Dom a záhrada

Vytvorenie pekného záhonu – 6 užitočných rád pre hobby záhradníkov

Záhon-položenie-záhradníctvo-plánovanie-krásne-kvety-rastliny-ozelenenie

Toto leto sa o svoju záhradu nemusíte starať, či máte zelené prsty alebo nie. Nasledujúce tipy vám pomôžu hádať, ako urobiť peknú Vytvorte záhon Záhradný raj si môžete vytvoriť sami.

1. Rozloženie záhonu – plánovanie

Záhon-položenie-záhradníctvo-plánovanie-kopanie-výsadba-priekopa

Pred tvojou peknou záhon mali by ste si urobiť malý prieskum a dobre si naplánovať. Pretože si určite budete chcieť vychutnať všetky kvety, napríklad slnečnice by nemali prekážať maceškám. Vyššie kvety preto vysaďte do zadnej časti záhona a menšie do predu. Kvety tiež rozdeľte do skupín podľa ich farby. Buď kreatívny!

2. Vytvorenie záhonu – vyberte správne miesto 

záhon-položenie-záhradníctvo-plánovanie-slnečné-sucho-tolerantné-živý plot-ovocný strom

Miesto, kde to získate Vytvorte záhon by mali byť zvolené rovnako starostlivo ako umiestnenie samotných kvetov v posteli. Podľa toho, či je posteľ celý deň na slnku alebo či je medzi stromami alebo strechou tieň, by ste mali vybrať správne kvety. Nie všetky rastliny majú rady celý deň na slnku. Tiež nepreplňujte záhon a nenechajte medzi kvetmi dostatok miesta na ich rast. Pri kúpe kvetov sa informujte o svojich preferenciách, pokiaľ ide o vodu, slnečné svetlo a priestor.

Okolie postele z kameňa, dreva alebo plastu – prehľad

Položte kamene na lemovanie trávnika – oddeľte trávnik od záhonov

Postavenie obruby postele – obruby postele vyrobené z dreva, kovu alebo kameňa

3. Zamiešajte kvety pre svoj pekný záhon

Záhrada-Vytváranie-Záhradníctvo-Plánovanie-Landhausgarten-Ueppig-Krug-Gartendeko

Môžete byť pekná Vytvorte záhon, zmiešaním kvetov. Odvážte sa zmiešať trvalku s jednoročnými kvetmi. Trvalky sa do vašej záhrady vracajú každý rok. Obvykle kvitnú na jar a v lete a prezimujú, takpovediac v zime. Sú skvelým spôsobom, ako okoreniť vašu záhradu bez toho, aby si vyžadovali veľa starostlivosti. Jednoročné kvety, naopak, kvitnú iba jednu sezónu a je potrebné ich každoročne presádzať. Ale sú väčšinou najfarebnejšie a môžu vašu peknú záhradu urobiť ešte šťastnejšou. Odvážiš sa!

4. Vytvorte si pekný záhon – hnojivá

Záhon-vytváranie-záhradkárstvo-plánovanie-rastliny-kvety-slnečné-poloha

Každá živá bytosť potrebuje na svoj rast jedlo. Vaše kvety a rastliny nie sú výnimkou. Hnojte preto svoju záhradu a záhon prírodným hnojivom, akým je napríklad hnoj, ktorý nájdete vo svojom záhradnom centre za málo peňazí. Ak vám to ale príliš zapácha, môžete si vyrobiť vlastné hnojivo aj z banánových alebo vaječných škrupín alebo z kávovej usadeniny.

5. Využite steny

Kamene na okraji záhonu Prírodný vzhľad Jarné leto

Vaša záhrada sa neobmedzuje iba na zem. Môžete tiež použiť steny a nechať popínavé rastliny rásť pozdĺž pekných mreží. Takto môžete skrášliť aj holé rohy. Za málo peňazí si dokonca môžete sami postaviť krásne treláže.

6. Ozdobte svoj pekný záhon dodatočne

Záhradný dizajn Kamenné cesty Stromy Ochrana súkromia Ruže

Veľa času a námahy venujeme zdobeniu nášho domova. Prečo teda nevyzdobiť záhradu aj vy? Ak chcete svojmu záhonu dodať ďalšie akcenty, neobmedzujete sa iba na známe ružové plameniaky na trávniku. Mnoho obchodov a záhradných centier ponúka zaujímavé dekorácie vrátane dekorácií zo zváranej medi, rôznych pekných dekoratívnych kamienkov a vtáčieho peria, pomocou ktorých môžete urobiť zo svojej záhrady niečo výnimočné.

Vytvorte tipy Triky Profesionáli Tulipány Ratanový kôš

Tulipány nápady na dizajn záhradnej kamennej záhrady

Trvalé kvety trávnika kombinujú tipy pre hobby záhradníctvo

Záhonová výsadba okraj dreva kombinuje letné kvety

Vytvorenie trávnatej plochy Výber druhov kvetov a ich chytrá kombinácia