dizajn

Moderné umenie z Izraela inšpirované mýtmi a legendami

Umelecké diela kričia hlavou, interpretujú sochárske figúrky

Predstavujeme vám diela mladého výtvarníka z Izraela. Itamar Jobani sa stal medzinárodne obľúbeným pre svoje drevené sochy. the moderné umenie je inšpirovaný mýtmi a legendami Európy.

Moderné umenie nadväzuje na mýty a legendy

Inštalácia kartónových drevených sôch človek Zem

the moderné umenie od Itamara Jobaniho ovplyvnili náboženské a historické symboly a kombinuje fyzickú a duchovnú stránku života. Sú to komplexné postavy, ktoré stelesňujú krásu, silu, romantiku a násilie v jednom. Kým v minulosti sa umelec zaoberal viac interaktívnymi platformami a umeleckými inštaláciami, svojimi poslednými dielami sa vracia k statickým formám a konštrukciám. Umelecké sochy pripomínajú topografickú mapu. Aby dosiahol tento efekt, vyrobil stovky vrstiev lepenky. Cieľom izraelskej sochy bolo vytvoriť spojenie medzi človekom a zemou. Tak vznikla myšlienka spojiť moderné umenie a mýty

 Moderné umenie z Izraela – viac o umelcovi

Kartón, lepenka, sochárstvo, vedúci výtvarníka

Itamar Jobani je mladý umelec z Izraela, ktorý v súčasnosti žije v New Yorku. On študoval moderné umenie na univerzite Beit-Berl v Izraeli. Po promócii učil na tej istej univerzite videoart a nové médiá. Má magisterský titul z filozofie a filmových štúdií a v súčasnosti študuje v USA sochárstvo a nové médiá. Počas štúdií sa umelec zúčastnil niekoľkých výtvarných výstav.

Výstava umenia v New Yorku

Výstava New York Modern Sculptures Itamar Jobani

Drevená plastika od Itamara Jobaniho

moderné umelecké diela sochárstvo mýty o Izraeli

Drevená plastika – Umenie z Izraela

moderné umelecké diela detaily mýtického hrdinu

Umenie inšpirované mýtmi a legendami

Silhuette mladých ľudí Izraelské mýty

Izraelský umelec vytvára svoje diela z lepenky

Socha dekorácie Izraelský umelec nápad muž žena Adam Eve