Dom a záhrada

Drevený plot na ochranu súkromia – vhodné druhy dreva a ošetrenia

Plot na ochranu osobných údajov vyrobený z dreva-druhy dreva-smrek-dom-moderné lamely

S teplým časom sa presuniete von, do záhrady. Čistý pôžitok z používania vlastného vonkajšieho priestoru, bez ohľadu na to, či je súčasťou záhrady, balkóna alebo terasy, môže kaziť ničím nerušený výhľad do súkromnej sféry. Aby sa zabránilo tomuto nebezpečenstvu a aby bola oblasť čo najprirodzenejšia, zaisťuje sa Ochranný plot z dreva na nápravu. Aké vlastnosti jednotlivé druhy dreva produkujú, sa dozviete v článku.

Ochranný plot vyrobený z dreva – upraveného alebo prírodného

Ochranný plot z dreva - druhy dreva - sivý - neupravený - samozrejme

Ochranný plot vyrobený z dreva možno okrem ochrany súkromia použiť aj na iné účely – napríklad ako popínavá vinič alebo na rozdelenie hrebeňov v oblastiach. Drevené panely sa navyše často používajú na zakrytie nevzhľadných prvkov, ako sú nádoby na kompost alebo mätúce murivo. Atraktívny vzhľad prírodného materiálu vytvára v záhrade dizajnové akcenty a vytvára útulnú atmosféru. Hemické, ako smrekovec, douglaska, smrek atď. Alebo tropické lesy, sa vyznačujú rôznymi vlastnosťami, ale predovšetkým odolnosťou.

Ochranný plot z dreva – vzdušné oplotenie z lamiel

Ochranný plot-drevo-druhy drevených lamiel-moderne-kobercom vyvýšená posteľ

Drevený materiál by mal byť skutočne odolný voči expozícii vonku a predovšetkým by mal mať dobrý pomer ceny a výkonu, pretože obdĺžnikový alebo podlahový plot je o veľkých krycích plochách. Dôležitú úlohu však zohráva nielen druh dreva, ale aj rozumná konštrukcia, ktorá môže trvať dlhšie ako kvalitné drevo, ale aj povrchová úprava, ako je glazúra alebo impregnácia..

Moderný súkromný plot vyrobený z dreva na terasu a do záhrady

Ochrana osobných údajov plot-drevo-druhy dreva-céder-drevo-moderný-sadzač-betón

Plot na ochranu osobných údajov vyrobený z drevených lamiel, ktoré pôsobia ľahko a vzdušne, pôsobí veľmi moderne. Sú vyrobené hlavne z tvrdého dreva bez uzlov a potešia ich prírodným, olejovaným dreveným povrchom. Je dôležité poznať druhy dreva, ktoré sú nevhodné na vonkajšie použitie a ktorým chýba trvanlivosť – jaseň, nažky, buk, napriek ich tvrdosti.

Ochranný plot z dreva v kombinácii s mriežkou

Ochrana osobných údajov plot-drevo-druhy dreva-bangkirai-trávnik-terasa-betón-doska-tehla

Mrežové prvky a ploty na ochranu osobných údajov vyrobené z dreva je možné šikovne kombinovať a zároveň poskytovať potrebnú stabilitu. Oceľové stĺpiky tak zostávajú dizajnovým prvkom a medzi drevenými panelmi nepôsobia zvláštne. Pohyblivé časti do mriežky sa oplatí integrovať, pretože tieto prefabrikáty sú ideálne.

Ochranný plot vyrobený z dreva – glazovaný smrekovec

Ochrana osobných údajov plot-drevo-modřín-dom-pouličný-moderný

Na ochranu smrekovcového dreva plotu je vhodné použiť tenkú vrstvu glazúry a zdržať sa prelakovania, ak sa dosiahne prirodzený vzhľad. Nepriehľadné farby rýchlo preniknú do živice na drevo a farba sa môže odlupovať.

Ochranný plot z dreva – neošetrený smrekovec

Ochrana osobných údajov plot-drevo-smrekovec-šedá-prírodná-neošetrená

Smrekovcové drevo má zvláštnu vlastnosť, a preto je obzvlášť obľúbené. Môžete si ušetriť nutnosť natierať plot, pretože ak sa nelieči, zmení sa na sivý. Je potrebné vziať do úvahy jednu vec, že ​​k tomuto šediveniu dochádza nepravidelne a neposkytuje jednotný obraz, najmä v prvom roku, ale je veľmi prirodzený..

Ochranný plot z dreva – smrek

Ochrana osobných údajov plot-drevo-druhy modřín-záhrada-trávnik-breza

Smrek a borovica sa často používajú na záhradné ploty, ktoré môžu vydržať niekoľko desaťročí, ak sú materiály a konštrukcia udržateľné. Pri ošetrovaní povrchu je dôležité vziať do úvahy, že borovicové drevo absorbuje viac impregnačných prostriedkov ako smrek.

Živý plot a súkromný plot vyrobený z dreva na malú terasu mestského bytu

Súkromie plot-drevo-druhy lamiel-malá-stolička-stôl-živý plot

Za určitých podmienok stojí za to použiť plot na ochranu súkromia vyrobený z upraveného dreva, ktorý bol obzvlášť odolným použitím špeciálneho technického postupu. Sú veľmi suché a málo sa s nimi pracuje, čo je výhoda hlavne pri predĺžených plotových prvkoch. Ďalšou možnosťou sú ploty vyrobené z WPC, ktoré bohužiaľ nie sú možné v každom systéme. Nepotrebujú žiadnu dodatočnú úpravu, pretože pozostávajú zo 75% drevných vlákien a 25% polymérnych spojív.

Ochranný plot z dreva – teaku

Ochrana osobných údajov plot-drevo-drevo-teak-pes-trávnik-dvere

Teak je známy svojou mimoriadnou odolnosťou a vďaka svojej vysokej kvalite sa pestuje a zberá po celom svete. Jeho povrch je veľmi robustný a spomaľuje horenie, je odolný voči poveternostným vplyvom a je tvarovo stabilný, a preto je obzvlášť obľúbený vo vlhkých oblastiach. Vďaka živici je odolná voči škodcom a hubám.

Ochranný plot z dreva – tropické lesy v oblasti bazéna

Súkromie plot-drevo-druhy dreva-teak-tropické drevo-bazén-moderné

Jadro je žlté a neskôr živo pruhované hnedé s typickými čiernymi žilkami. Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam je v hornom cenovom segmente a je možné ho obrábať iba nástrojmi s hrotmi z tvrdokovu.

Zastrešenie terasy, súkromný plot a lavička z dreva Bangkirai 

Súkromie plot-drevo-druhy dreva-bangkirai-terasa zastrešujúca lavička

Ochranný plot z Bangkirai sa vyznačuje obzvlášť atraktívnym vzhľadom a extrémnou odolnosťou. Drevo sa prezentuje v odtieňoch od žltej po hnedú so svetlými pruhmi a postupom času tmavne. Vzhľadom na svoju tvrdosť je ťažké pracovať s ním a iba s vhodnými nástrojmi, ale nemal by byť impregnovaný ani dodatočne ošetrovaný proti hubám alebo škodcom. Ako vonkajšie použitie je Bangkirai vynikajúcou a dlhotrvajúcou investíciou, ktorá má svoju cenu.

Dosiahnite moderný, exotický efekt pomocou súkromného plotu z tropického dreva

Ochrana osobných údajov plot-drevo-druhy dreva-tropické drevo-terasa-záhradný nábytok-kov-moderný

Všetky tropické dreviny ponúkajú vynikajúcu stabilitu a odolnosť v extrémnych klimatických podmienkach, a preto sú veľmi obľúbené pre vonkajšie použitie. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je nízka náročnosť na údržbu, pretože povrch by nemal byť impregnovaný a napriek tomu je veľmi odolný voči napadnutiu hubami a škodcami.

Moderná záhrada – plot na ochranu súkromia vyrobený z dreva v dvoch farbách

Ochrana osobných údajov plot-drevo-druhy dreva-koberec trávnik-sivá-prírodné drevo-betónová vyvýšená posteľ

V minulosti boli ploty farebne zasklené alebo natreté na bielo. Dnes farba slúži ako spojovací prvok medzi materiálmi a používa sa iba ako prízvuk. V moderných mestských bytoch je potreba vyšších plotov na ochranu súkromia a zároveň je viac murovaných alebo kachľových povrchov. Potom to vyzerá vizuálne príťažlivejšie, ak je časť plotu navrhnutá vo farbe podobnej podlahovej krytine.

Moderný záhradný dizajn s ochranným plotom z dreva a murovanými záhonmi 

Súkromie plot-drevo-druhy dreva-moderné-lamely-záhon-betón-trávnik

Drevo, betón a zeleň veľmi dobre spolupracujú a predstavujú harmonický celkový obraz, keď sú všetky prvky dizajnu vyvážené. Pestujte popínavé rastliny na plotoch súkromia a ak nie je možnosť prírodného trávnika, pokryte časť betónovej terasy trávnikom so zeleným kobercom.

Drevený plot na ochranu súkromia natretý na bielo 

Ochrana osobných údajov plot-drevo-drevo-bielo-popínavé rastliny-terasové dosky-betón

Plot na ochranu súkromia vyrobený z dreva je možné zostaviť podľa želania a na niektorých miestach dokonca použiť ako popínavé vinice. Horolezecké rastliny sú obzvlášť účinné na bielo natretej drevenej stene. Aby plot nevyzeral staromódne, urobte plot horizontálnym namiesto vertikálnym.

Moderný drevený plot na ochranu súkromia otočený do ulice – kombinácia sivého a prírodného vzhľadu 

Súkromie-plot-drevo-druhy dreva-moderné-ulice-drevo-grey.jpg

Zaujímavé kombinácie dodávajú drevenému súkromnému plotu nový, moderný vzhľad. Sivá sa presadzuje ako obľúbená farba v interiérových a exteriérových prevedeniach a v kombinácii s prírodným vzhľadom vytvára iný vzhľad. Než sa rozhodnete maľovať drevený plot, nastavte akcenty a zvážte celkový obraz.

Ochranný plot z dreva v šedej farbe – lamelový plot

Ochranný plot-drevo-druhy dreva-garu-lakované-lamely-moderné-bichsbaum

Plot na ochranu osobných údajov vyrobený z drevených lamiel sivou farbou je najnovším trendom v modernej mestskej záhrade. Lamely pôsobia ľahko a vzdušne, sivá vytvára spojenie s betónovými doskami pre zemný kryt. Sivá farba veľmi dobre zvýrazňuje bohatú zelenú farbu rastlín a trávnikov. V prípade malej plochy a ak je požadovaný funkčný dizajn záhrady s nízkymi nárokmi na údržbu, odporúča sa zvoliť plot pre súkromie v sivej farbe..

Ochranný plot z dreva, živého plotu a tehlovej steny

Ochrana osobných údajov plot-drevo-drevo-šedá-prírodné-popínavé rastliny-záhradný nábytok-kov

Plot na ochranu osobných údajov vyrobený z dreva ponúka niekoľko výhod a dá sa skvele kombinovať s inými stavebnými materiálmi, ako je murivo, betón a oceľ. Drevo naopak vytvára plynulý prechod medzi rastlinami a stabilné oplotenie.