Interiérový dizajn

Najať si maliara alebo sa renovovať? Aké sú výhody a nevýhody?

Zvlášť, keď sa vonku skôr zotmie, veľa ľudí túži po novom nátere. Aj keď sú tapety v celej svojej rozmanitosti v nových nemeckých spolkových krajinách stále veľmi obľúbené a rozšírené, ľudia v starých spolkových krajinách radšej maľujú stenu priamo. V predchádzajúcom článku sme zostavili mnoho nápadov na moderné prostredie miestnosti s tapetami a poskytli sme tiež užitočné rady, ako skombinovať farbu na stenu a tapetu, aby ste dosiahli harmonickú kombináciu farieb a vzorov. Existujú jednoducho vzorované tapety a textúrované tapety, ktoré môžu mať aj tepelnoizolačný účinok.

Obývacia izba v zelenej a bielej farbe s akcentovanou stenou a tapetami v geometrickom vzore

Ak chcete skrášliť byt alebo jednotlivé miestnosti jasnými farbami, je najlepšie použiť iba malé farebné odlesky. Vyzerá to dynamicky a oveľa zaujímavejšie ako stena namaľovaná úplne farebne. Mimoriadne atraktívne môže pôsobiť aj diagonálne delená stena. Každý, kto nemá potrebný čas alebo dostatočné manuálne znalosti, si môže ľahko nájsť rezidentného maliara online s voľnými kapacitami.

Väčšinu maliarskych spoločností nájdete v miestnom obchodnom adresári!

Špecializovaných maliarov nájdete na žltých stránkach

Nielen, že špecializované spoločnosti pre maliarske práce nájdete na žltých stránkach – prostredníctvom nová služba umiestnenia Teraz môžete bezplatne požiadať o nezáväzné ponuky od rôznych maliarskych spoločností v mieste vášho bydliska. Ak nechcete za maliarske práce platiť príliš veľa, môžete si vyhľadať vhodnú firmu na maliarske práce aj v bezprostrednom okolí. Ak však maliari a lakovači musia cestovať na dlhé vzdialenosti viac ako 100 kilometrov v každom smere, bude to zahrnuté do účtu neskôr ako cesta. Takýmto spôsobom sa údajne lacná ponuka rýchlo predraží rovnako ako majster za rohom.

Pred lakovaním musíte utesniť podlahy, dvere a rámy okien

Predtým, ako maliar začne pracovať vo svojom vlastnom dome, musí byť všetok nábytok odstránený z miestnosti alebo premiestnený zo stien do stredu miestnosti. Zakrytie pevnou fóliou zabráni tomu, aby sa na nábytku objavili škvrny alebo škvrny od farby. Musí byť chránená aj pôda okolo oblasti, ktorá sa má natierať. Maliar prilepí špeciálnu lepiacu pásku na základné dosky veľkú plochu fólie. Ak chcete maľovať doma sami, rozhodne by ste to mali urobiť. Akonáhle kvapkajúca farba zaschne, je ťažké ju odstrániť bez poškodenia.

Nevýhody samoobslužných rekonštrukčných prác

Nevýhody samoobslužných rekonštrukčných prác

Úspora nákladov sa uvádza ako výhoda vlastných natieračských a renovačných prác. Okrem toho existuje niekoľko nevýhod, ktorým sa dá ľahko vyhnúť, ak je maliarskou prácou poverená vhodná špecializovaná spoločnosť. Ak sa chcete namaľovať, musíte sa úplne spoliehať na svoj vlastný vkus a pri výbere farieb, ktoré navzájom harmonizujú, nedostanete žiadnu radu od vyškoleného odborníka v tejto oblasti. To Tesnenie podláh, zárubní a dverí trvá oveľa dlhšie, ako keby školený maliar použil ochrannú fóliu: urobí to presne za niekoľko minút! V závislosti od zvolenej farby steny môže byť potrebný základný náter alebo na dosiahnutie požadovanej intenzity farby musí byť nanesená druhá vrstva farby na stenu: Pre hobby maliara je to často príliš veľa času a úsilia.!

Všimnite si to po maľovaní

smaragdovo zelená farba steny je trendová

Bez ohľadu na to, či steny namaľoval profesionál, alebo ste si trúfli na redizajn vlastného obytného priestoru: Čerstvý náter musí chvíľu preschnúť, kým sa nábytok bude môcť premiestniť späť na steny. Zvlášť v teplom období to funguje najlepšie, keď sú okná otvorené dokorán. Ak na jeseň a v zime veľa prší alebo ak do čerstvo vymaľovanej miestnosti v podobe novembrovej hmly prenikne vlhký vzduch, môže farba na stenu schnúť zbytočne dlho. Zapnúť kúrenie až na doraz so sklopenými oknami tiež nie je dobrý nápad z dôvodu energetickej rovnováhy.

Obývacia izba v sivej farbe s tapetou v kamennom vzhľade na jednej stene

Každý, kto čerstvo vytapetoval alebo si najal maliarsku spoločnosť na tapetovanie, je najlepšie nechať okná na chvíľu úplne zatvorené. Pokiaľ sa teplota v čerstvo vytapetovanej miestnosti zmení príliš rýchlo, môže sa inak stať, že lepidlo na tapety poriadne nevyschne a tapeta sa jednoducho znova odlepí od steny. Uistite sa, že sa budete riadiť radami svojho maliara, aby ste si mohli v byte dlho užívať svoj svieži vzhľad!