Dom a záhrada

Strom do záhrady je ideálny pre akékoľvek vonkajšie prostredie

Strom do záhrady dlhý proces originál

Ako môžete urobiť mini z kvetu Strom do záhrady nechať niečo vyrásť? Áno, musím priznať, že tieto mini stromčeky vyzerajú naozaj skvele! Zvlášť v mojom vonkajšom areáli by sa perfektne zaregistrovali! Ako však dosiahnete tento vzhľad? Sám som o tom urobil malý prieskum a rád by som sa tu s vami podelil o svoje skúsenosti.

Strom do záhrady – únavný proces

Okrúhly korunný rez stromovej záhrady pestuje nápady

Takže maličký Strom do záhrady Na vytvorenie musíte najskôr odrezať vetvy na jednom stonku rastliny, kým sa nevytvorí sférická koruna. Potom, keď prestanete, sa rastliny zmenia na kríky, ako je to vždy v prípade oleandra a vavrínu, pretože to je prirodzené, z popínavej rastliny – vo viniči a olivách – spravidla na skutočný strom. Odborníci potvrdzujú, že tvorba stromu je dlhý a únavný proces, a preto sú takéto ministromy niekedy poriadne drahé. Chcete však ušetriť? Potom skúste sami vypestovať strom z koreňovej liany.

Upevnenie: Vyberte si sadenice s rovnou stredovou stonkou a omotajte ju okolo podpery. Musíte odrezať všetky bočné výhonky. Udržujte rastlinu v dobrom stave. Kým rastlina nedosahuje určitú výšku a stonka nie je dostatočne silná a hrubá, orežte všetky bočné výhonky. Neustále sledujte, či je vrchol dobre zaistený a rovný, potom bude strom tiež skutočne rovný.

Odstráňte vonkajšie výhonky. Odrežte ich, keď má strom požadovanú výšku. Tu je malé varovanie: nájdite si čas a orežte vrchol stromu. Musíte to však vedieť vopred, váš strom nemôže byť oveľa vyšší.

Výsadba malého stromčeka do záhrady – užitočné rady

Mini záhradný stromček s malým dekoratívnym prízvukom

Vytvorte krásnu korunu. Po odstránení vonkajších výhonkov dostane rastlina prvý impulz na vytvorenie koruny. Výhonky sa odporúča zastrihávať raz za 3-6 týždňov (časový interval závisí od druhu rastliny). Vďaka tomu sa budú objavovať ďalšie a ďalšie inštinkty. Výsledkom bude hustá a sférická koruna. Rastlina bude potrebovať podporu, kým kmeň nebude dostatočne robustný a pevný. Bez podpory sa celý systém ohne pod hmotnosťou koruny.

Dúfame, že náš návrh pre malé deti Strom do záhrady veľmi sa ti to páčilo. Okrem toho nie je ťažké si uvedomiť, že ako všetko v záhrade, aj tu potrebujete veľa trpezlivosti, aby ste dosiahli dobrý konečný výsledok. Ak vás to skutočne zaujíma, môžete s týmto experimentom začať ihneď! Naozaj to stojí za to! Prajem vám veľa zábavy a úspechov vo vašej práci!

Nápady na dizajn stromovej záhrady Rastlinná krajina

Záhradné vysoké kvetináče listy zelené

rôzne možnosti zelená svieže nápady vonkajšia plocha

  Strom vonku alebo vnútri s originálnym, krásnym dizajnom

     Výzdoba stromčekov správna starostlivosť dôležitá patio originál

Strom pre záhradné umenie afrických rastlín