dizajn

Inovatívny úľ od spoločnosti Philips – zbierajte čerstvý med doma

Ekosystém mikrobiálneho domáceho projektu projektu Beehive Phillips

Včelárenie je v mnohých mestách stále zakázané, ale toto inovatívne riešenie by to mohlo v budúcnosti úspešne zmeniť. Inovatívny úľ od Phillips umožňuje každému amatérskemu včelárovi zbierať doma čerstvý med. Jedná sa o úplne nový koncept navrhnutý s ohľadom na udržateľný mestský životný štýl. Tento krytý úľ je ideálny pre tých, ktorí žijú v bytoch bez záhrad a záhrad. Tento úžasný projekt nám umožňuje nahliadnuť do fascinujúceho sveta týchto tvorov a môže slúžiť na prenos znalostí.

Úľový úľ od spoločnosti Phillips

Phillips Beehive Udržateľný životný štýl zbierania medu doma

Dizajn úľa je netradičný, vizuálne príťažlivý a rešpektuje prirodzené správanie včiel.  Inovatívny úľ od spoločnosti Phillips pozostáva z dvoch častí: vstupného otvoru a kvetináča na vonkajšej strane okna, ku ktorému je zariadenie pripevnené, a skleneného puzdra s voštinovým rámom na vnútornej strane. Nádoba v tvare slzy je jantárovej farby a priehľadná, takže svetlo vstupuje filtrované a vy môžete sledovať včely pri práci.

Úľ Phillips – chov včiel doma

K oknu Phillips v úli sú pripevnené dve časti sklenenej vitríny

Úľ je dodávaný s niekoľkými podpornými kotúčmi vo vnútri, kde si včely môžu stavať svoje plásty. Stlačením tlačidla sa do úľa vháňa dym, aby sa včely mohli upokojiť pred otvorením sklenenej vitríny. Toto je tradičný spôsob upokojovania včiel. Nie sme si istí, či je to tak inovatívny úľ od spoločnosti Phillips by bol hitom na trhu, ale zdá sa, že je to jednoduchý a elegantný spôsob, ako zabrániť globálnemu poklesu včiel.

Vnútri rad plástov

Úľ z plástov mestského domáceho ekosystému Phillips

„Beehive Concept“ spoločnosti Phillips bol predstavený ako súčasť ich projektu Mikrobiálny domov na Dutch Design Week 2011 v Eindhovene. Mikrobiálny domov je dobrodružstvom pri prehodnocovaní domáceho ekosystému. Zbierka obsahuje kuchyňu, ktorá premieňa odpad na metán a poskytuje elektrickú energiu pre dom.

Čerstvý med v dome

Včelí úľ Phillips sklenený korpus transparentný

inovatívny úľ Phillips čerstvý med udržateľný životný štýl