Dom a záhrada

Originálne nápady pre garáže a stojany na bicykle, ktoré si môžete postaviť sami

Garáže pre bicykle chránia nielen bicykle pred krádežou, ale aj pred poveternostnými vplyvmi, ako je vietor, slnko a dážď. Tiež udržiavajú vo veciach poriadok a sú skutočne pohodlným riešením pre vonkajšie použitie. Klasická koláreň je len jednou z možností, ako uložiť svoje bicykle na záhrade. Tu objavíte ďalšie skvelé nápady, ktoré ponúkajú alternatívu. Tento článok má niekoľko šikovných riešení, či už staviate garáž na bicykle z paliet alebo upcyklujete starý stôl. Máte už v záhrade garáž pre bicykle? Potom si tu prečítajte, ako ho môžete skrášliť, aby harmonicky zapadol do vášho vonkajšieho priestoru.

Vonkajší sklad na bicykle z paliet

Postavte si z paliet jednoduchú koláreň

Palety sú najjednoduchšou a možno aj najlacnejšou možnosťou skladovania bicyklov v záhrade. Teraz vám ukážeme niekoľko nápadov na garáže a nosiče bicyklov, ktoré sa dajú ľahko postaviť a takmer nič nestoja.

Nápady pre garáž na bicykle vyrobené z paliet

Jednoduché nápady pre domácich majstrov pre garáže na bicykle vyrobené z paliet

Na prvé nápady slúžia palety. Postaviť si prístrešok pre bicykle sami z tohto materiálu nie je žiadna veľká raketová veda. Garáž pre bicykle môžete postaviť s jedným oddelením z troch paliet a druhé oddelenie s dvoma ďalšími paletami. Ak chcete takúto garáž na bicykle umiestniť priamo na dom alebo na stenu, táto konštrukcia je dostačujúca, pretože ako zadnú stenu používa fasádu alebo stenu. To znamená, že garáž je otvorená iba z jednej strany a bicykle môžete jednoducho zaparkovať.

DIY prístrešok na bicykel vyrobený z paliet s kvetmi

Na stavbu garáže je potrebné najskôr palety priskrutkovať. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je použiť dlhé skrutky, ktoré vŕtate do rohov paliet, aby ste ich spojili. Na bočné steny je lepšie použiť celé palety a na strechu môžete paletu rozobrať a použiť iba hornú časť. Vďaka tomu je strecha o niečo ľahšia a celá konštrukcia stabilnejšia. Ak je pre vás jednoduchá konštrukcia paliet príliš škaredá, môžete ju namaľovať v akejkoľvek farbe a ozdobiť boky peknými kvetmi.

Lacné stojany na bicykle vyrobené vlastnými rukami z paliet

Nápad na recykláciu paliet DIY stojan na bicykle

Oveľa jednoduchšie je postaviť, ale rovnako praktický je aj stojan na bicykle vyrobený z paliet. Dokonale zapadá do krytých oblastí a zaisťuje, aby boli bicykle úhľadne a stabilne uložené vonku. Ako môžete postaviť taký jednoduchý stojan na bicykle z paliet??

Ľahký DIY stojan na bicykle vyrobený z paliet

Na tento projekt sú potrebné dve drevené palety. Alternatívne môžete paletu rozdeliť na polovicu a z dvoch polovíc postaviť dolný stojan na bicykle. Potom môžete tieto dve časti zostaviť pomocou uhlov alebo ich jednoducho priskrutkovať dlhými skrutkami na oboch koncoch.

Ak plánujete nechať stojan na bicykle vonku bez vrchlíka, určite by ste si mali drevo pred tým natrieť ochranným lakom.

DIY stojany na bicykle vyrobené z paliet lacné úschovňa bicyklov vonku

Ale prečo tu nechať projekt? Trochu farby alebo kvetov môžete ozdobiť stojan na bicykel a urobiť z neho skutočné ústredné miesto v záhrade. Palety je najlepšie natrieť farbou na drevo. Vyberte si farbu, ktorá harmonicky splýva s okolím alebo vytvára hravý prízvuk. Stále môžete položiť kvetináče na stojan na bicykle a dokončiť projekt DIY krásnym spôsobom.

Postavte si klasickú garáž na bicykle sami z dreva

Nápady na drevenú garáž na bicykle, ktorú si postavíte sami

Skúsení kutilovia si môžu sami postaviť aj celú drevenú kolísku. Projekt nie je vôbec komplikovaný, ale vyžaduje určité skúsenosti s drevárstvom. Garáž pre bicykle môže byť na požiadanie vybavená dverami, ale bez toho vyzerá rovnako krásne.

Postavte si garáž na bicykle sami z dreva

Vnútro garáže môže byť vybavené háčikmi na cyklistické prilby a ďalšie drobnosti. Takáto búda na bicykle spravidla neváži a v prípade potreby sa dá ľahko premiestniť.

Garáž na bicykle z dreva a konárov

Postavte si garáž pre bicykle sami a zelené tipy

Jednoduchú drevenú konštrukciu je možné tiež urobiť krycou s niekoľkými vetvami a vetvičkami. Postaviť taký malý box na bicykel svojpomocne nevyžaduje drahé materiály a výsledok je naozaj pekný. Zelená strecha premení túto malú garáž na bicykle na skutočnú pútavosť.

Ľahká garáž na bicykle pre domácich majstrov pre detské bicykle a kolobežky

Nápady na garáž na bicykle pre detské bicykle Upcycling

Ste unavení z hľadania detských bicyklov a kolobežiek po celej záhrade? Potom je táto garáž na bicykle pre domácich majstrov presne to, čo potrebujete pre väčší poriadok vo vonkajšej oblasti. Všetko, čo na tento projekt potrebujete, je vysoký stôl, skrutky, šnúrka a nejaké plátno. Môžete napríklad premaľovať a používať starý stôl alebo si postaviť jednoduchú drevenú konštrukciu sami. Bicykle sa potom uložia pod stôl a skryjú za záves. Sprchový záves je na to ideálny, pretože je odolný voči vode, a preto je vhodný na vonkajšie použitie. Dosku stola detskej garáže na bicykle potom môžete využiť ako odkladací stolík na záhrade alebo na dekoračné účely.

Uložte detské bicykle úhľadne do záhrady v malej garáži na bicykle so závesom

Malé výklenky okolo domu sú pre takú garáž pre bicykle ako stvorené. Farby garáže je možné prispôsobiť aj fasáde domu, aby nepadla do oka. So sprchovým závesom sa manipuluje jednoduchšie ako s dverami, a preto sa lepšie hodí do detskej garáže na bicykle.

Zelená garáž pre bicykle: tak to funguje!

Malé garáže na bicykle zdobia zelené tipy

Bez ohľadu na to, či je vaša garáž na bicykle postavená svojpomocne alebo kúpená už hotová, môžete ju ozdobiť niekoľkými rastlinami. Zelená strecha okamžite zmení efekt prístrešku na bicykle a prispeje k prirodzenému vzhľadu záhrady. Takáto zelená strecha stále funguje ako ochranná vrstva strechy a zlepšuje vzduch v danej oblasti.

Skrášliť garáže pre bicykle Zelená strecha

Ak chcete garáž na bicykle zazeleniť, zohráva dôležitú úlohu sklon strechy. Ideálna je plochá strecha, ale v poriadku je aj šikmá strecha so sklonom menším ako 10 °.

Na zazelenenie strechy garáže musíte najskôr položiť ochrannú vrstvu a potom drenážnu vrstvu. Až potom distribuujte substrát a vysaďte vybrané rastliny. Druhy ako rozchodník, izbovka, saxifrage a niektoré bylinky sú vhodné ako strešné rastliny. Alternatívne môžete použiť aj črepníkové rastliny a jednoducho ich umiestniť na strechu.