Domy snov

Nové, moderné zariadenie 100 -ročného domu

starý dom-renovácia-vchod-schodisko-dvere

Tento 100 -ročný mestský dom je vo vlastníctve rodiny z kanadského Toronta, ktorá tam žije 12 rokov. Ich profesie – módny fotograf a model – im umožnili veľa cestovať po celom svete a vidieť štýlové architektonické projekty, ktoré slúžili ako inšpirácia pre ich starý domov. Potom máte Architekti Drew Mandel poverený kompletnou rekonštrukciou domu vo vnútri a trochu aj vonku. Nové, moderné zariadenie by mal lepšie vyjadriť, kto sú a ako žijú. Zaujímavým spôsobom boli zmenené aj niektoré prvky fasády. Projekt sa volá „House in The Beach“, ale chýba mu klasický plážový nádych. Ale dom má srdce a dušu, ktoré je na obrázkoch dokonca cítiť.

Moderné zariadenie a nová fasáda

starý-radový dom-fasáda-tehla-nový-vchod

Do fasády boli integrované dva nové krabicové zväzky. Majú čierne rámy a moderný vzhľad, ktorý sa dá len ťažko prehliadnuť. Dramatická čierna farba je v príkrom kontraste so starými tehlami. Architekti sa pokúsili integrovať prvky do moderného vybavenia, ktoré stelesňuje osobnosť obyvateľov, históriu domu a proces renovácie: otvorené police na uloženie osobných predmetov z výletov, mobilný kuchynský ostrov na kolieskach, oceľové konzoly na podporu prelínajú sa staré a nové štruktúry, staré tehlové stĺpy pred novým vchodom.

Moderné zariadenie starého domu

moderný nábytok po renovácii-drevené-schody-nábytok

Projekt obnovy zahŕňa nový vchod, novú fasádu a nový pôdorys prízemia, ktoré ponúka dostatok svetla a priestoru pre moderný rodinný život. Suterén bol tiež kompletne prestavaný a slúžil ako suita. Tento dom je bežným typom domu v Toronte – trojposchodový radový dom so suterénom, parkoviskom a dvorom. Zákazníci chceli novú, ale primeranú zmenu, a nie veľký dom, ale malý útulný domov.

moderné zariadenie kuchyňa-jedálenský kút-drevo-biela

drevená kuchyňa-mobil-ostrov-biela-pracovná doska

obývačka-ecru-rohová sedačka-drevené-okenné rámy-výhľad-dvor

krb-vystavený betón-drevo-sklo-posuvné-dvere-dvorček

starý-radový dom-plán-plán-úzke izby