Halloween

Vyrobte si s deťmi halloweensku výzdobu – skvelé ručné práce, ktoré vás budú desiť

Na ručné práce nepotrebujete špeciálnu príležitosť. Je to vždy zábava! Napriek tomu sa blíži obľúbený festival, ktorý nám dáva všetky dôvody opäť stráviť tvorivé popoludnie spoločne s deťmi. Máme na mysli samozrejme Halloween a ak máte naozaj náladu a chcete si ihneď zaobstarať nové dekorácie, môžete zvážiť naše nápady na Halloweenske remeslá. Sú jednoduché a pekné zároveň. Ak by ste teda chceli vyrábať halloweenske dekorácie s deťmi, ste na správnom mieste.

Vyrobte si s deťmi halloweensku výzdobu – cool girlandy

Vyrobte si s deťmi halloweensku výzdobu - girlandy z pavúkov, netopierov, tekvice a strašidiel

Na vytvorenie týchto pekných vencov nie je potrebné veľa. Pavúky, duchovia, netopiere a tekvice vás správne naladia a rýchlo sa vo vašom byte premenia na skutočných pútavcov. Girlandy môžete navrhovať vodorovne alebo zvisle, ako sa vám páči, pričom zvislé varianty tiež vyzerajú veľmi pekne v skupinách a potom predstavujú skvelé záclony. Čo potrebujete, ak vyrábate Halloweenske dekorácie s deťmi:

 • malé polystyrénové gule (v príklade s priemerom 4 cm)
 • čierna a oranžová akrylová farba
 • čierne čističe potrubí
 • čierna remeselná lepenka
 • biely papier
 • Priadza alebo šnúrka
 • štetec
 • nožnice
 • čierne plstené pero
 • Lepidlo
 • Šijacia ihla

Ak by ste chceli s deťmi vyrábať halloweensku výzdobu, začnite namaľovaním niektorých loptičiek. Budete potrebovať čiernu pre pavúky a netopiere a oranžovú pre tekvicu a niektoré loptičky nechajte bielu pre duchov. Potom vytvorte 8 pavúčích nôh tým, že urobíte pro pavúk vezmite dva čističe rúrok, jedenkrát ich rozpolte a ešte raz rozpolte získané polovice. Potom vložte čističe rúrok do čiernej gule a ohnite ich ako nohy pavúka. Z bieleho papiera vystrihnite tvary očí, nakreslite zreničky a prilepte oči na loptu.

Vyrobte si halloweenske dekorácie s deťmi z polystyrénových guličiek - pekné dekorácie na stenu

Pre Netopiere zložte kus lepenky, nakreslite netopierie krídlo v záhybe a vystrihnite. Ak ho otvoríte teraz, automaticky máte dve krídla. Do záhybu urobte ďalšie dva otvory. Potom odstrihnite malý kúsok čističa rúrok, ohnite ho do tvaru U a vložte dva konce najskôr cez otvory a potom do gule, aby krídla držali na svojom mieste. Potom urobte oči tak, ako ste to urobili s pavúkom. The tekvica dizajn s niekoľkými čiernymi čiarami a napichnutím kúska zeleného čističa rúrok na stonku do gule. Potom urobte oči.

Môžeš strašidlo Vyrobte si s deťmi halloweensku výzdobu tak, že najskôr vystrihnete široký pás bieleho papiera, ktorý je o niečo dlhší ako obvod lopty. Na jednej z dvoch dlhých strán vytvorte vlnovku. Prilepte pásik okolo lopty, vystrihnite dve oválne, čierne oči a prilepte ich tiež na loptičku, aby bola tvár vtipným duchom. Potom môžete ihlou prevliecť priadzu cez guľôčky a uviazať uzol pod každou loptičkou, aby sa zabránilo skĺznutiu. Ak je ihla príliš ťažká na to, aby sa dala prepichnúť cez guľôčky, môžete diery vopred prepichnúť pomocou vyvažovacej ihly.

Skvelý strašidelný dom ako halloweenska ozdoba s deťmi

Vyrobte si s deťmi halloweensku výzdobu - vyrobte si strašidelný dom z paličiek od nanuku sami

Nie je to skutočne skvelá dekorácia na Halloween? Strašidelný dom je pomerne kompaktný a dá sa ľahko uložiť až do budúceho roka. Získate tak kreatívnu DIY halloweensku dekoráciu, ktorú môžete každý rok nanovo nastaviť. Ak chcete urobiť halloweensku dekoráciu s deťmi, naplánujte si trochu viac času. V opačnom prípade nie sú pokyny skutočne ťažké.

 • Nanukové tyčinky + niekoľko menších
 • horúce lepidlo
 • ťažké nožnice
 • Akryly
 • nejaké malé halloweenske dekorácie

Vyrobte si halloweenske dekorácie s deťmi pomocou jednoduchej schémy pre strašidelný dom

Ako vyrobiť túto halloweensku dekoráciu s deťmi, môžete vidieť na obrázku vyššie na obrázku. Najprv vyrobte jednotlivé prvky a potom ich použite na stavbu domu. Tyčinky od nanuku potom môžete namaľovať (alebo skôr, ako ich zostavíte). Po zaschnutí farieb môžete ešte pridať ďalšie dekorácie. Veľmi vhodný je aj stromček, ktorý sa skladá aj z nanukových paličiek.

tip: Pretože strašidelný dom má niekoľko otvorov, môžete z neho urobiť lampáš alebo lampu umiestnením LED sviečky. Ale buď opatrný! Je obzvlášť dôležité, aby ste nepoužili skutočnú sviečku, pretože hrozí riziko požiaru!

Girlanda očí s papierovými platničkami

Vyrobte si s deťmi halloweensku výzdobu - girlandu očí s papierovými taniermi a šablónou

Ak chcete s deťmi vyrobiť obzvlášť jednoduchú halloweensku dekoráciu, tieto originálne oči sú veľmi vhodné. Dúhovku získate vďaka šablóne pre tlač, ktorú uvádzame na konci článku. V opačnom prípade potrebujete iba niekoľko materiálov, ak si chcete vyzdobiť halloweensku výzdobu, a sú to tieto:

 • Papierový tanier
 • Vlnená priadza (najlepšie v červenej farbe, ktorá pripomína žilky očí)
 • nožnice
 • Lepidlo
 • lepiaca páska

Návod na kreatívnu girlandu s očami vyrobenú z papierových tanierov

Najprv vyrobte girlandy z priadze. Za týmto účelom vezmite dlhšie kusy a zlepte ich lepidlom. Konce sa môžu navzájom krížiť, pretože potom ešte viac pripomínajú žilky. Potom vytlačte šablóny pre dúhovku. Na výber je šesť farieb. Vystrihnite ich a prilepte na zadnú stranu tanierov z bieleho papiera. Nakoniec doštičky pripevnite k závitu na prednej strane a ste hotoví s halloweenskou dekoráciou DIY. Zaveste oči na okno alebo na voľnú stenu a vytvorte trochu strašidelný efekt.

Vyrobte si zo strapcov duchov

Vyrobte si s deťmi halloweensku výzdobu - vyrobte si vlastných strašidiel zo strapcov

Zostala vám nejaká biela vlna, ktorú by ste chceli spotrebovať? Títo duchovia sú na to tým pravým halloweenskym remeselným nápadom. Strapce z vlny ľahko vyrobíte, pretože majú perfektný tvar. V nasledujúcom texte by sme vám chceli ukázať, ako si vyrobiť túto halloweensku dekoráciu s deťmi.

 • Biela alebo krémová vlna
 • 1 kus lepenky alebo lepenky (s veľkosťou 10 x 10 cm alebo 12 x 10 cm)
 • nožnice
 • čierna značka

Jednoducho vyrobte strapce a navrhnite ich ako duchov na halloweensku párty

Vlnenú niť omotajte okolo kusu lepenky alebo kartónu 20 -krát. Niť neťahajte príliš pevne. Krabica by sa nemala ohýbať. Potom niť odstrihnite a pripravte ďalší kus s dĺžkou 30 cm. Vsuňte tento kúsok pod navinutú vlnu a uviažte dvojitý uzol. Teraz môžete vlnu vytlačiť z krabice.

Potom odstrihnite 15 cm dlhý kúsok vlny, vezmite vlnený prsteň a približne na 1/4 previažte niť okolo krúžku. Takto získate hlavu ducha. Potom rozrežte dlhé slučky, nakreslite oči Eddingom a prvý halloweensky duch vyrobený zo strapca je pripravený. Môžete tiež maľovať na ústa.

Vyrobte si pavučiny ako halloweensku dekoráciu s deťmi

Vyrobte si pavučiny ako halloweensku dekoráciu s deťmi z paličiek od nanuku a vlny

Pavučiny sú jednoducho súčasťou Halloweenu a tiež sa robia veľmi jednoducho. Ak by ste chceli s deťmi vyrábať takéto halloweenske dekorácie sami, nemusíte ani plánovať veľa času. Siete nie sú vhodné len ako ozdoba okien, ale aj na steny, dvere, lustre a ďalšie oblasti. Chcete si vyrobiť Halloweensku dekoráciu vonku? Potom začnite hneď!

Zlepte tyčinky nanuku a zabaľte ich vlnenou niťou

 • Nanukové tyčinky
 • Vlna v bielej alebo typických halloweenskych farbách (fialová, čierna, jedovatá zelená alebo oranžová)
 • Lepidlo
 • voliteľné: akrylové farby na maľovanie nanukov a pavúkov

Vyrobte si sieťku ako dekoráciu na Halloween s deťmi

Ak chcete, začnite farbením nanukov. Akonáhle farby zaschnú, môžete urobiť základ pre pavučinu. Za týmto účelom na seba krížom prilepte tri tyčinky zmrzliny, aby ste získali akýsi tvar hviezdy. Nechajte lepidlo zaschnúť, potom začnite ovinúť vlnenú niť okolo stoniek ako sieť. V pokynoch môžete dobre postupovať podľa jednotlivých krokov. Aby ste zabránili neskoršiemu skĺznutiu nite, môžete v určitých intervaloch pridať kopček lepidla. Ak chcete, môžete dokončenie dekorácie doplniť prilepením pavúka na web.

Vyrobte si halloweenske dekorácie z papiera – vyrobte si halloweenské lampióny

Ľahký DIY papierový lampáš s farebnými očami

Tlmené svetlá sú dôležitým prvkom Halloweenu. Vytvárajú dokonalú desivú atmosféru. Preto sú lampáše tak obľúbené ako nápady na dekoráciu na Halloween. Môžete teda vyrobiť lampióny ako halloweensku dekoráciu s deťmi a nielen ich ozdobiť, ale aj osvetliť akúkoľvek oblasť v dome. Ak chcete vyrobiť tento pestrofarebný halloweensky lampáš, potrebujete:

 • čierny remeselný papier
 • farebný krepový alebo hodvábny papier
 • Nožnice (alebo ešte lepšie ostrý remeselný nôž – ale nie pre deti!)
 • Lepidlo
 • pri použití remeselného noža: vhodná základňa na rezanie

Vyrobte si halloweensku lampu sami z čierneho remeselného papiera a hodvábneho papiera

Vezmite veľký list papiera čiernou farbou a nakreslite naň strašidelné tvary očí. Aby boli oči v každom páre očí rovnaké, môžete si vopred pripraviť šablóny z bieleho papiera, pomocou ktorých potom môžete tvary očí preniesť na čierny papier. Potom vyrežte oči. Potom krepový alebo hodvábny papier nastrihajte na požadovanú veľkosť. Tvary nemusia byť rovnomerné, dostatočne veľké, aby vždy zakryli pár očí.

Potom, čo ste navrhli všetky oči, vytvorte z papiera valček, prilepte boky k sebe a z tenkého prúžku čierneho papiera vytvorte držadlo na lampáš a prilepte ho alebo zošite na lampáš. Hotovo! Mimochodom: Tento nápad môžete použiť aj vtedy, ak by ste chceli vyrobiť lampáš na Halloween na čajové sviečky. Pretože je však lampa vyrobená z papiera, a preto hrozí riziko požiaru, na osvetlenie by ste mali používať iba LED čajové sviečky.

Remeselné nápady Halloween – girlanda škriatka vyrobená z kúskov papiera

Vyrobte škriatkov z útržkov papiera a ozdobte krb

Zbierajte všetky zvyšky papiera, ktoré chcete recyklovať. Pretože s nimi môžete urobiť taký veľký škriatkový veniec ako halloweensku dekoráciu s deťmi. A girlandy sú vždy skvelé nápady na Halloween! Šablónu uvedenú nižšie môžete použiť na vytlačenie škriatkov a použiť ich ako predlohu, alebo ich môžete nakresliť voľne z ruky. Goblini sú však len jedným príkladom. S trochou fantázie môžete vyčarovať aj ďalšie motívy. A vy malým vám predstavivosť zaručene nebude chýbať!

 • Útržky papiera
 • kartón
 • Akryly
 • štetec
 • Lepidlo
 • riadok

Šablóna na vytlačenie škriatka na halloweensku girlandu

Ak by ste si chceli vyrobiť túto halloweensku dekoráciu sami, preneste škriatkov na šablónu pomocou šablóny a vystrihnite ich. Potom ich môžete namaľovať akrylovými farbami. Farby nechajte zaschnúť. Do tej doby môžete odstrihnúť svoje útržky papiera – samozrejme sa môžete rozhodnúť, ako a v ktorých farbách. Jednotlivé prvky potom nalepte na škriatkovu hlavu, ako chcete. Nakoniec prepichnite otvory v ušiach (môžete použiť aj dierovač) a cez tieto otvory prevlečte šnúrku, aby ste urobili veniec na Halloween..

Drotár halloweenskej dekorácie s deťmi - desivé a jednoduché nápady na remeslá

Šablóny pre iris tu.

Vytlačte si škriatkov.