Dom a záhrada

Štýlová ochrana pred slnkom: slnečníky na každý balkón alebo záhradu

Ochrana pred slnkom, slnečník-červený-balkón-kvetinový box-oceľové zábradlie

V teplých a slnečných dňoch to každého ťahá von, pretože takto sa môžete skutočne zásobiť vitamínom D a užívať si teplé slnečné lúče. Ale každú chvíľu to môže byť tienisté miesto – k tomu by zodpovedajúca ochrana pred slnkom nemala chýbať na žiadnom balkóne alebo terase s veľkým množstvom slnečného svetla, pretože iba tak si bezstarostne oddýchnete pri teplých teplotách a peknom počasí. Praktickým a elegantným riešením je slnečník: slnečníky sa dodávajú v rôznych prevedeniach, farbách, tvaroch a typoch, aby si každý našiel niečo pre svoj vlastný balkón a záhradný štýl.

Správny slnečník na vonkajší stôl

jedálenský stôl-záhrada-centrálny stožiar-slnečník-fakel ochrana pred slnkom

Ak chcete v lete popoludní organizovať grilovaciu párty a podávať chutné jedlo v jedálni pod holým nebom, je najlepšie použiť konzolový dáždnik. Na rozdiel od klasického slnečníka – centrálneho stožiarového slnečníka – majú Semaforové dáždniky výhoda, že stožiar je na boku a dáždnik poskytuje tieň pri zavesení. Závesný nadstavec vám umožní umiestniť bohato prestretý jedálenský stôl alebo záhradný stôl so stoličkami dole, a to úplne chránené pred slnečným žiarením bez toho, aby zaberalo príliš veľa miesta na terase alebo balkóne. Viac ľudí tak môže sedieť pri stole a relaxovať v tieni.

centrálny stožiar-slnečník-biely-stôl-integrovaný-bazén

Konzolové dáždniky však nie sú výhodné iba z hľadiska funkčnosti a pohodlia, ale existujú aj rôzne prevedenia a tvary, ktoré je možné vybrať v závislosti od štýlu záhrady. Napríklad konzolový slnečník v tmavozelenej farbe je ideálny pre klasický vzhľad, elegantný slnečník vyrobený zo špiny a vodoodpudivej bielej látky je o niečo elegantnejší. Na farebný balkón alebo záhradu dotvárajú slnečníky v sýtych farbách a vzoroch v červenej alebo žltej farbe.

Odpočívajte v tieni na wellness ležadle

Slnečník-bielo-kĺbové ležadlá-bazén-terasa

Teplý jarný alebo letný deň prináša prázdninovú náladu? Môžete si tiež pomôcť pripraviť sa na dovolenku vo vlastnom dome, pretože krásne miesto v záhrade alebo dobre umiestnené ležadlo na balkóne dokáže zázraky. Dáždniky s centrálnym stožiarom sú perfektné pre potrebnú ochranu pred slnkom, pretože ležadlo môžete umiestniť vľavo aj vpravo. Podľa polohy slnka buď ležíte úplne v tieni alebo v polotieni. Na balkón môžete nainštalovať aj dáždniky na balkónové zábradlie, aby ste lepšie využili obvykle obmedzený priestor. Na balkóny je možné okrem centrálneho stožiarového dáždnika použiť aj špeciálne balkónové dáždniky s montážou na stenu. Dajú sa zodpovedajúcim spôsobom sklopiť a predĺžiť pomocou teleskopického ramena, takže dáždnik je možné flexibilne nastaviť podľa potreby.

Zodpovedajúce dáždniky pre každý vzhľad záhrady

slnečníky-červená-farba-bazén-stredomorská-mozaika

Je určite dôležité vybrať si ten správny dáždnik prispôsobený vašim osobným potrebám na ochranu pred slnkom, ale vzhľad tiež nie je zanedbateľný pre dobrý pocit vo vonkajšej oblasti doma. Model – či už dáždnik s centrálnym stojanom, konzolový dáždnik alebo balkónový dáždnik – by mal byť vždy prispôsobený osobným preferenciám štýlu. Začína sa to tým, že sa pre napnutý dáždnik vyberie správna farba: zatiaľ čo biely dáždnik vytvára pocit prázdnin, môže byť náchylný aj na viditeľné znečistenie, zatiaľ čo dáždniková tkanina tmavej farby (napríklad v čiernej farbe) môže pôsobiť represívne alebo tiež skvele. v záhradnom štýle zapadajú. Najlepšie je získať dojem, ktorá farba je vo vašej vonkajšej oblasti správna.

slnečník-balkón-stred-stožiar-tvar-farby-žlto-biely

Na základe farby hrá rolu aj tvar tienidla. Existujú rôzne varianty od okrúhlych, oválnych, obdĺžnikových až po štvorcové. Voľba tvaru dáždnika závisí predovšetkým od priestoru, ktorý je k dispozícii, a od plánovaného použitia. Uhlový dáždnik je určite obzvlášť užitočný, ak sa má používať spolu s (uhlovým) stolom. Veľký okrúhly slnečník poskytuje tieň napríklad v záhradnom salóniku.