Interiérový dizajn

Aká farba sa hodí k hnedej? Tipy na krásne farebné kombinácie

Každý, kto má nábytok vyrobený z dreva, si aspoň raz položil otázku: ktorá farba sa hodí k hnedej? Odpoveď však úzko súvisí so zvoleným odtieňom a v rôznych situáciách sa môže veľmi líšiť.

ktorá farba sa hodí k hnedým špičkám farebná kombinácia šedá

Preto sme sa v tomto článku zaoberali úlohou nájsť najlepších farebných partnerov pre hnedú. V nasledujúcich častiach nájdete užitočné tipy a príklady vybavenia pre farebné kombinácie s hnedou v interiéri.

Hnedá farba – teplá, všestranná a prirodzená

ktorá farba ladí s hnedými zhodnými farebnými kombináciami

Hnedé tóny majú na ľudí špeciálny účinok. Pripomínajú nám Zem a prírodu, majú ochranný účinok a chýba im obzvlášť prirodzený pocit. Hnedá je v interiérovom dizajne stále veľmi obľúbená, pretože z nej vyžaruje pohodlie a bezpečie. Teplé nuansy farby sa perfektne hodia do každej miestnosti v byte a dajú sa nádherne kombinovať s rôznymi farbami. V závislosti od zvolenej farebnej palety môžete dosiahnuť iný priestorový efekt a navrhnúť si vlastné štyri steny ako osobnú oázu pohody.

Keďže farba by mohla byť v interiéri veľmi univerzálna, v nasledujúcom texte by sme chceli predstaviť tie najkrajšie farebné kombinácie s hnedou. Naše tipy vám pomôžu správne upraviť farby v byte a navodiť príjemnú atmosféru bývania.

Teória farieb: ktoré farby sa hodia k hnedej?

farba hnedá kombinovať tipy farebné kombinácie komplementárna farba

Ak chcete správne kombinovať farby, niekoľko základných znalostí z teórie farieb môže byť skutočne nápomocných. Ide predovšetkým o takzvané farebné koliesko, ktoré obsahuje všetky primárne, sekundárne a doplnkové farby. Niekoľko jednoduchých základných pravidiel pomáha nájsť harmonické farebné kombinácie. Podľa teórie farieb hnedá nie je primárnou ani sekundárnou farbou, ale možno ju vnímať ako odtieň oranžovej alebo červenej. V tomto zmysle je doplnkovou farbou k hnedej odtieň modrej, pretože modrá leží na farebnom koliesku oproti oranžovej.

Ktoré farby spolu ladia – 18 tipov na dizajn a styling

Aké farby sa hodia k tmavo hnedému nábytku wenge – 35 nápadov

Ktorá farba sa hodí k šedej – tipy na skvelých farebných partnerov a nádherne krásne farebné kombinácie

farba steny hnedá kombinovať modrozelená fialová

Hnedú farbu však možno označiť za veľmi komunikačnú. Ako zemitý tón je možné kombinovať s mnohými ďalšími farbami. Príkladom toho je žltá, ružová, fialová, oranžová a červená.Výbornejšie v kombinácii s tmavohnedým tónom vyzerajú aj svetlejšie odtiene, ako je béžová a krémová. Farebná kombinácia s neutrálnymi farbami, ako je biela, čierna a sivá, na druhej strane zaisťuje nadčasovú eleganciu a v žiadnom prípade by sa nemala zanedbávať.

Aká farba sa hodí k hnedej v interiéri? Prehľad

hnedá béžová modrá kombinácia farieb obývacia izba námorná

Každý, kto považuje hnedú v interiéri za nudnú a staromódnu, určite ešte neobjavil tie najkrajšie kombinácie s ňou. Teraz by sme vás chceli pomocou niekoľkých príkladov interiérového dizajnu presvedčiť o univerzálnosti tejto farby v interiérovom dizajne.

V interiéri skombinujte hnedú a bielu

čo sa hodí k hnedej pohovke biely stenový koberec drevený stôl

Takzvané nefarby (biela, čierna a sivá) sú vždy dobrou voľbou, ak hľadáte vhodnú kombináciu farieb pre hnedú. Biela stena napríklad dokáže rozžiariť hnedý nábytok a urobiť z neho skutočný vrchol. Či už v obývacej izbe alebo v kúpeľni, toto farebné duo vytvára príjemne domácky pocit. Ak chcete do takého dizajnu miestnosti pridať ďalší tón, môžete skúsiť sivú alebo béžovú.

Farebná kombinácia hnedá šedá

šedá sedačka kombinuje akcenty drevenej podlahy hnedá

Všetky odtiene šedej možno nazvať skvelým farebným partnerom hnedej. Táto farebná kombinácia je vhodná pre všetkých, ktorí si chcú zariadiť domácnosť elegantne a diskrétne. Teplý vzhľad hnedých tónov umocňuje sivá, ktorá dodáva miestnosti pocit bezpečia a pokoja. Ak sa tmavé nuansy farieb ešte skombinujú s čiernou, vytvorí sa mužské prostredie – ideálne pre bakalárske byty.

Skombinujte tmavohnedú s čiernou

farebná kombinácia hnedá čierna zlaté akcenty

Hnedé tóny v kombinácii s bohatou čiernou vytvárajú v miestnosti dramatický efekt. Metalické tóny sa k tomu úžasne hodia a dolaďujú celý interiér. Kombinácia hnedej, čiernej a zlatej môže dodať každej miestnosti punc luxusu, ako je vidieť na obrázku vyššie.

farba hnedá kombinuje paletu tmavých farieb

Veľkú paletu farieb je možné doplniť béžovou a sivou. V kombinácii s béžovou môže hnedá farba vytvoriť peknú kombináciu tón v tóne. Existujú aj ďalšie prirodzené farebné nuansy, ako je smotana, piesok alebo prášok, ktoré tiež vytvárajú harmonický celkový obraz. V takom interiéri môže čierna farba nastaviť zaujímavé akcenty.

Modrá ako doplnková farba k hnedej

kombinácia farieb hnedá modrá krémová koberec do obývačky

Ak hľadáte jasnú farebnú kombináciu s hnedou, potom nemôžete pokaziť ani doplnkovú modrú farbu. Dôležitú úlohu tu zohráva výber správneho odtieňa. Tmavohnedé tóny harmonizujú s tmavo modrou, ale iba ak svetlá farba zaokrúhľuje paletu farieb. Tá môže byť biela, ale aj krémová alebo béžová.

hnedá modrá farebná kombinácia príklad moderného zariadenia

Svetlohnedá je naopak skvelým doplnkom takzvanej holubej modrej. Kontrast medzi týmito dvoma farbami vyzerá v interiéri veľmi príťažlivo a je ideálny na zariadenie v obývacej izbe alebo v domácej knižnici..

Farebná kombinácia hnedá a žltá

farba hnedá kombinovať žltý efekt farby steny

O tom, že hnedá ladí so žltou, niet pochýb. Keď sa zamyslíte nad touto farebnou kombináciou, okamžite sa vám vybavia neskutočne krásne farebné palety jesene. Obe farby k sebe dobre ladia, ako vo veľkom, tak v malom množstve. Môžete napríklad skombinovať žltú stenu s hnedou sedačkou alebo do hnedej obývačky pridať skvelé žlté akcenty. V tomto prípade zohrávajú rozhodujúcu úlohu vaše vlastné preferencie.

Skombinujte hnedú s oranžovou

obývacia izba moderná hnedá pohovka oranžové akcenty

Pretože je hnedá označovaná ako tmavý odtieň oranžovej alebo červenej, tieto farby sa perfektne hodia ako akcenty do hnedo zariadenej obývačky. Na svoje si prídu aj tie najmenšie akcenty, ako sú vankúše na pohovku alebo pohovka.

Aká farba sa hodí k hnedej? Tipy na farebné kombinácie so zelenou

farba obývačky hnedá kombinujte zelený koberec

Zelená a hnedá je farebná kombinácia, na ktorú sú naše oči zvyknuté. Toto nájdete všade v prírode a pripomína nám to nádhernú lesnú krajinu. A keďže sa tieto dve farby v prírode objavujú v nekonečnom množstve nuans, dajú sa podľa želania kombinovať aj v interiéri. Celé to funguje najlepšie, keď hnedá farba príde vo forme dreveného nábytku alebo koženého čalúnenia a ako akcentová farba sa v miestnosti použije zelená. K takejto farebnej kombinácii pri zariaďovaní sa odporúčajú biele steny. Lepšie rozvedú skvelú kombináciu a kladú na ňu dôraz.

Hnedá a fialová

hnedá farba partnerská jedáleň kvety fialového koberca

Ak chcete nastaviť svoje vlastné štyri steny podľa najnovších trendov, hnedú v byte je možné skombinovať s farbou roka Pantone. V roku 2018 je Ultra Violet skutočným humbukom, pokiaľ ide o zariadenie, a je oveľa jednoduchšie ho kombinovať s nábytkom, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Hnedú miestnosť môžete napríklad upresniť pomocou purpurového koberca a urobiť ju atmosférickejšou.

Skombinujte hnedú s ružovými akcentmi

farba hnedá kombinovať interiérový dizajn biela ružová

Ak chcete, aby hnedá stena vyzerala elegantnejšie, potom môžete zvážiť kombináciu so svetlo ružovým odtieňom. Vďaka ružovým akcentom budú tmavohnedé tóny pôsobiť jemnejšie a okamžite sa zmení pôsobenie miestnosti. Tmavšia ružová naopak vytvára v miestnosti vzrušujúcu atmosféru.

Správne skombinujte odtiene hnedej

obývacia izba tóny zeme hnedá béžová kombinovať

Hnedá farba je taká univerzálna práve preto, že má mnoho skvelých nuans. Väčšina z nich, napríklad rôzne tóny dreva, sa objavuje v prírode a dodáva interiéru prirodzený pocit. Ostatné pripomínajú obľúbené jedlá a nápoje, ako napríklad cappuccino, mokka a čokoládovo hnedé. Vytvorili sme malý zoznam možných farebných kombinácií pre rôzne odtiene hnedej, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho farebného partnera.

dizajn obývačky moderný hnedý červený modrý

  • Svetlohnedá s bledožltou, krémovou, modrou, zelenou, purpurovou, červenou
  • Tmavohnedá so žltozelenou, tyrkysovou, mätovo zelenou, svetlofialovou, limetkovo zelenou
  • Červeno hnedá s ružovou, tmavo hnedou, zelenou, modrou, fialovou

Aká farba sa hodí k hnedej v obývacej izbe?

farba hnedá kombinuje obývaciu izbu, v ktorej farby ladia

Chcete si zariadiť domov prírodnými farbami a premýšľate, ktorá farba sa hodí k hnedej v každej oblasti? V nasledujúcom texte sme zhromaždili niekoľko nápadov a tipov pre interiérový dizajn, ktoré predstavujú skvelé farebné kombinácie pre obývaciu izbu, spálňu, kúpeľňu a kuchyňu.

farebná kombinácia hnedá šedá otvorená obývačka oranžová dekorácia

Výber správnej farby do obývačky závisí od dosiahnutého priestorového efektu. Napríklad, ak chcete zariadiť izbu moderne, ale zároveň žiarivo a prirodzene, môžete kombinovať biele steny a stropy s nábytkom v hnedej a čiernej farbe. Skvelým nápadom je napríklad niekoľko drevených prvkov, ako napríklad obklady stien alebo okenné rámy. Ak však chcete interiéru dodať trochu farby, môžete zariadiť obývaciu izbu v hnedej a sivej farbe a skombinovať ju s akcentmi v jasne oranžovej farbe.

Ktorá farba sa hodí k hnedej v kúpeľni?

hnedá čierna kúpeľňa sprchovací kút béžová

V kúpeľni by mala byť atmosféra uvoľnená a navodiť pocit pohody. Preto sú hnedé odtiene úžasne vhodné pre dizajn kúpeľne. Pretože však drevo nie je vždy dobrý nápad na vybavenie kúpeľne, môžete sa namiesto toho rozhodnúť pre dlažbu s efektom dreva.

škandinávsky dizajn kúpeľne drevo biela hnedá

Čo sa týka farieb, odporúčajú sa nadčasové kombinácie s bielou alebo čiernou. Zaujímavou alternatívou je modrá, ktorá tiež vytvára uvoľnenú atmosféru.

Aká farba sa hodí k hnedej v spálni?

hnedá žltá kombinovaná spálňa

To spálňa v hnedej nie je moderný koncept miestnosti, ale má mnoho výhod. Braun vás pozýva na zdržanie, a preto je do tejto miestnosti ako stvorený. Ak skombinujete hnedý nábytok so žltou stenou, výsledkom bude originálny dizajn miestnosti, ktorý zaistí čistý relax. Ďalším skvelým nápadom na zariadenie spálne je fascinujúca kombinácia hnedej a modrej.

Aká farba sa hodí k hnedej v kuchyni?

drevo kuchynské farby kombinujú tipy šedá biela žltá

Kombinácia s hnedou nie je v kuchyni ničím neobvyklým. Ak máte radi neutrálne farby, môžete svetlé drevo skombinovať napríklad so sivou dlažbou. Pre tých, ktorí radi experimentujú, sú veľmi vhodné farebné kombinácie s červenou alebo oranžovou.