Dizajn dovolenkového domu a hotela

Nehnuteľnosť na Malorke – sen o luxusnej vile

Nehnuteľnosti na Malorke luxusné domy bazén trendy

Nádherný baleársky ostrov Malorka je aj tento rok jednou z obľúbených destinácií Európanov na cestovanie. Ale prečo je taký atraktívny? Mnoho pláží ho robí atraktívnym pre milovníkov prírody a mierne stredomorské podnebie zaručuje príjemný pobyt v každom ročnom období. Pestrá ponuka voľnočasových aktivít je ďalším dôležitým predpokladom rastúceho záujmu. Nie je teda divu, že stále viac Nemcov, Angličanov a Škandinávcov ide o krok ďalej a investuje do nehnuteľností na Malorke. Mnohým sa s luxusnou vilou alebo bytom splní celoživotný sen.

Nehnuteľnosti na Malorke – trh zažíva vzostup

Nehnuteľnosti na Malorke-dovolenkové destinácie-obľúbené-nápady

Po realitnej kríze v USA sa investori stali obozretnými – a aj keď ceny rodinných domov v Španielsku v dôsledku toho prudko kolísali, luxusný segment sa zdá, že to neovplyvnilo. Podľa, rekreačné nehnuteľnosti na Malorke majú Realitný časopis Bellevue Nestratilo svoje kúzlo a Mallorca zostáva jedným z najlepších miest na prázdninové prenájmy v Európe. Trend je možné vysvetliť rýchlo – pozemky na ostrove sú obmedzené / cca. 35-40% územia je pod ochranou prírody /, zároveň veľmi populárnych. Hlavnými dôvodmi sú tieto:

– Dobrá infraštruktúra: vynikajúce dopravné spojenie a letecké spojenie

– Architektonické pamiatky a bohatý kultúrny program

– Vzrušujúci nočný život

– Mnoho voľnočasových aktivít – vodné športy, golfové ihriská, turistické a cyklistické chodníky pre aktívnych, wellness a spa salóny pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu.

– Medzinárodné školy a nemocnice

Podľa firstclass-estate.com sú po nich dopyt hlavne prázdninové domy a luxusné apartmány v Port d ‘Andratx, Santa Ponça, Pollença alebo Son Vida v hlavnom meste Palma de Mallorca. Pozemky s priaznivou polohou sa už dajú len ťažko nájsť, na tento rok je naplánovaných okolo 400 nových stavebných projektov (väčšinou radových domov a rodinných domov)..

Nehnuteľnosť na Malorke – na čo je potrebné pri kúpe myslieť?

Trhy s nehnuteľnosťami na Malorke-bazén-palmy-trávniky-trendy

Každý, koho zaujíma nehnuteľnosť na Malorke, musí investíciu detailne naplánovať a nechať si podrobne poradiť od odborníkov. Hodnota nehnuteľnosti je stanovená niekoľkými kritériami:

– Ľahko dostupná nehnuteľnosť – v zásade sa dajú prenajať alebo predať rýchlejšie, a preto sú drahé.

– Nádherný výhľad na more – luxusné vily s výhodnou polohou stoja v priemere až o 40 percent viac.

– Počet spální a kúpeľní.

– Celková hodnota môže zvýšiť aj veľkosť záhrady a bazén.

Rozvojová politika a právne zmeny – tieto sa týkajú napríklad kontroverznej legalizácie nelegálne postavených / rozšírených vidieckych domov / v tomto vláda stále nesúhlasí a situácia sa mení zo dňa na deň /, právnych zmien týkajúcich sa prevodu, dedičstva a zákona o dani z darovania nehnuteľností z nerezidenti, dôležité nájomné predpisy a mnohé ďalšie.

– Výška ročnej dane

Nehnuteľnosti na Malorke v luxusnom segmente ponúkajú ďalšie doplnky, ako napríklad bazén

Reality-Mallorca-luxusné-domy-nápady-posuvné sklenené dvere

Nehnuteľnosti na Malorke – čím lepší výhľad, tým vyššia cena

Nehnuteľnosť Mallorca bazén terasa luxusná budova

Veľkosť záhrady môže zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti

Reality-Mallorca-trávnik-záhrada-luxus-Semgent

Nehnuteľnosť Mallorca dom stena záhrada z prírodného kameňa