Interiérový dizajn

Drevené točité schodisko s unikátnym rastlinným dizajnom v londýnskej reštaurácii HIDE

štúdio atmos skryť reštauráciu drevo točité schodisko dubové zakrivené zábradlie

Točité schodisko vyzerá elegantne a vzdušne a kľukato sa hýbe z jedného poschodia na druhé. V dnešnom príspevku by sme vám chceli predstaviť drevené točité schodisko s unikátnym dizajnom, ktorého funkciou nie je len prepojenie dvoch úrovní. „Stairstalk“ je skutočným vrcholom dizajnu v bare a reštaurácii HIDE. Reštaurácia určite nie je prvou vecou, ​​ktorá vám príde na myseľ, pokiaľ ide o veľkolepé a jedinečné návrhy schodísk. Atmos Studio nainštalovalo rozsiahle drevené točité schodisko do trojposchodovej budovy v londýnskej štvrti Mayfair, ktorá je svojim jedinečným dizajnom pripomínajúcim rastlinu nezávislým vyhlásením v reštaurácii..

kreatívne zvýraznenie skryť točité drevené schodisko reštaurácie fascinujúci dizajn

Fascinujúca konštrukcia schodiska prechádza zo suterénu do podkrovia a rozhodne stojí za to viac než len letmý pohľad. Dizajn dreveného točitého schodiska vyvoláva dojem, že schodisko podobné rastlinám preniká denným svetlom z tmavej pivnice. „Schodisko“ sa vinie priestorom, rozloží sa na prvom poschodí a potom sa dostane k panoramatickému oknu na jeho hornom konci, ktoré ponúka fascinujúci výhľad na Piccadilly Road v Londýne..

vegetačné drevo točité schodisko dub skryť reštaurácia atmos štúdio

Klenot reštaurácie HIDE je vyrobený z duba, ktorý je ručne brúsený. K výberu prírodného materiálu a nápaditej štruktúry došlo v spolupráci dizajnérskeho štúdia Atmos, zákazníkov a interiérových dizajnérov. Hlavnú štruktúru tvoria vrstvené tabule dubovej dyhy, ktoré sú pripevnené k neviditeľnej oceľovej konštrukcii. Laminované a ručne brúsené do umelecky zakrivenej štruktúry poskytujú konečný očarujúci vzhľad tohto točitého schodiska. Stovky vrstvených vrstiev vytvárajú ilúziu, že ide o masívne drevo. Jednotlivé kroky nie sú navzájom tesne spojené. Vzduch medzi nimi vyzerá, že plávajú.

pivničné drevo točité schodisko skryť reštauráciu dubové drevo dizajn podobný rastlinám

Rovnako ako jednotlivé stupne, aj zábradlie sa javí ako priepustné, čo robí vzhľad tohto dreveného točitého schodiska ešte atraktívnejším. Zábradlie pozostáva z niekoľkých diagonálne prichytených drevených tyčí, ktoré vďaka mierne zakriveným líniám vytvárajú zvláštnu dynamiku. Dubové drevo bolo zatemnené prírodnými olejmi, čo umožňuje jedinečnému drevu, aby si prišlo na svoje. Tam, kde boli požadované silnejšie kontrasty, bolo použitých niekoľko vrstiev. Takto vytvorené nuansy pôsobia ako druh optickej navigácie cez fascinujúce tvary schodov.

drevené točité schodiskové zábradlie priesvitné dynamické línie

skryť reštauráciu Londýn drevené točité schodisko veľkolepý dizajn atmos štúdio

drevené točité schodisko zakrivené čiary skrývajú reštauráciu

schodisko podobné rastlinnému schodisku dubové drevo točité schodisko

schodisko schovať reštauráciu ozdobne zakrivené dubové drevo

schodisko unikátne drevo točité schodisko dub drevo široké

* Ďalšie projekty nájdete v programe Atmos Studio tu