dizajn

Dizajnový nábytok – stolička a kreslo z preglejky

Kreslo dizajnér nábytku preglejky inovatívne originálne

Architekti z Voľne tvarovaná budova spôsobili senzáciu s ich najnovšími projektmi. Tentoraz nejde o inovatívne architektonické návrhy, ale o Dizajnový nábytok. Kolekciou preglejky si talentovaný tím splnil dlhoročný sen – konkrétne priniesť na trh nábytok s architektonickým vzhľadom. A skutočne – stoličky a kreslá sú navrhnuté podľa rovnakých konštrukčných zásad, ktoré sa stali ochrannou známkou architektonickej kancelárie.

Dizajnový nábytok s architektonickým vzhľadom od Freeform

Nábytkové kreslo do obývačky zostavuje preglejku

Nápad na výnimočnosť Dizajnový nábytok To sa architektom vo Freeforme stalo počas ich posledného bytového projektu – a nevedeli sa dočkať, kedy koncept otestujú. Už po prvých prototypoch však vysvitlo, že konštrukčné princípy v architektúre nemožno použiť pri konštrukcii nábytku. Preto boli stoličky a kreslá vyrobené novou technológiou – umožňuje rýchle a ľahké spracovanie materiálu. Jednotlivé časti sa najskôr rozrežú laserom na trojuholníky a až potom sa natiahnu. Nakoniec sú detaily vyleštené a namaľované a potom zviazané dohromady špeciálne navrhnutými montážnymi prvkami. V každom prípade dizajnéri dodávajú nábytok v kartónových škatuliach a kupujúci si potom môže nábytok sám postaviť. Na tento účel je poskytnutý plán – podľa architektov to pripomína 3D puzzle.

Dizajnový nábytok z preglejky – šetrný k životnému prostrediu a praktický

Skvelé nápady na dizajn vyrobené z dreva

Stoličky a kreslá zo zbierky sú vyrobené z preglejky hrubej 6 mm – to zaručuje stabilitu konštrukcie. Prekvapivo sa materiál ukázal ako ekologická a praktická alternatíva k masívnemu drevu. Vďaka svojmu modernému dizajnu vyzerá nábytok futuristicky a zaručene upúta pozornosť každého. Dokážeme si predstaviť pridať tieto stoličky a kreslá ako akcent v interiéri v exotickom aj vidieckom štýle.

Prototyp vyrobený inovatívnou technológiou stoličky

Inovatívna kolekcia nábytku od Freemformbuilding

Detail nápady na dizajnérsky nábytok z preglejkyPodrobnosti sú mierne natiahnuté a potom navzájom prepojené systémom kliknutí

Dizajnové kusy nábytkovej stoličky a kresla