Dizajn dovolenkového domu a hotela

Minimalistické chaty na chodúľoch v odľahlom výtvarnom stredisku v Nórsku

chatrče na chodúľoch nádherný výhľad na morské ostrovy

V nekonečnej rozlohe Nórska navrhli architekti z TYIN Tegnestue a Rintala Eggertsson vzdialené letovisko pre kreatívne mysle. Toto malé osídlenie sa nazývalo Fordypningsrommet, čo sa z nórčiny dá preložiť ako „priestor pre malé štúdie“. Pozostáva celkom z deviatich malých búdok na chodúľoch, ktoré sú zvonka opláštené odolným drevom Kebony. Rezort snov postavený v roku 2016 bol pôvodne ponúkaný iba ako útočisko pre umelcov, kde môžu byť kreatívni v úplnom ústraní. Dnes môže každý navštíviť osadu, aby si oddýchol alebo obdivoval polárnu žiaru.

fordypningsrommet resort nórsky ostrov

S myšlienkou projektu prišiel nórsky skladateľ Håvard Lund. Keďže Lund je sám výtvarník, chcel vytvoriť miesto, kde si môžete v pokoji vytvárať svoje vlastné umenie. Na to si vybral nórsky ostrov Fleinvaer. Aby nezničili skalnatú krajinu, postavili architekti jednotlivé chatrče na chodúľoch. Poloha bungalovov na svahu ponúka nádherný výhľad na okolie.

chaty na chodúľoch kebony drevené obloženie nádherný výhľad

Všetkých deväť chát na chodúľoch má vonkajší plášť vyrobený z vysoko kvalitného dreva Kebony, ktoré odolá nepriaznivým poveternostným podmienkam v tejto oblasti. Najvyššia budova je ďalej obklopená oceľovým rámom, ktorý poskytuje väčšiu stabilitu a vytvára skutočný pútavý pohľad.

chatrče na chodúľoch kebony drevený obklad chaty na spanie

Štyri kajuty v tomto mimoriadnom stredisku sú vybavené zariadením na spanie, zatiaľ čo zvyšných päť má spoločné miestnosti, ako je kuchyňa, spoločná kúpeľňa a sauna. Dizajn každej chaty je minimalistický. Vnútri máte len to najnutnejšie a vlastná kúpeľňa je nemožným luxusom. Odľahlé letovisko je však obľúbeným dovolenkovým miestom pre tých, ktorí snívajú o malej odľahlosti.

minimalistické chaty na chodúľoch vo svahu v nórskom stredisku

Keďže je osada na veľmi malom ostrove, okrem krásnych výhľadov a pokoja sa tu nedá robiť nič iné. Do najbližšieho mesta sa dá dostať iba trajektom, turisti by preto mali stredisko navštíviť iba dobre pripravené s jedlom a teplým oblečením. Stále tu môžete získať exkluzívny čas v prírode, čo je v našom uponáhľanom každodennom živote často nemožné. Tí, ktorí ostrov navštívia od konca augusta, môžu tiež objaviť čarovné polárne svetlá.

drevené chaty na chodúľoch na svahu, špeciálne dovolenkové miesto

malé chaty na chodúľoch v skalnatej krajine na svahu

výhľad na vzdialené letovisko Nórsko malé chaty

malá drevená chatka spálne postele drevený obklad vo vnútri krásny výhľad

minimalistický chata drevený interiér postele postele rebrík

chata na chodúľoch kebony drevené obloženie vzorované

chata chôdza vchod oceľové schody zábradlie veranda

minimalistická chata spoločná miestnosť výhľad na pracovisko

chata z kebónového dreva na chodúľoch oceľový rám červený

sauna na móle nad vodou nórske stredisko

malá sauna vo vodnom nórsku resort fordypningsrommet

mapa nórskych ostrovov vzdialená poloha letoviska

projekt vzdialeného letoviska nórsky ostrov malé chaty na chodúľoch

chaty na chodúľoch projektujú na svahovom ostrove Nórsko

Fotografie: Pasi Aalto

Projekt: Rintala Eggertsson Architects a TYIN Tegnestue Architects