DIY

Vytvorte si vlastný sprej proti zahmlievaniu okuliarov a ďalšie účinné ochranné prostriedky proti zahmleným okuliarom

Ak nosíte okuliare, poznáte jeden z najčastejších problémov, ktoré s nimi súvisia a ktoré vám niekedy môžu vziať nervy: okuliare sa zahmlievajú. To sa často stáva, keď idete z chladu do teplej miestnosti a v časoch Corony k tomu vedie aj nosenie tvárovej masky. Jedna užitočná vec, ktorá môže pomôcť, je takzvaný sprej proti zahmlievaniu okuliarov. Je k dispozícii aj v bežných drogériách, ako sú DM alebo Rossmann. Ale ak chcete niečo urobiť práve teraz a nemáte čas ísť do obchodu alebo jednoducho dávate prednosť domácim výrobkom, môžete si hmlový sprej na okuliare vyrobiť aj sami. Ukážeme vám, ako to funguje.

Vyrobte si vlastný sprej proti zahmlievaniu okuliarov

Vyrobte si vlastný sprej proti zahmlievaniu okuliarov - tipy na domáce opravné prostriedky a recepty

Sprej proti zahmlievaniu okuliarov z DM môžete ľahko nájsť a kúpiť. Každodenné veci vám však môžu tiež pomôcť vyhnúť sa zahmleným okuliarom a už nikdy nad vecami nestratiť prehľad. Navyše môžete tieto produkty používať aj spontánne. Nejde o spreje (recepty, pomocou ktorých si môžete vyrobiť sprej proti zahmlievaniu sami, sú uvedené nižšie), ale sú to účinné alternatívy, ktoré môžete vyskúšať. Čo môžete urobiť:

Proti zahmlievaniu okuliarov s mydlom

Poháre potrite mydlom a chráňte pred zahmlievaním

Suché mydlo je najlepšie používať iba vtedy, ak vaše okuliare nie sú potiahnuté, pretože tento povlak by sa mohol trením poškodiť. Na okuliare (obojstranne) stačí jemne rozotrieť suché mydlo a potom ich obrúsiť handričkou z mikrovlákna. Utierajte, kým nie je sklo čisté a krištáľovo čisté. Ako funguje mydlo na okuliaroch ako proti zahmlievaniu??

Mydlo mení povrchovú štruktúru okuliarov. Výsledkom je, že malé kvapôčky vody, ktoré tvoria paru, sa už nedokážu usadiť a okuliare sa nezahmlievajú. Ak nechcete riskovať poškodenie okuliarov suchým mydlom, môžete namiesto toho použiť šampón, jemné tekuté mydlo a dokonca aj tekutý prostriedok na umývanie riadu. Opakujte „mydlový proces“ každý týždeň.

Pena na holenie na okuliare s efektom proti zahmlievaniu

Pena na holenie ako účinná ochrana pred zahmlenými okuliarmi

Dokonca aj pena na holenie by mala byť ešte účinnejšia. Je tak populárny ako pomôcka proti zahmlievaniu, že mnohé ženy v domácnosti ju používajú aj ako zrkadlo do kúpeľne, aby zabránili zahmlievaniu pri kúpaní alebo sprchovaní. Predtým, ako si vyrobíte protihlukový sprej na okuliare, môžete to tiež vyskúšať:

Obe strany skla potrite penou na holenie. Dôkladne rozotrite na všetky miesta. Potom ho opláchnite teplou vodou a môžete nosiť okuliare bez toho, aby sa zahmlievali.

Vyrobte si sprej na okuliare proti zahmlievaniu – nápady na recepty

Vyhnite sa zahmleným okuliarom s domácimi prostriedkami a domácim sprejom

Ak chcete urobiť skutočný sprej proti zahmlievaniu sami, potrebujete ešte niekoľko prísad. Každá ingrediencia má samozrejme svoju funkciu, o ktorej vám o chvíľu vysvetlíme. Ak by ste si chceli vyrobiť rosiaci sprej na okuliare sami, môžete to urobiť takto:

Potrebuješ:

  • 40 ml vody
  • 3 g kyseliny citrónovej
  • 120 ml denaturovaného alkoholu
  • 8 ml umývacieho prostriedku
  • 20 ml glycerínu

Vyrobte si sprej na okuliare proti zahmlievaniu a rozotrite ho handričkou z mikrovlákna

Začnite rozpustením kyseliny citrónovej vo vode. Potom primiešajte ostatné prísady a naplňte tekutinu do rozprašovača. Už máte účinný sprej proti zahmlievaniu na okuliare, ako sú tie od Rossmann, DM a ďalších obchodov. Potom môžete sprej nastriekať na okuliare a dobre ho rozotrieť handrou na čistenie okuliarov, aby ste predišli zahmlievaniu.

Práve glycerín a saponát zabraňujú zahmlievaniu, pretože sa na okuliaroch ukladajú ako film. Denaturovaný alkohol je potrebný, aby bolo možné sprej po nastriekaní opäť distribuovať bez pruhov.

Recept s octom

Vytvorte si vlastný sprej proti zahmlievaniu okuliarov s octom a alkoholom

Alkohol a ocot sú úžasnými pomocníkmi v boji proti zahmlievaniu. Z tohto dôvodu ich môžete použiť aj na výrobu spreja na okuliare proti zahmlievaniu. Jediné, čo musíte urobiť, je zmiešať rovnaké diely destilovanej vody, octu a alkoholu v rozprašovači a môžete striekať. Postrek rovnomerne rozotrite handričkou z mikrovlákna.

Pozor! Ak sú vaše okuliare potiahnuté, radšej sa zdržte experimentov s vlastnými ochrannými prostriedkami a siahnite po profesionálnych prostriedkoch. Môžete si tiež nechať poradiť od svojho optika, než si vyrobíte vlastný sprej proti zahmlievaniu okuliarov a zistíte, ktoré prísady sú pre povlak bezpečné..

DIY Sprej proti zahmlievaniu skiel - číre okuliare so správnym čistením