Dom a záhrada

Vytvorte si vlastné kino pod holým nebom v záhrade

Kino-záhrada-urob si sám-deti-chladné-kino-večer

Príjemné teploty v lete a dlhé večery vás pozývajú zdržiavať sa v meste Gären a vo verejnom priestore vôbec. Kiná pod holým nebom sú organizované v niektorých mestách a obciach a sú skvelým nápadom tráviť čas vonku, než sedieť pred obrazovkou doma. A Kino pod holým nebom dajú sa pomerne ľahko poskladať vo vašej vlastnej záhrade a slúžiť ako ozdoba záhradnej párty.

Kino pod holým nebom v záhrade, na ktoré sa deti určite tešia

Kino pod holým nebom -záhrada-urob si sám-kino-večerné skladacie stoličky-deti

Mať vlastné kino pod holým nebom bude určite skutočnou atrakciou pre malých aj veľkých. Stačí mať záhradu alebo dostatočne veľkú terasu, mať Beemera (môžete si ho tiež prenajať ako voliteľný doplnok) a samozrejme pripojenie na elektrickú sieť. Všetko ostatné je vecou kreativity a remeselného spracovania.

Kino v záhrade pod holým nebom pre vonkajšie akcie

Kino-záhrada-urob si sám-majster-plátna-statív-vonku

Ak však nemáte k dispozícii Beemer, odhalíme predbežnú verziu projektora do kina vyrobeného z krabice od topánok a smartfónu. To desaťkrát zväčší obraz displeja a to za malú sumu. Potrebujete botník a klenotnickú lupu a za tým mobil.

Vyrobte si vlastné vonkajšie kino v záhrade – návod

Kino-záhrada-urob si sám-návod-obrazovka-plátno-drotár

Značku Beemer vlastnej výroby už máte, ale čo plátno kina? Na internete existuje niekoľko variantov Batsel, ponúkame prehľad niektorých. Najstabilnejšie a skutočne udržateľné je postaviť si nosidlá sami a natiahnuť na ne buď biely papier alebo tkaninu.

Kino pod holým nebom v záhrade – ťahanie plátna kina medzi stromy

kino-záhrada-urob si sám-návod-lano-oceľ-lano-strom

Rám nosítka je možné rôzne pripevniť v závislosti od dostupného priestoru a podmienok a premeniť ho na stabilné plátno kina. Udržateľnou možnosťou je použiť súpravy na napínanie lana na závesy, natiahnuť ich medzi dva stabilné body a zavesiť na ne plátno kina.

Kino pod holým nebom v záhrade – použite súpravy na napínanie lana na závesy a háčiky

open-air-cinema-garden-do-it-yourself-pokyny-hanegen-tree-hooks

Prídavné háčiky zaisťujú stabilné držanie tela v spodnej časti, aby sa kino plátno pri prúde vzduchu kolísalo a kazilo tak obraz. Fungovalo by to veľmi jednoducho, keby ste mali v záhrade dva stromy s dostatočným priestorom medzi nimi. Podľa toho zvážte, aké veľké by malo byť plátno kina.

Kino pod holým nebom v záhrade – vytvorte si vlastné kino

kino-záhrada-urob si sám-návod-rám-obrazovka-drotár

Stabilné a udržateľné plátno kina, ktoré môžete použiť niekoľkokrát, si môžete vyrobiť z rámov nosidiel sami. Vopred si premyslite, koľko priestoru v záhrade budete môcť darovať na vonkajšie domáce kino a podľa toho, aké veľké by malo byť plátno kina. Potom zaobstarajte drevené lamely, s ktorými postavíte rozumný rám. Jednoduché zloženie obdĺžnika z drevených dosiek nestačí, pretože sa napučiava a nebolo by dostatočne stabilné. Na stabilizáciu konštrukcie sú potrebné krížové laty a správny pravý uhol je nevyhnutnosťou.

Kino pod holým nebom v záhrade – natiahnite plátno kina na nosidlá

kino-záhrada-urob si sám-návod-rám-obrazovky-rám-papier

Na nosidlá je možné natiahnuť akýkoľvek papier alebo látku. Bez ohľadu na to, ktorý z týchto dvoch variantov si vyberiete, materiál by mal byť biely a nemal by byť priehľadný ani priehľadný. Vzhľadom na veľkú plochu môže nepriehľadná tkanina pôsobiť mierne priehľadne, preto na zadnú stranu natiahnite ďalšiu vrstvu tmavého papiera alebo lepenky..

Kino pod holým nebom v záhrade – plátno kina vlastnej výroby visiace medzi stromami

kino-záhrada-urob si sám-návod-obrazovka-drevený rám-drotár-záves

Pre dobrú kvalitu obrazu je tiež dôležité, aby napnutý materiál, papier alebo tkanina, pozostával z jedného kusa. Vopred by ste sa tiež mali informovať o variabilných veľkostiach papierových materiálov a textílií. Zadná strana môže byť tvorená niekoľkými kusmi, dávajte si však pozor na bezproblémové spojenie medzi živlami.

Vytvorte si vlastné plátno kina pre vonkajšie kino v záhrade

open-air-kino-záhrada-urob si sám-návod-obrazovka-rám-zadný dvor

Tak vyzerá podomácky vyrobené plátno kina z rámov nosidiel, ktoré je zavesené medzi dvoma stromami v záhrade. V hornej časti rám visí na lanových napínacích súpravách a v spodnej časti je pomocou hákov v oboch rohoch pripevnený k stromom. Do rámu sú zakomponované aj háčiky – štyri na zavesenie v rohoch a v hornej časti.

Kino pod holým nebom na dvore – provizórne plátno kina vyrobené z bielych listov

kino-záhrada-urob si sám-návod-posteľ-lak-dvorček

Ďalšou dobrou alternatívou pre domáce kiná je vyrobiť si ich z bielych listov. Aby bol remeselný projekt úspešný, podmienky v záhrade sú veľmi dôležité. Ako viete, listy sú mierne priehľadné, a preto je potrebné pevné pozadie, ako je nepriehľadný plot, murivo alebo iné. Potom musíte vytiahnuť dve dlhé laná a natiahnuť plachty medzi nimi.

Kino pod holým nebom v záhrade so statívovou obrazovkou

kino-záhrada-urob si sám-plátno-plachty-biele

Alternatívne existuje v obchode rozumné vybavenie pre projektory, a teda aj obrazovky pre statívy. Môžu byť umiestnené na akomkoľvek stabilnom a relatívne rovnom povrchu, sú prenosné a obzvlášť flexibilné. V zlom počasí môžete zariadenie rýchlo uložiť do garáže a nechať tam film pokračovať.

Kino pod holým nebom v záhrade pod drevenou pergolou

Kino pod holým nebom-záhrada-urob si sám-drevo-pergola-plátno-záhradná krytina

Vzhľadom na zmenu počasia je plátno kina veľmi praktické aj na umiestnenie pod strechu terasy alebo pergolu. Navyše ide o robustné záhradné stavby, ktoré dobre vydržia vybavenie vonkajšieho kina.

Skutočné kino v záhrade

kino-záhrada-urob si sám-moderný-moderný-trávnik-stena

V záhrade sa často nachádzajú miesta, ktoré nie sú dostatočne využívané. Napríklad skromný priestor za garážou alebo za domom, ktorý je uzavretý z troch strán, je ideálny pre súkromné ​​kino pod holým nebom. Zadná stena garáže alebo domu je stabilným zázemím pre plátno kina a umožňuje dokonalú montáž a je tiež bezpečne k dispozícii napájanie.

Pohodlné sedadlá a ležadlá do kina pod holým nebom v záhrade 

kino-záhrada-urobte si-sedenie-skladacie-stoličky-drevené-vankúše

V kine pod holým nebom vo vašej vlastnej záhrade môžu byť miesta na sedenie navrhnuté podľa želania a oveľa pohodlnejšie ako vo verejných priestoroch. Podlahové vankúše a prikrývky môžu byť oveľa pohodlnejšie ako skladací alebo skladací záhradný nábytok.

Dekorácia, vankúše a prikrývky na večer v kine pod holým nebom

kino-záhrada-urobte si-sedenie-deky-vankúše

Malé drevené škatule vynikajúco slúžia ako objednávkový stolík, na ktorý je možné umiestniť chladené nápoje, pukance a možno aj čajové sviečky, aby sa uvoľnila atmosféra. Postarajte sa o svoje pohodlie a pohodlie svojich hostí a buďte kreatívni pri navrhovaní sedadiel pre divákov.

Nápady na kino pod holým nebom v záhrade

open-air-kino-záhrada-urobte si-posedenie-film-večer

V závislosti od dostupného priestoru a podmienok existujú rôzne možnosti navrhnutia vonkajšieho kina v súkromnom vonkajšom areáli. Príjemné, jemné osvetlenie môže byť nápomocné, ak sa niekto musí zdvihnúť zo sedadla, aby si mohol dať drink alebo niečo iné.

Kino pod holým nebom v záhrade na filmový večer pre deti i dospelých

večerné kino-záhrada-urob si sám-chladné-kino-večerné skladacie stoličky

Súkromné ​​kino pod holým nebom nepochybne poteší malých i veľkých, pretože svoj obľúbený film môžete vidieť na obrovskom plátne kina.

Kino pod holým nebom v záhrade na detskú párty 

kino-záhrada-urob si sám-deti-párty-narodeninové-sedačky-kartón

Kino pod holým nebom môže byť nádherne navrhnuté pre detské narodeninové oslavy alebo párty pre najmenších vo vonkajšom areáli. Poskytnite kreatívny, hravý dizajn s tematickou výzdobou a samozrejme vzrušujúci detský film. Detské sedačky sú veľmi nápadité navrhnúť alebo ozdobiť mimoriadnym spôsobom. Na ukážkovej fotografii sa pre malých divákov pohráva s kartónovými vozíkmi.

* Nájdete tu kompletný návod na „Open Air Cinema s domácim kinom“. tu