Dom a záhrada

Vodné prvky v záhrade: bezproblémové prepojenie vnútorných a vonkajších priestorov

vodné prvky záhradný betónový dom drevené detaily fasádne sklenené zábradlie balkón

Moderný dom s minimalistickou fasádou z betónu a skla púta pozornosť v thajskom Bangkoku – takzvaný dom „vodopádu“. Zvláštnosť súčasnej mestskej vily – vchod do domu. Fascinujúce vodné prvky v záhrade vítajú hostí a obyvateľov efektívnym spôsobom. Zvláštny vodopád tiež vytvára bezproblémové spojenie medzi vnútornou a vonkajšou stranou, ako aj medzi jednotlivými časťami (obývačka a kuchyňa s jedálenským kútom) na prízemí. Bohato zasklená fasáda mu umožňuje ďaleký pohľad. Mierne zakrivené tvary zaveseného stropu a rôzne konštrukčné celky vytvárajú vzrušujúcu súhru bezpodmienečnej moderny a prírody. Predstavujeme vám najnovší projekt od talentovaného Architects 49 House Design Limited.

Hry s vodou v záhrade – klasická záhradná fontána je reinterpretovaná

vodné prvky v záhrade moderný rodinný dom

Na prvý pohľad nie je v tejto minimalistickej budove nič zvláštne – ale pri bližšom skúmaní sa z domu stane tichá kráska. Pozostáva zo stavebného objemu s plochou strechou, ktorý je orientovaný na prízemí okolo minimalistickej záhradnej fontány. Nielenže púta pozornosť, ale je aj funkčným doplnkom novej budovy – to architektom umožnilo nájsť dostatok priestoru pre garáž a zároveň optimálne využiť dostupný obytný priestor. Fascinujúce spojenie modernej estetiky a prírody je definitívnym dôkazom kreativity architektonickej kancelárie.

Vodné prvky v záhrade – moderný dom v Thajsku

vodné prvky v záhrade sklenená fasáda obývacia izba prízemie

Absolútny vrchol vo vonkajšej časti – záhradná fontána – sa nachádza hneď pri vchode do domu. Vodné prvky v záhrade vylepšujú vonkajší priestor – podobne ako priestranná terasa sú obložené tmavým kameňom. Nádherný kontrast medzi puristickými bielymi stenami a tmavou podlahovou krytinou jednoducho nemôže pustiť z očí. Susedná priestranná obývacia izba je preto zariadená pohodlným sedením v antracitovej farbe – týmto spôsobom sa spája hranica medzi vnútorným a vonkajším priestorom.

vodné prvky v záhrade moderná jedáleň zavesený strop

Vodné prvky v záhrade môžete obdivovať aj z kuchyne s jedálenským kútom. Schodisko spája obývaciu izbu s kuchyňou. Bol zariadený moderným jednoduchým nábytkom – kuchynská scéna boduje minimalistickým vzhľadom v bielych úchytkách z nehrdzavejúcej ocele a kuchynskej zadnej stene vyrobenej z akcentu z prírodného kameňa, ktorá dodáva nábytku ušľachtilý nádych. Varný ostrov ponúka dodatočnú podporu a úložný priestor pre korenie a kuchynské potreby. Dlhý drevený jedálenský stôl a čalúnené stoličky v škandinávskom štýle zaistia, že rodina a priatelia môžu pri varení ukončiť mnoho príjemných večerov. Malá sedačka s plyšovým čalúnením pozýva na relaxáciu po dlhom dni v práci. Nástenné police zobrazujú zbierku rodinných kníh a dopĺňajú nábytok.

jesť dnu biele steny jedálenský stôl obývací priestor

Farebná schéma bola zámerne jednoduchá – jemné zemité tóny v kombinácii s rôznymi odtieňmi šedej uvoľňujú oči a vytvárajú útulnú atmosféru. Voľba materiálov – dreva, prírodného kameňa a mäkkých textílií – robí koncept ešte efektívnejším. Konečným výsledkom je príjemná atmosféra. Na druhej strane miestnosti vedie ďalšie schodisko do druhého poschodia, kde sa nachádzajú spálne a kúpeľne. Všetky spálne majú balkón so sklenenými zábradliami, aby tam obyvatelia mohli ráno sedieť a obdivovať záhradu. Kúpeľne sú, spravidla minimalistické, udržiavané v základoch. Sortiment nábytku dopĺňa veľkorysý sklenený sprchovací kút, voľne stojaca vaňa a dvojité umývadlo so základňou. Okná od podlahy k stropu prepúšťajú dovnútra dostatok slnečného svetla a premenia kúpeľňu na oázu uprostred veľkého mesta. Pokiaľ ide o kúpeľňové armatúry, na ničom sa nešetrilo – armatúry dodávali špičkové značky v tomto odvetví.

Vodné prvky v záhrade pôsobia upokojujúco

voda funkcie záhradný dom vchod moderný dizajn

Je vedecky dokázané, že zvuky vody majú upokojujúci účinok. Mierne lapajúca voda, ktorá steká po stene, dodáva vonkajšiemu priestoru uvoľnenú atmosféru. Je to ten správny systém pre veľké mesto, akým je Bangkok – vytvára ilúziu, že sedíte uprostred lesa vedľa potoka. Ideálne pre modernú mestskú vilu, kde si obyvatelia môžu užívať výhody života v meste a súčasne na dedine. Vysoká kvalita prevedenia zaručuje trvanlivosť dizajnu.

vodné prvky v záhradnej rohovej sedačke interiérový dizajn obývačky

Z obývačky (ktorá slúži aj ako zimná záhrada) môžu obyvatelia obdivovať vodné prvky, ako aj vysoké pôvodné stromy a pôdny kryt v predzáhradke. Vysoký záhradný plot chráni záhradu a obývací priestor pred zvedavými pohľadmi a poskytuje potrebnú clonu súkromia pre priestrannú terasu. Nič nestojí v ceste príjemným dňom vonku.

vodné prvky záhrada moderný nábytok vstup efektívna obývacia izba

Vďaka kreatívnemu konceptu domu sa architektom podarilo optimálne vyriešiť zarovnanie tak, aby sa obyvatelia domu cítili skutočne príjemne v letných aj zimných mesiacoch.

Vodné prvky v záhradnom domčeku spájajú vnútro zvnútra

vodné prvky v posuvných dverách sklenenej fasády so záhradou

vodné prvky v záhrade moderná kúpeľňa na prízemí

vodné prvky v záhrade biele fasádne sklenené zábradlie

Vodné prvky v záhrade drevené fasády schody sklo

vodné prvky na balkóne so skleneným zábradlím

Vodné prvky v záhrade žalúzie betónový dom plochá strecha

vodné prvky záhradné sklenené zábradlie drevená podlaha biele steny

Vodné prvky v detaile dreva záhradného domčeka

vodné prvky v záhradnom schodisku mimo čierneho kameňa

vodné prvky v záhrade trávnik plocha betónová strecha

vodné prvky v záhradnom dome v spálni na druhom poschodí

vodné prvky v záhrade moderná minimalistická architektúra

vodopád v záhrade sklenená fasáda modernej architektúry

vodné prvky záhradný dom obytná štruktúra moderná architektúra veľká záhrada

Vodné prvky v záhrade majú na podlahe dva bočné plány

vodné prvky v záhrade detail modernej stavby

Vodné prvky v záhrade Moderný plán schodiska

Vodné prvky v záhradnom dome pôdorysnom bočnom pohľade

vodné prvky v pôdoryse domu záhradnej modrotlače

Vodné prvky v detailoch záhradného plánu

dom vodné hry plán druhé poschodie

voda z betónového domu má plán podláh

Projekt od A49HD