dizajn

Alternatíva 3D tlačiarne vo vákuu – FormBox

Alternatíva 3D tlačiarne - dizajn zariadenia vákuového boxového zariadenia

Vďaka kalkulačke a 3D tlačiareň V zásade je možné vytvoriť akýkoľvek nápaditý trojrozmerný tvar. Nie každý však môže používať túto technológiu alebo sa jednoducho neoplatí učiť to všetko, aby bolo možné kopírovať šablóny v niekoľkých číslach. Alternatívou k vytvoreniu nového tvaru je skopírovať ho, použiť ho ako šablónu a vytvoriť z neho odliatok.

Alternatíva 3D tlačiarne – rýchlo vytvorte formu pomocou vákua

3D tlačiareň-alternatívna-vákuová-forma-box-obývacia-príslušenstvo-drotár

FormBox je stolové zariadenie, ktoré sa veľmi ľahko používa. Prvým krokom je nájsť požadovaný objekt, ktorý chcete skopírovať. Jeden si môžete vyformovať napríklad aj sami zo zemiakov. Potom sa predmet pomocou vákua stlačí pevnou plastovou fóliou a odhalí sa jeho tvar.

Alternatívna 3D tlačiareň FormBox – jednoduchá a nápaditá

3D tlačiareň-alternatíva-vákuová-forma box-obývacia-príslušenstvo-kreatívna

Vákuum generuje domáci vysávač a plastová fólia sa vlažne zahreje, aby sa dala prevliecť cez predmet. Vytvorí sa pasívna forma, ktorú je možné vyplniť cementom alebo krycou vrstvou a použiť inak.

Alternatíva 3D tlačiarne – vytvárajte malé objekty sami bez počítača

3D-tlačiareň-alternatíva-vákuová-forma-box-funkčná forma

V kombinácii s 3D tlačiarňou sa medze nekladú a môžete v počítači navrhnúť predmet, vytlačiť ho raz v troch rozmeroch a potom vyrobiť vo viacerých číslach. Zariadenie je však vhodné iba pre malé výrobky, t. J. Menšie ako približne 20 x 30 cm.

Vytvorte si trojrozmerné šablóny doma

3d-tlačiareň-alternatíva-vákuová-forma-box-od-vyrobiť-si-svojpomocne

S týmto malým zariadením už nie je pochýb o tom, čo by ste dali dobrému priateľovi k jeho blížiacim sa narodeninám. Od čokoládových tyčiniek až po kvetináče si môžete vyrobiť malé darčeky pomocou vlastnej osobnej línie.

Forma namiesto 3D tlače

3D-tlačiareň-alternatíva-vákuová-forma-box-betón-cement-nalievanie

Samotnú formu je možné použiť ako výrobok. Objekt by sa mal kopírovať iba na obe strany a potom ich spojiť. Dá sa z toho napríklad vyrobiť vtipné nástenné svietidlo. V prípade potreby väčšej hrúbky je možné použiť aj rôzne plastové fólie.

Vyrobte si malé výtvory sami – jedinečné nápady na darčeky alebo doplnky do domácnosti

3d-tlačiareň-alternatíva-vákuová-forma-box-kvetináč-mini

Prebiehala kampaň na Kickstarteri, aby sa vákuový generátor dostal do výroby a viac ako dvojnásobné množstvo sa vyzbieralo len za jeden deň. FormBox bude k dispozícii na jar za približne 349 dolárov.

Alternatíva 3D tlačiarne – vyžaduje sa stolové zariadenie a vysávač

3D-tlačiareň-alternatíva-vákuová-forma-box-zariadenie-jednoduchý dizajn

Zariadenie pracuje s elektrickou energiou a na vytvorenie vákua je napojené na domáci vysávač. Vďaka predĺženiu pripojenia je na to vhodný každý vysávač.

Vytvorte plastovú formu pomocou vákua

3D-tlačiareň-alternatíva-vákuová-forma-krabica-čokoláda-darček-nápad

V zásade je možné všetko naliať do vytvorenej formy a potom podľa potreby navyše spracovať. Vytvorenie personalizovanej čokoládovej tyčinky špeciálne pre milovanú osobu je veľmi nápadité. Malými ozdobnými písmenami môžete napísať blahoželanie alebo meno cieľovej osoby a potom dať trojrozmernú kartu.

Kopírujte malé trojrozmerné objekty

3D-tlačiareň-alternatíva-vákuová-forma-krabica-nápady na darčeky-kreatívne

Každý sa bude z tohto dojímavého gesta cítiť veľmi špeciálne. Ale tiež si môžete ľahko vytvoriť príslušenstvo, ktoré presne to isté nemožno nájsť na trhu. Pozrite sa zblízka na to, ako funguje, a nechajte sa ním inšpirovať!

Takto funguje FormBox

FormBox Set je možné kúpiť

3D-tlačiareň-alternatíva-vákuová-forma-box-vyrobte-si-formu

* na webovej stránke spoločnosti FormBox môžete o tom získať ďalšie informácie