Dom a záhrada

Ako sa správne starať o oleander ako izbovú rastlinu

oranžová farba-oleandrový kvet-obrázok-sch

Oleander je jedným z najkrajších kríkov, ktoré zdobia parky, záhrady a balkóny. Jeho krása je však nebezpečná, pretože všetky jej časti sú jedovaté.

Oleander ako izbová rastlina – kúzlo kvetov a vôní

nerium-oleander-mnoho-kvetov-purpurovej farby

Napriek tomu sú pekné kvety presvedčivé Oleander ako izbová rastlina a jeho príjemná vôňa sa mnohým ľuďom páči táto rastlina.

Zblízka pozorujte oleander ako izbovú rastlinu

Nerium-oleander-krásna-foto-ružová-farba

Oleander ako izbová rastlina je jedným z najobľúbenejších, kvitnúcich kríkov. Je to trváca rastlina, ktorá sa nazýva aj vavrínová ruža a zaujme peknými kvetmi a očarí svojou vôňou. Kvitne od konca jari do konca leta vo farbách bielej, žltej, ružovej, purpurovej alebo červenej. Oleander je obzvlášť bežný v stredomorskej oblasti.

Odporúča sa opatrnosť!

hrniec žltého oleandra-kvet-nápady-domova

Oleander je extrémne jedovatý a patrí k najjedovatejším rastlinám. Jeho listy a kvety sú jedovaté, ale aj miazga. Pri práci na záhrade preto určite používajte rukavice. Oleander je nebezpečný aj pre domáce zvieratá a malé deti, pretože konzumácia listu alebo kvetu môže byť smrteľná.

Ako by sa malo o oleander starať??

Oleander-kvety-črepník-ako-rastliny-doma

Oleander ako izbová rastlina Aby ste boli pri jeho výchove úspešní, musíte sa uistiť, že pre neho máte doma vhodné miesto.

Zavlažovanie

Nerium-oleander-biele-dva-kvety-blízko

Oleander ako izbová rastlina, ale aj na záhrade, treba ju v lete pravidelne a výdatne polievať. V zime naopak musíte množstvo drasticky znížiť. Je obzvlášť dôležité, aby ste nepoužívali studenú ani vodovodnú vodu, pretože to bude rastlinu stresovať. V lete môžete oleander osprchovať vonku a osviežiť.

svetlo

beautiful-bloom-pink-oleander-picture-close

Oleander je jednou z rastlín, ktoré najviac milujú teplo a svetlo. Z tohto dôvodu by ste si v dome mali nájsť miesto, ktoré je po celý deň vystavené slnku. Najlepšie je balkón orientovaný na juh. Nemá rád chlad, a preto ho v lete väčšinou vychovávajú v kvetináči. Trávi zimu Oleander ako izbová rastlina ale vo vnútri.

Zem

Pink-oleander-ker-veľký-veľa-kvetov

Oleander potrebuje pôdu bohatú na živiny. Môže to byť zmes rašeliny, hnoja a pôdy alebo kombinácia hliny a humusu zo záhrady. Počas obdobia kvitnutia, Oleander ako izbová rastlina byť hnojené hnojivom pre kvitnúce rastliny.

Násobenie

ako pestovať oleander-izbové rastliny

Rozmnožovanie by sa malo vykonávať odrezkami skoro na jar. Presádzanie sa robí každý rok na jar pre mladšie rastliny alebo každé 2 až 3 roky pre staršie.

Ďalšie veci o oleandri ako izbovej rastline

asclepias-tuberosa-oleander-choroba-hmyz-priklad

Dávajte si pozor na škodcov, pretože listy a kvety oleandra priťahujú vošky a roztoče.