Halloween

20 tipov na líčenie na Halloween a nápady na líčenie v žiarivých farbách

Tipy na líčenie pre Halloween -make-up-cukrová lebka-svetlé farby

Príležitosti obliecť sa a naniesť umelecký make-up sú rozmanitejšie než kedykoľvek predtým: karneval, Halloween, tematické večierky a cosplay. Ľudia chcú vždy vkĺznuť do iných rolí a oslavovať inak. Široký sortiment v oblasti maskovania a párty líčenia to umožňuje a je ľahko dostupný pre každého. Už ste si v mysli vybavili kostým alebo postavu? Potom stačí už len vhodný make-up. Podporujeme vás užitočnými tipmi na líčenie na Halloween a niekoľkými úžasnými nápadmi, ktorými sa môžete inšpirovať.

Tipy na líčenie na Halloween-základné pomôcky na líčenie

Tipy na líčenie na Halloween-nápady na líčenie-návod-namaľujte si ich sami

V závislosti od vzhľadu a postavy, ktorú ste si vybrali na Halloween, závisí aj líčenie. Či už je to umelecké alebo strašidelné, jednoduché alebo abstraktné, niekoľko konkrétnych akcentov je často dôležitejších, ako keby ste celú tvár natreli farbou. Aby sa líčenie konečne podarilo, aké nástroje, materiály a farby líčenia sú potrebné. K základným make-upovým pomôckam na Halloween patria kvalitné farby na líčenie alebo krémové líčenie v akejkoľvek farbe. Nemusíte kupovať celé palety, ale skôr základné farby čiernobiele a niekoľko ďalších, ktoré sú charakteristické pre zvolený charakter. Umelá krv, tekutina zo zubov alebo jaziev, hororová koža, upírske zuby alebo pár bielych kontaktných šošoviek dotvára strašidelný vzhľad. Fixačný sprej alebo púder zaistí perfektný finiš a dlhotrvajúci halloweensky make-up. Klasická sada na líčenie, štetce a špongie sú doplnkami, ktoré vám výrazne uľahčia prácu.

Tipy na líčenie na Halloween – zdvihnite svetlú základňu

Tipy na líčenie na Halloween -make-up-face-biely-púder-naneste

Predtým, ako sa začnete líčiť, je vhodné rozmazať mastný krém, obzvlášť na citlivú pokožku. Potom môžete použiť základnú farbu, najlepšie bielu. Funguje ako základ pre halloweensky make-up, pretože tvár vyzerá ako holé plátno. Ak má postava, ktorú ste si vybrali pre svoj halloweensky vzhľad, veľmi typickú farbu pokožky, potom by ste jej mali mať dostatok a použiť ju ako základnú farbu. Napriek tomu môžete oblasti, ktoré sú honosne nalíčené, zafarbiť na bielo, aby si použité farby prišli na svoje.

Tipy na líčenie na Halloween-líčte len pery alebo oči

Tipy na líčenie na Halloween-líčenie-základné-pokyny-biela-tvár

Príliš výrazné pery alebo príliš nápadný make-up očí nie sú dobrým nápadom pre každodenný život. Na Halloween a tematické večierky sú však úplne vhodné a dokonca žiaduce. V závislosti od toho, aký efekt sa hľadá, je vkusné zamerať sa iba na jednu časť tváre. Čoskoro predstavíme dva nápady na strašidelné halloweenske pery a umelecké líčenie očí od výtvarníka Tal Pelega.

Strašidelný makeup na pery

Tipy na líčenie-halloween-líčenie-pier-umenie-umenie-farba

Sotva môže byť podrobnejšie ako toto dielo. Na červeno-modrých perách môžete okamžite vidieť čierneho pavúka, ktorý vyliezol z úst. Strašidelné, dokonca nechutné, ale zároveň chladné, toto líčenie okamžite upúta pozornosť a je ideálne ako nápad na poslednú chvíľu na Halloween. Niečo podobné, ale s motýľom namiesto pavúka, je možné skopírovať z obrázku na obale knihy Mediabook filmu „Mlčanie jahniat“.

Ak ste si mysleli, že líčenie pier nemôže byť strašidelnejšie, potom sa bližšie pozrite na obrázok vyššie. Sú to vlastne pery, ktoré sú umne a detailne nalíčené ako oko. Dokonca aj umelé riasy sú pripevnené k hornému peru. Pri takom prepracovanom líčení sa rozhodne oplatí to nakoniec aj napraviť. To funguje najlepšie s priehľadným práškom. Môžete ho odstrániť rovnako ako samotný make-up dobrým odličovačom.

Umelecké líčenie očí na Halloween

Tipy na líčenie-halloween-líčenie-očí-motýľ-umenie

Na Halloween môžete zabodovať aj vtedy, ak si make-upom nezakryjete celú tvár. Samotné oči slúžia ako plátno, na ktoré je možné nalíčiť nápadité obrázky. Samozrejme, musíte byť veľmi dobrí v maľovaní a mať po ruke celú paletu make-upov, aby ste si tieto prepracované nápady na líčenie očí znova vytvorili. Tu sú príklady od izraelského výtvarníka Tal Pelega.

Tipy na líčenie-halloween-make-up-eye-art

Snaží sa ukázať rozprávkovú stránku vizážistického umenia. Jej tvorba leží na hranici medzi líčením, umením a dizajnom a očaruje svojimi poddanými. Umelec týmto spôsobom rozpráva celé príbehy. Pri takomto líčení očí netreba veľa vyniknúť.

Tipy na líčenie na Halloween-trend: make-up Galaxy 

Tipy na líčenie-halloween-make-up-galaxia-nápad-trend

V súčasnosti je na Instagrame nový trend nazývaný vzhľad „Galaxy“ alebo „Space“. To si nevieme predstaviť pre každodenný život, ale pre Halloween a motto večierky – áno. Buď celá tvár, alebo iba oblasť očí je namaľovaná veľmi trblietavým make-upom a navrhnutá ako druh Mliečnej dráhy. Veľmi dobre sa dajú vkladať aj malé hviezdičky a ďalšie detaily.

Tipy na líčenie-halloween-líčenie-galaxia-trblietavý trend

Priestranný make-up vytvoríte pomocou trblietavých očných tieňov a púdru v modrých, fialových alebo ružových tónoch. Chýbať by nemali ani trblietky a trblietky. Neobyčajný vzhľad dopĺňajú vlasy v dúhových farbách. Na tento účel môžete použiť farebný lak na vlasy alebo skvelú žiarivú parochňu.

tipy na make-up-halloween-make-up-gaalxy-nápad

Ak si chcete urobiť vzhľad Galaxy, ale aj akékoľvek prepracované líčenie sami, odporúčame vám vopred si urobiť testovacie líčenie. Vyhnete sa tak prekvapeniam a sklamaniam v deň večierka. Môžete si tiež lepšie naplánovať čas na druhý pokus a opraviť veci, ktoré sa vám nepáčia, alebo zakomponovať ďalšie detaily. Všeobecne platí, že čím je líčenie zložitejšie, tým viac času máte na plánovanie. Dobré osvetlenie, veľké zrkadlo a stôl so všetkým, čo potrebujete mať po ruke, určite pomôžu.

Cukrová lebka alebo líčenie Día de los Muertos pre ženy

tipy na líčenie-halloween-make-up-cukor-lebka-ružová-üink

Reprezentácie kostrových ľudí a calaverov za deň mŕtvych v Mexiku sú štýlom pre takzvanú cukrovú lebku. Ľudia veria, že mŕtvi sa v tento deň vrátia na zem a zorganizujú veľkú oslavu so svojimi príbuznými a tiež na ulici. Na to si ľudia pripravili chutné prstové jedlo a predovšetkým sladké pečivo – cukrové lebky. Líčenie je v zásade čiernobiele. To robí tvár užšou a s dutými lícami a očnými jamkami ako čierne diery. Cukrovú lebku od lebky odlišujú farebné detaily, kvetinové motívy a ozdoby. Dá sa teda zhrnúť, že cukrová lebka je krajším variantom lebky.

V tomto prípade blogger ukazuje, ako môžete navrhnúť cukrovú lebku v ružovej farbe. K tejto krásnej verzii dala aj dlhú parochňu v svetlo ružovej farbe, na kožu pripevnila niekoľko samolepiacich kamienkov a nalepila na umelé mihalnice. Veniec dotvára vzhľad. Pozrite sa na video návod!

Tipy na líčenie na Halloween-nápad na líčenie pre mužov

Tipy na líčenie-halloween-make-up-muž-čert-monštrum-farba

Vybrali sme tiež užitočné a farebné tipy na líčenie na Halloween pre mužov. Na tejto ukážkovej fotografii môžete vidieť veľmi detailné líčenie, ktoré je veľmi vhodné pre mužov. Je zobrazený druh masky, ktorá vyzerá strašidelne, ale zároveň je umelecká a navrhnutá v krásnych farbách. Skutočne veľká inšpirácia pre mužov!

Tipy na líčenie na Halloween – Zombie

Zombie je jedným z obľúbených vzhľadov Halloweenu. Existuje veľa skvelých návrhov, ale väčšina z nich nie je skutočne pestrá. Tu uvádzame skutočne úspešnú implementáciu v štýle Pop Art. Vzhľad v štýle Roya Lichtensteina pracuje nielen s tvárou, ale s celým telom. Jasné farby a čierne obrysy sú typické pre Pop Art. Pri líčení sú rany najskôr načrtnuté v čiernej farbe, potom je zvyšok povrchu pokožky zafarbený v základnej farbe. Samozrejme, musíte sa vopred rozhodnúť, či chcete byť modrou, zelenou alebo ružovou zombie a nabažiť sa primeranej farby make-upu. Zombie môže byť strašidelná a zároveň veľmi farebná. Najlepšie na tom je, že už nepotrebujete špeciálne oblečenie. Fungovalo by aj každodenné oblečenie v zodpovedajúcich farbách.

Jednoduché tipy na líčenie halloweenskych bábik

Obliecť sa ako strašidelná bábika a nalíčiť sa je skvelý a predovšetkým ľahko realizovateľný nápad na Halloween. Veľké oči sú typické pre bábiku. Ústa vytvárajú strašidelný efekt ako luskáčik. Malé detaily, ako sú praskliny v keramike. Pre realistický efekt najskôr zafarbite celú tvár, dekolt, krk a možno aj ramená na bielo alebo voliteľne na svetlejšiu farbu pleti. A potom začnete so skutočným make -upom. Umelé riasy určite zvýšia efekt veľkých očí.

Tipy na líčenie na Halloween-jednoduchý strašiak na líčenie

Tipy na líčenie-halloween-líčenie-strašiak-návod-jednoduché

Obliecť sa ako strašiak a nalíčiť sa je jednoduchý nápad, ktorý môže niekedy pôsobiť roztomilo a strašidelne. Navyše je vhodný aj na poslednú chvíľu, pretože v každom šatníku rozhodne visí montérka a slamený klobúk, ktoré vlastne tvoria tento look.

Make-up strašiaka niekedy roztomilý, inokedy strašidelný

tipy na líčenie-halloween-make-up-strašidlo-roztomilé-strašidelné

To, či líčenie strašiaka vyzerá strašidelne alebo pekne, závisí predovšetkým od vzhľadu očí. Ak chcete roztomilý vzhľad, nalíčte si oči ako obvykle, ale možno viac slávnostne a viac ich zdôraznite, pretože tu ide o párty líčenie. Oči ako gombíky pôsobia naozaj strašidelne. Efekt môžete vytvoriť buď make-upom, alebo môžete vytvoriť dve veľké tlačidlá s otvormi, ktoré môžete vidieť z lepenky.

Tipy na líčenie na Halloween-ľahké líčenie s pixelovým vzhľadom

Tipy na líčenie-halloween-líčenie-pixelizovaný-nápad

Ďalším obzvlášť jednoduchým nápadom na Halloweenske líčenie na poslednú chvíľu je tento pixelový vzhľad. Ako vzor vám môže poslúžiť vaša fotografia, ktorú ste odfiltrovali v počítači alebo mobilnom telefóne. Bežný podklad, ktorý bežne používate, slúži ako základ pre párty líčenie. Celkovo pre tento vzhľad nemusíte kupovať žiadne špeciálne farby na líčenie, ale použite existujúce očné tiene a lícenky. Je vhodné zaobstarať si plochý štetec, s ktorým bude efekt určite jednoduchší.