Dom a záhrada

Užitočné záhradné tipy od odborníkov na rastliny na balkón

rastliny na balkón nádherne slnečná terasa ružová

Aj bez veľkého pozemku môžete záhradu ľahko vytvoriť pomocou rôznych kvetináčov a boxov Rastliny na balkón používať. Dvaja známi záhradní špecialisti ukazujú, ako na to.

Rastliny na balkón – záhrada vyrobená z kvetináčov

rastliny na balkón kvetináče farebné

Záhrady s kvetinovými kvetmi sú obzvlášť obľúbené u ľudí, ktorí žijú v bytoch. Dôvodom, ako si každý vie predstaviť, je nedostatok dvora pre záhradu. V prípade náhlych prechladnutí v lete musia byť škatule vložené dovnútra. „Do kvetináča je vhodná akákoľvek rastlina,“ hovorí Jamie Hoffman, majiteľ spoločnosti Chicago Earth, ktorá sa špecializuje na mestské záhradníctvo. “Aj keď máte obmedzený priestor vonku, môžete rastliny usporiadať vertikálne, čím ušetríte cenný priestor pre vás a vašich priateľov.” Rastliny sú tiež zábavné. “Mám krabicu plnú bazalky, oregana, rozmarínu, šalvie a petržlenu, korenia, ktoré používam v kuchyni,” hovorí špecialistka na záhradu Melinda Myers, ktorej obľúbené jedlo, ktoré robí z vašej záhradnej terasy, je ratatouille. „Je to pred mojím kuchynským oknom, takže sa k nemu ľahko dostanem.“

Praktické záhradnícke tipy, ako začať

  • Ako pôdu použite vysoko kvalitnú zmes

Do zmesi zapracujte hnojivo alebo postriekajte alebo posypte povrch hnojivom, ak pôda už hnojivo neobsahuje. Týmto spôsobom oplodníte Rastliny na balkón pri každom zalievaní A pomaly pôsobiacimi hnojivami podporíte zdravý rast bez narušenia kvitnutia a plodenia.

  • Vyberte si rastliny s plytkým koreňovým systémom

Zeleninu môžete pestovať v škatuliach a kvetináčoch podľa vlastného výberu. Neexistujú žiadne obmedzenia. Najlepšie je však zelenina s plytkým koreňovým systémom. Patrí sem pažítka, paradajky, bazalka, levanduľa, rozmarín a šalát. Ak chcete elegantný a moderný vzhľad, vyskúšajte trávy.

Užitočné tipy pre rastliny na balkón

rastliny na balkón kvetinový box krásne

  • Vyberte si na to správne kvetináče a kvetináče Rastliny na balkón

Je dôležité, aby ste vybrali kvetináče, ktoré sú dostatočne veľké pre príslušné rastliny. Otvory by navyše mali mať v spodnej časti otvory, cez ktoré môže odtekať prebytočná voda. Zaškrtávajte škatule každý deň a dostatočne ich zalejte. Čím väčšia je škatuľa, tým menej sa musí vylievať. Nezabudnite, že rastliny s väčšími koreňovými systémami tiež potrebujú viac miesta v debničke a naopak.

  • Myslite mimo krabice

Staré police alebo skrinky na CD sú dobrým stojanom na kvety, ak ich zavesíte napríklad na stenu. Napriek svojej veľkosti sú stromy tiež obľúbené črepníkové rastliny. Uistite sa, že vyberiete dostatočne veľký hrniec.

  • Vyberaj múdro

Vyber si Rastliny na balkón, ktoré sú odolné voči zime a v závislosti od podmienok, ktoré im môžete vytvoriť. Rastliny by mali byť odolné aj voči suchu, ak máte veľa práce a nemôžete ich polievať každý deň. Stromy a kríky sú skvelé. Kvetináč alebo truhlík by tiež mali odolávať najrozmanitejším poveternostným podmienkam.

rastliny pre balkón box kvetinová záhrada

rastliny na balkón alebo dvor užitočné nápady hrniec typická klasická výzdoba mnoho rastlín purpurová žltá ružová

Rastliny majú na záhrade malý priestor nápady pre záhradu

rastliny kvetináč starostlivosť správny dizajn postupujte podľa rád   Rastliny balkón nápady na klasickú výzdobu kvetov na terasu

Rastliny balkón farebné čerstvé veľa kvetinových nápadov