Domy snov

minimalistický vidiecky dom so sklenenou fasádou – Casa G

minimalistická fasáda vidieckeho domu

Predstavujeme vám jeden minimalistický vidiecky dom so sklenenou fasádou, ktorá sa vyznačuje zaujímavou stavbou domu. Casa G sa nachádza uprostred prírody a pozerá sa na juh k moru a k ostrovu, na sever k horám a na západ k rieke. Krásna poloha inšpirovala architektov v Gudmundur Jonsson Architekturkontor k návrhu ich návrhu – budovy, ktorá vyzerá otvorene vďaka veľkým oknám a ktorá vďaka múru z prírodného kameňa bez problémov splynie s okolitou prírodou.

minimalistický vidiecky dom napodobňuje okolie

Minimalistický vidiecky dom z drevenej konštrukcie

A minimalistický vidiecky dom Uprostred prírody na seba upozorňuje – Casa G sa inšpirovala horami. Z tohto dôvodu zvonka aj zvnútra pôsobia prirodzene a majú rovnaký vzor ako kamene v horách. Drevené prvky boli spracované vonku, takže dostali hrubý vzhľad. Architektom to trvalo rok a nakoniec vznikla zaujímavá fasáda.

Minimalistický vidiecky dom s elegantným interiérom

Obývacia izba minimalistický vidiecky dom s klavírom

Kameň sa hojne používal aj v interiéri – takzvané „modré kamene“ sa používali na vytváranie minimalistických múrov z prírodného kameňa. Schodisko je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a tiež potiahnuté modrým kameňom. Farebná schéma je spravidla minimalistická – neutrálna. Ešte viac, pretože je to pre moderný minimalistický vidiecky dom počuli návrhári z Gudmundur Jonsson Architekturkontor  obývacia izba zariadená krbom. Vďaka klavíru bude atmosféra pôsobiť vznešenejšie.

Dom snov s nádherným výhľadom – príklad minimalizmu

moderná interiérová sedacia súprava

 Krásny výhľad je jedinou ozdobou, ktorú tento interiér potrebuje – a vďaka bohato zasklenej fasáde si môžete vychutnať krajinu a relaxovať pri knihe. Architekti prejavujú jasnú preferenciu prírodných materiálov – sklo, kameň a kov sa používajú v hojnom množstve a interiér pôsobí moderne a zaujímavo. Jemné osvetlenie vytvára akcenty. Všetko je v harmónii a je veľmi starostlivo naplánované, aby nakoniec vznikol skutočný dom snov.

Moderný interiér – sedacia súprava sivá

Minimalistický vidiecky dom

Obývacia izba s drevenou stenou

moderný minimalistický vidiecky dom

Nástenné osvetlenie v kúpeľni

subtílne vstavané osvetlenie

Stena z prírodného kameňa – návrh fasády

Fasádny vidiecky dom z prírodného kameňa

minimalistický dom s terasou

sklenená fasáda moderného domu

Plán výstavby vidieckeho domu “Casa G”

moderný plán vidieckeho domu