Halloween

Skvelý nápad na Halloweenske remeslo – vyrobte si strašidelné domy z rôznych materiálov ako dekoráciu sami

Na Vianoce sú perníkové chalúpky a na Halloween? Strašidelný dom! Ak si teda vážite takúto ozdobu počas vianočného obdobia, určite sa vám bude dnešný nápad na Halloween páčiť. Ukážeme vám, ako si môžete vyrobiť strašidelný halloweensky hororový dom z rôznych materiálov. A aj keď to nie sú jedlé časti ako perníková chalúpka, domčeky zaručene zanechajú na vašich priateľov veľký dojem. Nechajte sa inšpirovať našimi pokynmi a vyberte si tento rok pre svoju halloweensku dekoráciu akýkoľvek nápad na Halloweenske remeslo!

Nápad na Halloweenske remeslo pre deti i dospelých - drotársky strašidelný dom

Nápad na Halloweenske remeslo – strašidelný dom z vrecka na chlieb

Nápad na Halloweenske remeslo s taškou na chlieb - drotársky strašidelný dom s deťmi

Jeden z najľahších nápadov Halloweenových remesiel pre strašidelný dom je nasledujúci, na ktorý môžete použiť jednoduché vrecko na chlieb. Môžete tiež použiť ručný papier a bežné ručné potreby, ako sú nožnice a lepidlo. Na navrhovanie môžete použiť akýkoľvek motív, napríklad duchov, tekvice alebo kostry. Môžete si ich tiež vyrobiť sami alebo použiť hotové nálepky, ak nejaké nájdete.

 • Vrecko na chlieb
 • Farebný papier
 • čierne fixky a prípadne farebné ceruzky
 • Lepidlo
 • nožnice

Jednoduchý nápad na remeselné Halloween - návod na strašidelný dom z papiera

Sklopené dno tašky má perfektný tvar na strechu, takže ju môžete použiť len na to. Nakreslite farbu strechy a dlaždice priamo na túto podlahu alebo alternatívne vystrihnite vhodný kus farebného papiera a navrhnite ho, potom ho prilepte na tašku. Potom potrebujete pár okien a žalúzií zo žltého papiera. Môžu byť krivé a krivé, pretože to dáva strašidelnému domu ten správny vzhľad. Perfektný nápad na Halloweenske remeslo aj pre menšie deti, ktoré ešte nevedia vystrihnúť!

Nápad na papierové vrecúško - kreatívne balenie halloweenskych darčekov

Potom, čo nalepíte okná na miesto, vyrobte dvere a komín a potom navrhnite zvyšok domu podľa svojich predstáv s akýmikoľvek halloweenskymi motívmi a prečo nie s niekoľkými písmenami. Hotový strašidelný dom potom môžete postaviť na stenu alebo ho niekde zavesiť.

Drotár s papierom na Halloween – DIY halloweensky hrad ako lampáš

Strašidelný hrad ako nápad na Halloweenske remeslo s papierovými rolkami

Tento nápad na Halloweenske remeslo pripomína skôr hrad ako dom, ale keďže je taký pekný, nechceme vám tieto pokyny zatajiť. Zámok pripomína Drakulu a je ideálny na nastavenie a ozdobenie stolu, okenného parapetu alebo napríklad krbovej rímsy. A najlepšie? Veže môžete dokonca použiť ako lampióny a dovnútra vložiť LED sviečky. Takto sa to robí:

 • Papier vo fialovej a sivej / tmavšej purpurovej farbe
 • strieborná fixka
 • kartón
 • Akrylová farba a štetec
 • tekuté lepidlo
 • lepiaca páska
 • voliteľné: modelovacia hmota alebo remeselná hlina a LED čajové sviečky

Vytvorte základňu z lepenky a veže z papiera pre hrad duchov

Ak chcete urobiť túto halloweensku dekoráciu, vystrihnite z kartónu základňu v akomkoľvek tvare a potom ju namaľte akrylovou farbou. Nechajte farbu asi hodinu alebo dve zaschnúť a potom naneste ďalšiu vrstvu, ktorá potrebuje tiež zaschnúť. Medzitým môžete urobiť ostatné prvky. Vezmite list purpurového papiera a zrolujte ho ako valec. Papier držte pokope pomocou lepiacej pásky. Potom môžete pomocou značky kresliť sem a tam tehlu. Potom naneste lepidlo na spodok veže a prilepte ho k základni. Prvú vežu pre svoj hrad už máte ako nápad na halloweenske remeslo.

Vytvorte zámok z papiera

Jednoduchý halloweensky hrad z papierových veží a papierových kužeľov na strechy

Nakreslite kruh na sivý alebo tmavofialový farebný papier. Na to môžete použiť kompas alebo okrúhle sklo. Priemer kruhu by mal byť väčší ako priemer veže. Vystrihnite kruh a nakrájajte na stredový bod. Prekrývajte dve strany a lepte ich dohromady, aby ste vytvorili kužeľ, ktorý vytvarujete niekoľkými tehlami a potom prilepíte na vežu. Tieto kroky zopakujte aj pre niekoľko ďalších veží, ktoré môžu mať rôznu výšku. Najprednejšia veža je tiež vybavená otvorom pre bránu.

Ak chcete lampáš (používajte iba LED sviečky!) Stále potrebujete otvorené veže, ktoré tiež potrebujú okná, aby bolo vidieť svetlo. Ak chcete, môžete si potom vyrobiť niekoľko drobných dekorácií z plastelíny alebo remeselnej hliny, ktoré hradu dodajú mimoriadny nádych. Tekvica je napríklad skvelý a ľahký nápad na Halloween. Ale vhodné sú aj hotové ozdobné figúrky.

tip: Na tento halloweensky nápad na remeslá môžete použiť aj toaletné rolky a kuchynské rolky.

Halloween ručné práce – nápady s paličkami od nanuku

Nápad na Halloweenske remeslo s nanukami - vyrobte si strašidelný dom z dreva sami

Najlepšie veci je možné pohrávať s nanukami a strašidelné domy, ako je tento, sú jednou z možností. Môžete postaviť celý halloweensky dekoračný dom so všetkými štyrmi stranami alebo len fasádu a pred ním napríklad cintorín s niekoľkými náhrobkami. V zásade máte slobodnú voľbu a môžete popustiť uzdu svojej fantázii. V tomto článku nájdete návod na strašidelný dom, ktorý môžete použiť ako základ a potom ho ľubovoľne upravovať. Tento ľahký halloweensky nápad na remeslá je ideálny, ak robíte halloweenské hry s deťmi a hľadáte ľahký remeselný projekt.

Vyrobte si Halloweenske dekorácie sami z vreckoviek z tkaniva

Lucerna ako nápad na halloweenske remeslo - strašidelný dom z vreckovky s duchmi

Ak chcete vyrábať udržateľné ručné práce, môžete použiť škatule svojich papierových vreckoviek aj na nápad na Halloweenske remeslá a vytvoriť pôsobivý strašidelný dom s duchmi. Duchovia môžu dokonca svietiť tým, že k nim pridáte LED svetlá, ale aj bez svetiel vyzerá dom veľmi zaujímavo a skvele sa hodí ako ozdoba okna alebo krbu. Čo potrebuješ:

 • 3 obdĺžnikové papierové vreckovky
 • 1 štvorcový papierový box
 • 10 oranžových obrúskov (približne 25 x 25 cm)
 • 2 vreckovky z bieleho papiera
 • 8 guličiek polystyrénu (priemer 2,5 cm)
 • 4 biele čističe potrubí
 • čierna akrylová farba
 • sivá alebo biela akrylová farba (alternatívne je vhodná aj značka)
 • lepidlo
 • obojstranná lepiaca páska
 • lepiaca páska
 • tekuté lepidlo
 • pero
 • čierne plstené pero
 • Remeselný nôž alebo nôž na koberce
 • voliteľné: svetelná reťaz LED

Pokyny pre ručné práce

Pre tento nápad halloweenskeho remesla vezmite prvú obdĺžnikovú škatuľu a položte ju hore nohami pred seba (zatvorená strana smeruje nahor). Nakreslite okná a dvere kdekoľvek pomocou guľôčkového pera. Nožom narežte do dverí na dvoch krátkych a jednej dlhej strane, ohnite ich smerom von a potom znova dozadu, aby boli mierne otvorené. Vyrežte celú plochu okien. Iba jeden môžete zopakovať kroky ako pri dverách, aby ste získali neporušenú žalúziu.

Teraz vezmite druhé obdĺžnikové pole. Súbežne s jednou z dlhých strán vyrežte do škatule od rohov otvoru k okraju škatule. Tak získate klapku, ktorú potom môžete zložiť smerom von a z ktorej sa neskôr stane baldachýn pre dom. Potom skrinku otočte hore nohami a pridajte do nej okná tak, ako ste to urobili v prvom poli. Teraz vyrežte okná aj do štvorcového poľa. Nezabudnite to však najskôr otočiť dierou nadol.

Tretí box použijete na výrobu strechy. Vystrihnite štyri rovnoramenné trojuholníky so stranami po stranách strán štvorcového poľa. Môžete tiež vystrihnúť niekoľko žalúzií (alebo použiť vystrihnuté časti okien). Všetky tieto prvky a boxy potom môžete namaľovať na čierno. V prípade potreby naneste dve vrstvy na nepriehľadnú farbu. Každú vrstvu nechajte dobre zaschnúť. Potom môžete sivou farbou nakresliť detaily, ako sú tehly, strešné tašky, okenné rámy a žalúzie a dvere.

Nápad na remeslá na Halloween – drotárski duchovia

Vytvárajte roztomilé strašidlá s vreckovkami a polystyrénovými loptičkami

Teraz si môžete pohrať s duchmi. Každú vreckovku nakrájajte na štyri štvorce. Potom naneste lepidlo na polystyrénovú guľu (hornú a bočnú stranu) a položte na ňu jeden zo štvorcov, aby ste ju prilepili na miesto. Opakujte s ostatnými loptičkami a vreckovkami. Fixkou nakreslite oči a, ak chcete, ústa, rozrežte čističe rúrok na polovicu a prilepte jeden kus na ducha do gule na zadnej strane strašidiel..

Zostavte strašidelný dom

Recyklujte materiály pre ručné práce - kreatívny strašidelný dom v čiernej farbe vyrobený z krabičiek

Prikryte vnútro škatúľ oranžovými obrúskami tak, že ich prilepíte cez otvory. Ak chcete, do každého boxu môžete dať reťaz svetiel, aby sa dom rozžiaril aj zvnútra. Aby bolo svetlo tlmenejšie, môžete svetlá vopred vložiť do zväzku a omotať okolo neho ďalší obrúsok. Ak chcete aj svetielkujúcich duchov, premyslite si, kde potom duchov chcete opraviť a dajte na príslušné miesta cez okná 5 svetiel. Teraz prilepte všetky škatule k sebe a všetky okenice. Potom do okien prilepte čističe rúrok pre duchov a pod každé ich rúcho skryte žiarovku. úplné!

Skvelý nápad na Halloweenske remeslo s kartónom od mlieka

Nápad na Halloweenske remeslo s kartónom na mlieko a akrylovou farbou ako lampáš s LED sviečkou

Kartón na mlieko, či už štvorcový alebo obdĺžnikový, má perfektný tvar na premenu na dom. Predstavuje teda perfektný základ pre strašidelný dom ako nápad na halloweenske remeslo. Ak dom vybavíte aj LED svetlami a urobíte z neho lampu, môžete si vyrobiť super halloweensku dekoráciu okna. Na to sú potrebné nasledujúce:

 • Mliečny kartón, dobre opláchnutý
 • čierna akrylová farba a štetec
 • Remeselný nôž alebo nôž na koberce
 • vreckovky z oranžového papiera, obrúsky alebo hodvábny papier
 • LED čajová sviečka
 • biele gélové pero
 • voliteľné: čierny remeselný papier a lepidlo, jemný brúsny papier

Ako si pohrať so strašidelným domom:

Kartón na mlieko namaľte akrylovou farbou a vyrežte okno

Je dôležité, aby bol kartón na mlieko dobre opláchnutý a suchý, aby sa prípadné zvyšky mlieka časom nepokazili a nezačali zapáchať. Pretože kartóny na mlieko majú dosť hladký povrch, na ktorý sa ťažko lepí, je vhodné ich najskôr trochu zdrsniť brúsnym papierom. Potom sáčok a veko (ktoré neskôr prevezme úlohu komína) natrieme čiernou farbou a necháme uschnúť. V prípade potreby naneste druhú vrstvu.

Ak používate štvorcový kartón na mlieko, môžete dve otvorené strany v hornej časti prikryť papierom (tento krok je voliteľný). Za týmto účelom položte hrot na čierny papier a preneste obrys, aby ste získali správny tvar a veľkosť. Vystrihnite prvky, vyrežte niekoľko okien, ak chcete, a prilepte ich k vrecku. Potom na bočné strany (okrem zadnej strany) kartónu na mlieko nakreslite okienka a nožom ich vystrihnite. Okná môžu byť krivé a krivé, pretože potom dom vyzerá staršie a ešte strašidelnejšie a strašidelnejšie. Pri dverách prerežte iba tri zo štyroch strán a zložte ich smerom von.

Navrhnite okno strašidelného domu pergamenovým papierom

Potom vyrežte do zadnej časti domu veľkú klapku, cez ktorú teraz môžete vreckovkami alebo obrúskami pohodlne zakryť okno a dvere a tiež tam neskôr vložiť LED sviečku. Teraz môžete z čierneho remeselného papiera vystrihnúť okenice a prilepiť ich k oknám. Potom pomocou bieleho pera nakreslite všetky malé detaily, ako sú strešné tašky, drevené pásy pre okenice, plot a ďalšie dekorácie. Vaše halloweenske ručné práce sú hotové!

Veľký strašidelný dom z kartónových škatúľ

Použite kartónové škatule na strašidelný dom vo veľkom formáte na hranie

Kreatívna posteľ pre psa v tvare strašidelného domu

Veľký strašidelný dom ako posteľ pre psa - ozdobte ho na Halloweensku noc

Vyrobte si strašidelný dom z hotového dreveného domu

Hotový drevený dom vymaľujte a urobte z neho strašidelný dom

Vystrihnite pre obrázok zámok duchov

Krásne halloweenske ručné práce pre deti - obrázok s 3D strašidelným domom