Domy snov

Moderný drevený dom s bazénom a štýlovým nábytkom

elegantný drevený dom v Brazílii

A moderný drevený dom púta pozornosť v Guabe v Brazílii. Architektúra fascinuje novým konceptom – namiesto zmeny terénu jej architekti šikovne prispôsobili dom. Takto môžete kopcovitú oblasť využiť ako prirodzenú obrazovku ochrany osobných údajov.

Moderný drevený dom s bazénom

Penzión snov domov Brazília

V dnešnej dobe je moderný drevený dom definovaný silnými, rovnými líniami a masívnou konštrukciou. Konštrukcia domu vyzerá mäkko a útulne vďaka hojnému používaniu dreva. Architekti dali vášmu projektu určitý objem – napríklad druhé poschodie `visí` nad prvým. Penzión je nezávislý, ale neoddeliteľnou súčasťou celého dizajnu. Otvára sa do vnútorného dvora s bazénom veľkými posuvnými posuvnými dverami. Tri panely tvoria dom a zároveň chránia súkromný priestor majiteľa. Obývacia a zábavná časť je navrhnutá na prvom poschodí – vstavaná kuchyňa s malým kuchynským ostrovčekom a barovou stoličkou, moderná obývacia izba a biliardový stôl, ako aj veľký jedálenský kút pre rodinu. Farebná schéma je trendová – biele steny kontrastujú s čiernym a červeným nábytkom. Zaujímavé svetlíky prepúšťajú do domu dostatok svetla a zdôrazňujú zaujímavé kusy nábytku. Drevenica bola zariadená luxusne, ale zároveň minimalisticky. Upustilo sa od nepotrebnej dekorácie. Interiér je však útulný a príjemný.

Moderný drevený dom – elegantné zariadenie

priestranný obývací priestor presklené schodisko

Na druhé poschodie vedie presklené schodisko, na druhom poschodí je súkromná časť majiteľa domu – nachádza sa tam veľká spálňa a kúpeľňa. Vďaka šikovnej stavbe domu na trámoch a dvoch veľkých betónových doskách je a moderný drevený dom určite podporované. Toto konštrukčné riešenie navyše umožnilo navrhnúť niekoľko otvorených obytných priestorov. Architekti v 4d Arqutetura to vyskúšali. Vytvorte svetlý interiér s dostatočným zasklením fasády. Na rozdiel od otvoreného plánu obytnej časti pôsobia zostávajúce oblasti uzavretejšie a súkromnejšie.

Zábavný priestor v obývacej izbe

Obývacia časť s biliardovým stolom

Moderná kompaktná kuchyňa 

kompaktná vstavaná kuchynská ostrovná barová stolička

Moderný interiérový dizajn a osvetlenie

zaujímavý interiérový dom

Moderný dom s betónovou a drevenou fasádou

zaujímavý typ stavby domu

Dom s vonkajším bazénom

moderný dom pri bazéne

Fasáda bieleho domu

moderná minimalistická architektúra fasáda domu

Stavebný náčrt

Plán dreveného domu Haack