Domy snov

Biela tehlová stena a klenutý strop v jedinečnej rezidencii v centre Barcelony

biela tehlová stena klenutý stropný krb luster drevený stôl

V l’Eixample, známej štvrti druhého najväčšieho španielskeho mesta Barcelona, ​​kde sa nachádza väčšina modernistických domov hlavného mesta Katalánska, sa nachádza aj tento nedávno zrekonštruovaný a krásny dom. Estudi D’iteriorisme od Marta Castellano a architektonická firma Serrat-Tort boli poverené renováciou dvoch bytov na konci 19. storočia a ich spojením do jedného sídla. Pôvodným zariadením, okolo ktorého je plánovaná renovácia a ktoré by malo byť zachované, je biela tehlová stena a klenutý strop, veľký krb, dubové parkety so vzorom rybej kosti a lišty, okná a dvere..

obývacia izba jedálenský kút biela tehlová stena klenutý strop drevený stôl

Impozantný krb je srdcom zariadenia, ktoré v obývačke, jedálni a kuchyni vyčaruje zvláštnu atmosféru. Ako dekoratívny prvok vytvára miestnosť plnú osobnosti a štýlu. Biela tehlová stena a klenutý strop udávajú farebný tón prevažne bieleho nábytku, zatiaľ čo čierne a sivé tóny robia interiér vzrušujúcejším a jedinečnejším. V obývacej časti si pohodlný sivý gauč príde na svoje pred bielou stenou.

sídlo marta castellano klenutý strop biely tehlový múr vzor rybia kosť

V jedálni bol rustikálny a robustný drevený stôl kombinovaný s bielymi lakovanými stoličkami. Nad stolom visia dva mimoriadne lustre, ktoré pozostávajú z kovového rámu a tenkej hnedej látky. Večer vyžarujú tlmené svetlo, ktoré prispieva k uvoľnenej atmosfére. Drevo alebo hnedá, sivá a biela majú za následok modernú kombináciu farieb. Tieto tri oblasti sa spájajú v nádhernú oázu pokoja a relaxácie.

klenutý strop biela tehlová stena parketová podlaha vzor rybia kosť

Veľkolepá kuchyňa, ktorú navrhla Marta Castellano-Mas, sa na jednej strane otvára do jedálenského kúta a je vyjadrením dokonalej rovnováhy medzi funkčnosťou a dokonalou estetikou v severskom štýle. Steny, strop, parketová podlaha a kuchynský nábytok pôsobia štýlovo a elegantne. Čierne barové stoličky a individuálne kuchynské potreby v tejto farbe vytvárajú elegantný kontrast. Drevené prvky poskytujú priestoru na varenie viac pohodlia a tepla a dotvárajú harmonický nábytok. Biela tehlová stena dodáva útulnému, očarujúcemu domu skutočný nádych industriálneho šiku. Biela vrstva farby, ktorá pokrýva steny a stropy, vytvára kontrast k prvkom inšpirovaným vintage a severskému štýlu zariaďovania..

drevo sivá tehlová stena neomietnuté izbové rastliny luster

Konečným výsledkom obnovy Marty Castellano-Masovej je majstrovská zmes dekoratívnych a architektonických štýlov, inšpirovaná rôznymi zdrojmi a estetickými konceptmi..

obývacia časť severský vintage rustikálny biely tehlový múr klenuté stropné sedenie

vintage štýlová kuchynská výzdoba kusy nábytku čierne stoličky

kuchyňa priemyselná šik biela tehlová stena klenutý strop rustikálny čierny

barcelona marta castellano bydlisko spálňa biela sivá kožušina

drevený rebrík biela tehlová stena parketová podlaha voľne stojaca vaňová posteľ

kúpeľňa biele vodovodné batérie umývadlo oválne trojkrídlové zrkadlo

* Môžete nájsť ďalšie projekty od Marty Castellano tu