dizajn

Vonkajšie ihrisko pre deti – 15 kreatívnych návrhov a hracích zariadení

Vonkajšie ihrisko kreatívne-dizajn-úhor-maják-monštrum

Ihriská sú jedným z najobľúbenejších miest každého dieťaťa. Namiesto bežných hojdačiek, šmýkačiek, lezeckých stien a pieskoviska prišla dánska spoločnosť s nápadom na kreatívny nápad. Vonkajšie ihrisko ďalej rozvíjané, ktoré by malo priniesť radosť a veľa nezabudnuteľných zážitkov pre najmenších. Detské ihriská Monstrum sú jedinečné, bezpečné a ručne vyrobené.

Tematické vonkajšie ihrisko od spoločnosti Monstrum

Vonkajšie ihrisko detský opičí džungľa-hracie zariadenie-lezenie-koberec s umelým trávnikom

Monstrum sa zaoberá výrobou tematických vonkajších ihrísk, ktoré rozprávajú celý príbeh a vedú deti do fascinujúceho sveta. Výrobný závod v Kodani zamestnáva kvalifikovaných remeselníkov a dizajnérov, ktorí sú zodpovední za návrh a výrobu zábavných drevených hracích zariadení. Ich cieľom je vytvoriť miesto, kde sa budú deti aj ich rodičia cítiť príjemne a budú sa spolu baviť.

Vonkajšie ihrisko s exkluzívnym dizajnom

Vonkajšie ihrisko detské lode, maják, veľryba, rôzne hry

Dizajn tohto ihriska je inšpirovaný dánskou kreslenou sériou, ktorá rozpráva o dobrodružstvách medveďa Petziho a jeho priateľov. Na detskom ihrisku nájdete rôzne hracie zariadenia spojené s morom – lode, maják a ponorku. Hlava veľkej veľryby je tiež vodnou hračkou, ktorá v teplých letných dňoch osviežuje návštevníkov vonkajšieho ihriska spŕškou vody..

Nezabudnuteľné zážitky na kreatívnych ihriskách pre deti

Vonkajšie ihrisko detský robot-obludný-lezecká-stena-koberec z umelého trávnika

Väčšina detí sa obáva príšer, ale rada sa s takýmito hračkami hrá. Monštrum v tomto parku je uväznené a uviazané lanami, ktoré sú ideálne na lezenie. Deti sa s ním teda môžu hrať bez strachu.

Zakrivený domček na hranie je zábavnejší ako normálny

Vonkajšie ihrisko pre deti, krivky, detské domčeky, šmýkačka, lezecká stena, lanový most

Namiesto obvyklého hracieho zariadenia, s ktorým sme sa hrávali ako deti, sa Monstrum zaoberá výrobou neobvyklých, ale oveľa zaujímavejších herných zariadení, akými sú tieto zakrivené herne s lanovými mostíkmi, šmýkačkami a lezeckými stenami.

Vonkajšie ihrisko pre batoľatá – v hlave pavúka

vonkajšie-ihrisko-deti-pavúk-horolezecké-zariadenie-pavučinové laná-umelý trávnik

Toto vonkajšie ihrisko je rajom pre deti vo veku od jedného do šiestich rokov. Ponúka veľa príležitostí na dobrodružstvo – dieťa môže vyliezť na pavúka a vystrkovať nohy zo sedadla v hlave. Ihrisko má aj priestory, kde si môžete zajazdiť na bicykli alebo si zahrať loptové hry.

Dobrodružné ihrisko ako pavučina príšer

vonkajšie-ihrisko-deti-pavúk-pavučina-ihrisko-vybavenie-lezenie

Spoločnosť preskúmala obľúbené činnosti detí a kreatívne ich sprístupnila. Dizajnéri napríklad namiesto výroby bežného kovového lezeckého zariadenia zvolili pavučinu vyrobenú z lán, ktorá je rovnako ideálna na lezenie a v súlade s témou ihriska.

Vonkajšie ihrisko pre odvážne deti

vonkajšie-ihrisko-deti-strašidelný-dom-netopier-lezenie-na stenu-duch-stromy-dizajn

Dizajnom pre vonkajšie ihrisko pre nebojácne deti je strašidelný dom s netopiermi a duchmi. Ponúka veľa príležitostí na hranie – lezecká stena, šmykľavka, laná na lezenie a pohľad na strašidelný dom.

Hrajte v orlím brlohu

vonkajšie-ihrisko-orol-horolezecké-zariadenie-deti-zábavné-monštrum

Na vonkajšom ihrisku sa tí najmenší môžu hrať s orlom a liezť mu na chrbát. Hra s rôznymi zvieratami a vtákmi vzbudzuje v deťoch záujem učiť sa nové veci.

Tematické detské ihrisko od spoločnosti Monstrum

vonkajšie-ihrisko-drak-hracie-zariadenie-deti-dizajn-monštrum

Pre tých, ktorí majú radi mýtické zvieratá, sú ihriská navrhnuté s drakmi. Tieto pre batoľatá nie sú také vysoké a nemajú nebezpečné hracie zariadenia na zaistenie bezpečnosti.

Vonkajšie ihrisko pre deti „veľký drak“

vonkajšie-ihrisko-zaujímavý-dizajn-drak-lezenie-šmykľavka

Niektoré ihriská sú postavené na piesočnatom dne, aby poskytli ďalšiu príležitosť na hranie. Tento väčší drak má po celom tele držadlá na lezenie, ktoré mu vedú do chrbta. Telo draka je tiež nádherným úkrytom pre rôzne hry.

Detské ihrisko v Dánsku

vonkajšie-ihrisko-deti-veľký-medveď-konár-šmykľavka-vetva-monštrum

Na tomto vonkajšom ihrisku je možné vidieť kreatívnu šmykľavku, ktorej začiatok nájdete na chrbte medveďa. Spadané konáre na koberci z umelého trávnika s nakreslenými cestičkami sú ako stvorené na vyváženie.

Hracie zariadenie s modrou veľrybou na ihrisko s lezeckou stenou a šmykľavkou

vonkajšie-ihrisko-park-deti-modrá-veľryba-hracie zariadenie-lezecká stena

Veľryba je najväčší cicavec na svete a objavuje sa v mnohých detských rozprávkach ako Pinocchio a Moby Dick. Na tomto detskom ihrisku vo Švédsku môžu deti liezť alebo ich „pohltí“ modrá veľryba.

Vorvaň na vonkajšom ihrisku s pieskom

vonkajšie-ihrisko-piesok-veľryba-ihrisko-vybavenie-lezenie-deti

V Dánsku naopak nie je modrá, ale vorvaň na piesočnatom ihrisku. Po okolí sú roztrúsené veľké kamene, ktoré sú vhodné na rôzne hry.

Výlet do podmorského sveta so šťukou

vonkajšie ihrisko-dravé ryby-riasy-podmorský svet-hracie zariadenie-deti

Šťuka je dravá ryba a existuje o nej veľa príbehov. Toto vonkajšie ihrisko v Štokholme dáva deťom predstavu o rybách a predstavuje ich do podmorského sveta. Vysoké riasy sú ideálne na lezenie a umožňujú šmykľavku v zadnej časti šťuky.

* Ak sa chcete dozvedieť viac o projektoch spoločnosti Monstrum na vonkajšie ihriská, kliknite na tu.