Dom a záhrada

Neodháňajte myši v záhrade, len sa bavte

dve myši v dome z kokosových škrupín

Myši v záhrade sú pre mnohých ľudí nepríjemnou záležitosťou. Nie však pre fotografa Simona Della. Nedávno objavil rodinu myší, ktorá behala po jeho dvore. Namiesto toho, aby siahol po pasciach, rozhodol sa postaviť malú dedinku pre malé hlodavce. Ako poďakovanie mu myši zapózovali pred fotoaparátom.

Myši v záhrade neodháňajte, stačí ich kŕmiť

Myš v mini domčeku jablká okolo vchodu do domu

Simon bol jedného dňa vonku, aby fotografoval vtáky v záhrade. Všimol si, že v trávniku sa niečo pohybuje. Namieril fotoaparát na zem a uvidel veľmi roztomilú domácu myš, ktorá stála ako surikata v čerstvo pokosenej tráve. Bol šokovaný, ale aj veľmi šťastný.

Fotograf hneď vedel, že malá myška je skutočná hviezda, a bežal späť do domu, aby jej priniesol arašidy. Trvalo iba niekoľko minút, kým myš vyšla. V tej chvíli si Simon myslel, že mu poskytne malý úkryt a bezpečné miesto na úkryt a kŕmenie.

Mini dedinka pre malé myšky v záhrade fotografa

Simon mal trochu skúsenosti s fotografovaním zvierat a dokonca aj myší, pretože kedysi mal inú myš menom Stuart, ktorá bývala v mojej záhradnej kôlni a vyšiel až po tme. Bol kedysi slobodný a začiatkom jari 2018 opustil Simonovu záhradu, aby si možno našiel partnera. Fotograf dúfa, že Stuart sa túto zimu vráti a možno by sa s novými myšami mohol stretnúť v záhrade.

Mini rebrík vedie k vchodu do drevených domov

Simonovu záhradu navštevujú všetky druhy voľne žijúcich živočíchov. Vrátane mnohých druhov vtákov, ako sú škorce, vrabce, vrany, červienky a ďalšie. Dokonca aj volavka popolavá, ktorá z rybníka vylovila väčšinu zlatých rybiek. Každý večer príde aj líška, veľa ježkov a veveričiek.

Spočiatku bola iba jedna myš. V uchu sa mu seklo a hovorili mu George. Aby to bol malý domov, fotograf naukladal niekoľko polienok okolo škatule a zasypal ich machom a slamou. Hromada dreva dala myšičke trochu väčšiu istotu, pretože mačky boli na druhej strane plota vzdialené iba tri stopy..

Zimná dekorácia so šiškami a umelým snehom pred domom myší

Aby sa mačky nedostali k myši, Simon Dell spevnil svoj plot drôtom. Fotograf má tiež malého psíka teriéra Jacka Russella. Mačky teda vedeli, že nesmú vstupovať do záhrady a pes nevenoval pozornosť myšiam. O niekoľko dní neskôr si všimol, že v hromade dreva žije viac ako jedna myš a netrvalo dlho a obaja vyšli, aby si dali niečo na jedenie..

Simon postavil vo svojej záhrade miniatúrnu dedinku pre myši

dve myši v záhrade vydlabali jablko

Fotograf sa rozhodol postaviť myšiam domov, pretože im chcel poskytnúť bezpečné miesto v záhrade, aby sa nestali obeťou mačiek alebo iných zvierat. Ako fotograf chcel tiež vytvoriť pekné pozadie pre svoje obrázky.

Prvý variant úkrytu bol veľmi jednoduchý a jeho stavba trvala len asi hodinu. Keďže v nasledujúcich dňoch prichádzalo viac myší, vykonal zmeny a pridal ďalšie miestnosti. Štruktúra má teraz 2-3 vchody a východy, aby v prípade potreby mohli uniknúť. V priebehu týždňov a mesiacov sa mini dedina neustále rozrastala.

Mini dedinka vyrobená z kokosových domčekov pre myši v záhrade

Simon pridal viac priestoru a pripravil sa na chladnú zimu, aby mali myši čo najväčšiu šancu na prežitie. Napočítal asi päť a viac myší a samička Mildred vyzerá veľmi tehotná. Dúfa, že okolo Vianoc uvidí malé myši. Myši môžu mať až 14 detí, takže by mal postaviť oveľa viac drevených domčekov. Má však priestor a nevadí mu, že žije vedľa takýchto roztomilých a veľmi fotogenických malých stvorení.

malá myš sedí pri stole. Jedlo sa podáva v malých tanieroch

Myši zrejme milujú domy a nestratili čas presťahovaním sa. Sú to divoké zvieratá a utečú, ak sa fotograf priblíži príliš blízko alebo bude kráčať príliš rýchlo. Podarilo sa mu však odcvaknúť niekoľko fotografií zoomovacím objektívom vzdialeným len niekoľko stôp.

Simon Dell myši obvykle kŕmi úplne prírodnou potravou. Zbiera alebo zbiera bobule, oriešky a ovocie, ktoré rastú divoko hneď cez cestu v chránenej oblasti Shire Brook Valley. Tiež im dáva rovnakú zmes semien, akú dáva na kŕmnu stanicu pre vtáky spolu so slnečnicovými semiačkami a inými lieskovými orieškami alebo vlašskými orechmi. Ako maškrtu im daruje niekoľko múčnych červov, lojové pelety.

roztomilá myš medzi dvoma jablkami a jesennými listami

Simon mal vždy rád fotografovanie, ale digitálnu zrkadlovku má iba 3 roky. Pomaly buduje svoje vybavenie, aby si zdokonalil svoje schopnosti a tiež lepšie odfotil divokú zver. Pomáha dobré vybavenie, ale najdôležitejšie je správne používať fotoaparát a porozumieť divej zveri.

roztomilá myš skrývajúca sa medzi bobuľami a žaludmi na jeseň

Myši sú stále v Simonovej záhrade a vedú veľmi šťastný život. Teraz je zima, takže dni sú kratšie a vychádzajú menej často. Akonáhle sa zotmie, môže byť ťažké ho vidieť. Cez deň sa však najete a na druhý deň ráno je všetko preč. Tiež im dá hrsť peria zo starého vankúša a oni ich vezmú dovnútra, aby si postavili postele a udržiavali teplo v týchto chladných britských zimných nociach.

malá myš ukrytá v jablku

Myši v záhrade žijú v miniatúrnej dedinke

Myši pózujú pred kamerou Motorické hračky pred vchodom

Ovocie a dekorácie z machovej podlahy pre myšiu dedinu

zvedavá myš vykúka z drevenice

roztomilá myš jedáva hrozno, jablká a bobule

Myš fotografujúca zvieratá v záhrade jablká bobule kukuričné ​​žalude

plachá myš sa skrýva v jednom z domov

Zimná dekorácia s loptičkami a krekry pre myši

Viac informácií nájdete na facebookových stránkach: Fotografia Simona Della a myši Georga v zrube

Casa&Diseño