k stojatému zrkadlu.

Dekoratívne zariadenie

šikmé stropy-monochromatický-nábytok-svetlíky-drevený obklad

Pohodlie zaisťuje aj koberec v spálňovej časti jednoizbového bytu. Bol vybraný v sivej farbe, a tak sa prispôsobí vstavanej skrini a pohovke. Harmonický výber farby je dôležitý nielen pri nastavovaní šikmej strechy, ale aj vo všeobecnosti. Usporiadaný vzhľad vytvára priestorový pocit z bývania.

Osvetlenie v podkrovnom byte

Šikmá strecha-zariadenie-nápad-žiarovky-závesné svetlá-dekorácie-dizajn

Ako už bolo spomenuté, vstavané svetlá slúžia ako osvetlenie v byte. K dispozícii sú tiež moderné závesné svetlá, ktoré nájdete v priestore na spanie. Nepriame osvetlenie za posteľou tiež pôsobí harmonicky a útulne. Niekoľko dekoratívnych prvkov vytvára štýlový interiérový dizajn.

Dizajn od Raca Architekci.