Interiérový dizajn

Efekt patiny dodáva charakteru a oživuje moderný interiér

Vincenzo De Cotiis je dizajnér talianskej modernej sochy

Takmer 60-ročný taliansky dizajnér Vincenzo De Cotiis, ktorý patrí do Gonzaga, jedného z najznámejších talianskych šľachtických rodov, absolvoval školenie v Miláne a ako architekt a dizajnér hľadal rovnováhu medzi starým a súčasným. Väčšinou kombinuje prvky, ktoré v skutočnosti k sebe nepatria, ale harmonizujú v určitom kontexte. Ako expresívne médium kombinuje efekt patiny s minimalistickým nábytkom a lesklými povrchmi, akými sú chróm a sklo. Výsledkom je dokonalá symbióza, ktorá sa vyznačuje šarmom starého a zároveň pôsobí veľmi súčasne. Interiéry Vincenza De Cotiisa sa zdajú byť skutočnými umeleckými dielami s dokonalou kompozíciou a vyváženými farbami. Nasleduje krásna vila v Toskánsku v Taliansku.

Efekt Patiny a kúzlo starého

vila predzáhradka vzadu záhrada slinok fasáda trávnik prírodný bazén Vincenzo De Cotiis

Ako talentovaný sochár, dizajnér a architekt vždy nájde príležitosť poskladať nekombinovateľné prvky a príťažlivo ich predstaviť. Pri svojich projektoch sa spolieha výlučne na prírodné a vysokokvalitné materiály a imitácie a plasty úplne chýbajú. Jemný elegantný nádych neprehliadnete a vždy nájdete luxusnú škatuľu, ktorá sprostredkuje efektívne akcenty vyrobené z mosadze, chrómu alebo zrkadlového skla. Je skutočne fascinujúce, ako môžu byť tieto rôzne materiály umiestnené vedľa seba v harmónii. Výsledkom je vyvážený celkový obraz, skutočné umelecké dielo zložené z farieb, tvarov, povrchov a efektu patiny.

patinový efekt stena budova okno príroda virhang čierna

Interiéry, ktoré De Cotiis vytvára, možno tiež opísať ako druh umeleckého obrazu. Farby, štruktúry a siluety prenášajú emócie a správy, rovnako ako samotné umenie. Kompozícia, tieňovanie a akcenty zohrávajú dôležitú úlohu a vytvárajú jedinečnú atmosféru. Rovnako je to aj v súkromnej vile v severnom Toskánsku v Taliansku. Nachádza sa v provincii Lucca, kde európska kultúrna elita po stáročia dovolenkovala. Miesto navštívili a navštevujú hlavne Taliani, ale aj celebrity z celej Európy ako Georgio Armani, Andrea Bocelli, anglický spisovateľ Aldous Huxley či výtvarník Henry Moore..

patinový efekt betón závesná lampa z prírodného kameňa osmanská

V súvislosti s historickým okolím a tehlovou fasádou samotnej budovy De Cotiis vybral pre interiérový návrh vily iba exkluzívny ručne vyrobený nábytok a prvky interiéru. Väčšina z nich bola dokonca špeciálne navrhnutá na tento účel. Atraktívne detaily pripomínajú námornú minulosť domu. Čaro starého odhaľuje predovšetkým efekt patiny na stene a na retro predmetoch.

rastliny kože s patinovým efektom

Zelené izbové rastliny so širokými listami vytvárajú svieže akcenty. Oni a efekty patiny oživujú dizajn miestnosti, ktorý je daný neutrálnymi farbami a robustnými materiálmi. Atmosféra zároveň zostáva harmonická a pokojná. Aby si to dizajnér užil, poskytol niekoľko možností sedenia a ležania. Časť interiéru pochádza z 50. a 70. rokov a prináša tak retro nádych.

ofsetové prvky skrinky s patinovým efektom čelá zrkadla

efekt patiny betónové steny kreslo žlté čalúnenie

patina efekt stena obklad z prírodného kameňa jedálenský stôl rôzne stoličky efekt patiny steny strop štukový rustikálny nábytok retro mosadz

spálňa s patinovým efektom minimalistické umelecké strešné okno

efekt patiny mramor prírodný kameň zrkadlo márnosť mosadz

malý nábytok dizajnový stolík z mosadze z prírodného kameňaVincenzo De Cotiiis

* projekt od Vincenzo De Cotiis