Interiérový dizajn

Životné nápady pre strešný byt – takto sa stáva domov snov

Podlaha do bytu konferenčný stolík kožený nábytok dvojmiestna kovová podlahová lampa

Penthouse ponúka najvyššiu úroveň komfortu bývania.

Penthouse je pre mnohých ľudí absolútnym snom. Exkluzívne podkrovné byty nad strechami mesta sú obzvlášť atraktívne v metropolách ako Mníchov, Hamburg alebo Berlín. V nemeckom hlavnom meste sú takéto vysnené byty okrem iného Nehnuteľnosť Ziegert  nájsť. Penthouse byty vďaka svojej vyvýšenej polohe ponúkajú nielen nádherný výhľad na panorámu mesta, ale aj veľmi špeciálny obytný priestor. Penthousy vzhľadom na svoj podkrovný charakter väčšinou ponúkajú veľkorysý životný priestor. Dizajn týchto vlastností však vyžaduje veľmi špeciálnu citlivosť, a to práve kvôli veľkosti a väčšinou početným oknám. Bez správneho vybavenia, osvetlenia a dekorácie môže byt snov rýchlo pôsobiť chladne a trochu nepohodlne. Ale pomocou niekoľkých tipov a trikov sa dá obytný priestor optimálne využiť a môže sa vytvoriť útulná atmosféra.

Živé nápady pre strešný byt – zachovajte veľkorysosť

Podlahové stoličky stôl penthouse bytové zariadenie nápady pre život

Exkluzivitu podporuje vysoko kvalitné zariadenie s dizajnovým nábytkom.

Penthouse je charakteristický svojou veľkosťou. Aby bol zachovaný tento charakter otvorenosti a priestoru, byt by mal byť zariadený iba minimalistickým spôsobom a nemal by byť preplnený. Ekonomickým zariadením sa zachová dostatok voľného miesta. Aby byt nepôsobil príliš chladne, odporúčajú sa farebné akcenty v teplých tónoch. Rovnako ako doplnky by ste ich však mali používať iba striedmo, pretože penthouse tiež vyzerá dobre bez množstva ozdôb a dekorácií.

Penthouse je exkluzívny domov a tak by mal byť aj zariadený. Byty na najvyššom poschodí majú svoj vlastný vkus, ktorý by nemal byť zničený nevhodným zariadením. Nábytok a interiérový dizajn by mali byť vhodné pre ušľachtilý predmet. Parkety napríklad pôsobia oveľa elegantnejšie ako koberce a dizajnérsky nábytok šikovne podčiarkuje exkluzivitu bytu. Ak nemáte dobrý talent na projektovanie nehnuteľností sami, môžete sa spoľahnúť na interiérového dizajnéra. Investícia sa oplatí, pretože profesionáli sú školení na to, aby optimálne plnili priania svojich zákazníkov a poznajú materiály, trendy a farebné kombinácie.

Zariadenie podkrovného bytu – pobyt v jednofarebnej rodine

Okrúhly koberec, biele steny vo vysokom lesku, strešný apartmán, jedálenský kút

Tento podkrovný byt bol vymaľovaný v ušľachtilej šedej farbe.

Strešný byt sa vyznačuje svojou štedrosťou. Mnoho miestností sa často spája. Aby penthouse nevyzeral hodený spolu, je vhodné pri zariaďovaní otvorených obývacích a jedálenských kútov držať sa rovnako farebnej rodiny. V súčasnosti je obzvlášť obľúbená farba „šedá“, zmes šedej a béžovej. Ale aj iné farby môžu strešnému bytu dodať štýlový náter. V železiarstve je množstvo farebných kariet, ktoré ukazujú, ktoré farby pochádzajú z rodiny alebo sa k sebe hodia.

na nastaviť správne osvetlenie

Večerné osvetlenie Penthouseu krásne nápady na výzdobu

Nepriame zdroje svetla zaisťujú pohodlie.

Veľké strešné byty sa môžu rýchlo javiť nepohodlne, najmä kvôli minimalistickému nábytku a studeným materiálom, ako je kameň alebo nehrdzavejúca oceľ. Šikovne používaným nepriamym osvetlením vo forme stojacích alebo bočných svetiel však možno rýchlo vytvárať teplo. Mnoho malých svetelných zdrojov vytvára viac atmosféry ako veľké stropné žiarovky alebo jasné neónové trubice. Svetlé akcenty je možné nastaviť aj pomocou žiaroviek, ktoré svietia v jasných farbách.

 Uprednostnite drevo

Ateliérový apartmán schodisko drevo obývacia izba kuchyňa jedáleň

Drevo pôsobí, že penthouse vyzerá obzvlášť útulne

Drevo je ideálnou podlahou pre strešný byt, pretože drevo dodáva teplo aj vo veľkých miestnostiach a jednoducho nikdy nevyjde z módy. Parkety sú stále obzvlášť kvalitné, ale laminátová podlaha zo skutočného dreva je tiež veľmi kvalitná a elegantná. A drevo tiež poskytuje útulnosť ako obloženie alebo obklad. Vyberať môžete z mnohých druhov dreva. Tí, ktorí uprednostňujú elegantné, tmavé drevo, by si mali zvoliť wenge, mahagón alebo orech. Rustikálny vzhľad naopak sľubujú druhy dreva ako jaseň, oliva alebo douglaska.

Optimálne využívajte svahy

fialové koberce jedálenský kút rohová sedačka šikmý strop vybavená kuchyňa biela

Svahy by sa mali používať prostredníctvom nízkeho nábytku.

Ak má strešný apartmán svahy, priestor pod svahmi by mal byť šikovne využitý vhodnými kusmi nábytku. Na to je ideálny nízky nábytok. Pod svah je možné umiestniť napríklad pohovku, posteľ bez vysokého čela, komody alebo príborníky.

  Podčiarknite mestský charakter

Penthouse, dekor, plagátová stena, moderný, drevený, nábytok

Každý, kto miluje moderný, mestský vzhľad, by ho mal podporiť jasnými dizajnovými líniami. Tmavé farby, jednoduchá elegancia a metalické alebo lesklé odtiene podčiarkujú mestský charakter penthousu, ktorý je založený na redukcii toho najpodstatnejšieho. Vzhľad podporujú geometrické tvary a rovné čiary namiesto šmrnc. Nábytok z tmavého dreva, kože a tlmených farieb šikovne dotvára mestský štýl. Mnoho majiteľov penthousu sa spolieha na to, že neobvyklé schody ako špeciálny pútač očí.

Odvážte sa zlomiť štýlovo

Ateliérový byt, eklektický nábytok, sklenené fronty, konferenčný stolík, drevo

Penthouse byty majú často veľmi moderný charakter. Úspešná prestávka v štýle môže vytvoriť špeciálnu atmosféru pre život. Ak skombinujete moderný nábytok s barokovými alebo starožitnými kúskami, môžete svojmu strešnému bytu dodať veľmi individuálny nádych. Okrem mixu rôznych životných štýlov vedie kombinácia rôznych materiálov a textúr aj k celkovému príťažlivému obrazu.