Domy snov

Dom z dreva púta pohľady okoloidúcich atraktívnou fasádou

Balkónový most so sklenenou stenou Nová výstavba Austrália Melbourne

Atraktívna mestská vila púta pozornosť okoloidúcich v austrálskom Melbourne. To Dom z dreva je najnovším projektom z kancelárie architektov Matt Gibson a bol nedávno dokončený.

Drevený dom uprostred veľkého mesta – umelecké dielo modernej architektúry

Architektúra otvoreného plánu fasáda obložená drevom

Stavitelia špecifikovali mestskú vilu s otvoreným plánom a záhradou, kde sú vnútorné a vonkajšie časti plynule prepojené. To predstavovalo pre architektov Matta Gibsona veľké výzvy – terén bol pre stavbu domu so záhradou dosť úzky. Na druhej strane bol majetok v husto osídlenej štvrti s domami blízko seba. Problémy sa však vyriešili kreatívnym prístupom – namiesto plánovania domu so záhradou architekti plánovali záhradu s domom. Budova v tvare L obklopuje malú záhradu a vysoká betónová stena opláštená drevom chráni vonkajší priestor pred zvedavými pohľadmi. Malý presklený most spája novú mestskú vilu so starým stavebným objemom, ktorý bol dokončený pred niekoľkými rokmi.

Architekti navrhli na 1. poschodí otvorený obývací priestor, ktorý sa potom spája do malého vnútorného dvora. Posuvné sklenené dvere a sklenené steny vizuálne spájajú vnútro s vonkajším priestorom a robia záhradu väčším. Na druhom poschodí boli nainštalované veľké drevené žalúzie, ktoré mali chrániť súkromný priestor majiteľa domu. Nachádzajú sa tu detské izby a spálne rodičov.

Dom z dreva – štýlové a praktické zariadenie

Odkladacia pohovka na stenu, rozkladací koberec, rozkladacia pohovka

To Dom z dreva fascinuje nielen atraktívnou fasádou, ale aj premysleným interiérovým dizajnom a zariadením. Úzke izby na prvom poschodí majú dve presklené steny s výhľadom na nádvorie a bazén. V obývacej izbe vytvára malá rohová sedačka s hojdacou stoličkou a malým konferenčným stolíkom útulné posedenie. Polica na knihy slúži ako rozdeľovač miestností a oddeľuje obývaciu izbu od jedálne a kuchyne. Jednoduchý, ale štýlový nábytok a používanie prírodných materiálov v interiéri uvoľňuje zmysly a pozýva vás na odpočinok s rodinou a priateľmi.

Úzke, ale veľmi svetlé miestnosti

otvorená jedáleň knižničná miestnosť rozdeľovač bazén vysoká drevená terasa

Budova v tvare L sa otvára na vnútorné nádvorie

Drevená terasová kuchynská sklenená stena drevené žalúzie

Fasáda domu – hojne obložená drevom

Drevený plot kamenné panely vždyzelený sukulentný dom

Terasa sklenená stena bazén dvojpodlažný dom modernej architektúry

minimalistická architektúra kamenný dom vstupná sklenená stena

Steny drevené dvere zapustená chodba moderný interiérový dizajn

moderná architektúra modrotlač drevené rolety tvar L austrálska mestská vila