Domy snov

Cedrový obklad v harmónii so skalnatým okolím – chata na brehu

Chata Nórsky cédrový obklad v harmónii so skalami

V dnešnom uponáhľanom svete mnoho z nás túži po nejakom čase mimo miesta odpočinku a relaxácie. Niektorí sa rozhodnú pre dovolenku v 5-hviezdičkovom hoteli so SPA a wellness, iní preferujú ubytovanie na samote v prírode. Ak patríte k poslednému uvedenému typu, bude vás inšpirovať chata Østfold od Lund + Slaatto Architects. Nachádza sa na Oslofjorde v južnom Nórsku a dokonale zapadá do prírodnej krajiny. Cedrový obklad je v harmónii s okolitými skalami a má rovnakú farebnú paletu. Prečítajte si viac o dizajne a zariadení chaty nižšie!

malá chata skalnatá krajina schody vchod

Malá chata s prístavbou sa nachádza na brehu a ponúka nádherný výhľad na fjordy. Cedrový obklad je navrhnutý tak, že niektoré lamely slúžia ako ochrana pred slnkom v interiéri. Strecha je tiež obložená cédrom a vyzerá ako pokračovanie zadnej fasády. Okrem toho sa na všetkých stranách chaty tvorí malá strecha. Tvar domu pochádza z bývalého domu na rovnakom mieste. Aby bola zaručená najvyššia možná výška miestnosti, bola strecha postavená podľa špeciálnej stavebnej metódy.

Chata moderne navrhuje fasádnu strechu z cédrového dreva

K zadnému vchodu vedie malé drevené schodisko s plávajúcimi schodmi. Do obývačky sa vchádza priamo z malej drevenej paluby. Veľké skladacie sklenené dvere odstraňujú hranice medzi vnútorným a vonkajším priestorom, takže malá terasa slúži ako rozšírenie obývacej časti. Drevo použité na fasádu a drevenú palubu okolo domu má zlatý, svetlo šedý odtieň a je dokonale prispôsobené pobrežnej krajine..

moderná kajuta na nábreží obývacej časti terasa so sklopnými sklenenými dverami

Okolité skaly inšpirovali architektov pre niekoľko úrovní v interiéri chaty. Výška miestnosti umožňuje vytvorenie druhého poschodia, kde je niekoľko miest na spanie. Obývacia izba je útulná a vyznačuje sa severskou jednoduchosťou. Pohovka s dvoma oranžovými stoličkami dodáva miestnosti akcenty. Čalúnený nábytok v kombinácii s vankúšmi na sedenie v modrej farbe dodáva miestnosti námorný nádych.

Pozrite sa na kabínu obývacej izby na vonkajšie žalúzie z cédrového dreva

Pohľad z obývačky je fantastický. Kam oko dovidí, možno obdivovať pokojné vody a malé ostrovčeky. Veľkorysé zasklenie prepúšťa do interiéru veľa denného svetla a vytvára svetlý a príjemný interiér.

severská jednoduchosť interiérový dizajn chata Nórsko

Krb vedľa obývacej časti poskytuje rýchle vykurovanie v každom ročnom období. Ak si chcete oddýchnuť pri ohni, môžete si k nemu sadnúť na pohodlnú lavičku. Má tiež úložný priestor, kde je uložené palivové drevo. Za krbom je ďalšia úroveň, ktorá je zariadená ako malý čitateľský kútik s pohodlným kreslom.

malá nórska chata na pobreží interiér drevená kuchyňa

Keď prejdete okolo obývačky, dostanete sa do kuchyne. Je minimalistický a kompletne zariadený drevom. Veľké priehľadné okno poskytuje denné svetlo a pozýva slnečné lúče do interiéru.

Na fasádu modernej strechy použite cédrové drevo

Vonkajšie je cédrový obklad kombinovaný s čiernou oceľou, čo vytvára zaujímavé kontrasty. Architekti navrhli malú prístavbu chaty, v ktorej sa nachádza ďalšia, súkromná spálňa.

Cédrový obklad, horizontálne lamelové schody

moderná chata severský dizajn fasáda cédrové drevo

Chata na brehu, skalnaté prostredie, harmonický fasádny obklad z cédrového dreva

Cedrový obklad harmonizuje so skalnatou krajinou

* Môžete vidieť viac projektov od spoločnosti Lund + Slaatto Arkitekter tu sledovať.