DIY

Vyrobte si závesné závesy sami – 16 skvelých nápadov na závesy

Úchytky na závesy diy-drevené korálky-sivá-záclona-elegantné

Záclony a závesy dodávajú miestnosti eleganciu a dobre sa hodia ako ochrana osobných údajov pred zvedavými očami. Cez deň závesy na záclony zaistia, aby do miestnosti vniklo dostatok slnečného svetla a denného svetla. Majú tiež dekoratívnu funkciu a v interiéri vytvárajú krásne akcenty. V tomto článku sme zhromaždili veľa skvelých nápadov, ako ich vyrobiť z rôznych materiálov Závesné väzby môžeš to urobiť sám.

Vyrobte si závesné závesy sami z drevených korálikov

Závesné závesy do-it-yourself-make-cord-wood-korálky

Okrem funkcie ochrany súkromia pôsobia záclony a závesy v miestnosti dekoratívnym dojmom, ktorý dopĺňa zodpovedajúci tieback. K monochromatickým závesom sa perfektne hodí drevený tieback. Krásny držiak na záclony si ľahko vyrobíte sami z drevených korálikov rôznych veľkostí a šnúry.

Ako vyrobiť závesný záves z drevených korálikov

Kĺbové závesy na viazanie si urobte sami

Na viazanie závesu môžete použiť prírodné alebo farebné drevené korálky, v závislosti od vášho interiéru. Nylonová niť alebo šnúra sa perfektne hodia ako šnúra. Drevené korálky sa najskôr navlečú na šnúru, môžete postupovať podľa ľubovoľného vzoru. Keď je tieback hotový, na konci by mali byť slučky, ktoré môžete zavesiť na nástenný háčik.

DIY tiebacks pre závesy vyrobené zo karabín

Urob si sám-urob si-elegantný-mosadzný-závesný záves

Ďalším pekným nápadom na monochromatické závesy je záves na záclony vyrobený zo zacvakávacieho háčika, ktorý je možné veľmi ľahko vyrobiť a dodá vašim závesom efektný vzhľad. Na to potrebujete otočnú karabínu, bavlnenú šnúru, nožnice, ihlu a niť.

Návod – Úchytné závesy na závesy vyrobené z otočných karabín

Návesy na záclony si urobte sami-návod-bavlnená šnúra

Ak chcete presne určiť dĺžku šnúrky, zmerajte voľne okolo pribaleného závesu a zdvojnásobte meranie. Potom šnúrku zložte tak, aby konce zostali v strede. Ďalej prevlečte šnúru do karabínky kotviacim závesom. Nakoniec konce zošite pevne ihlou a omotajte spoj lepiacou páskou.

Úchytky na závesy vyrobené z jutovej pásky

závesy-závesy-diy-materiály-jutová stuha-niť-lano-gombíky

Jutové stuhy ako dekoratívny prvok zodpovedajú rôznym štýlom bývania a sú k dispozícii s rôznymi vzormi. Skvelé tieback pre svoje záclony, ktoré nepotrebujú háčik na stenu, si môžete ľahko vyrobiť aj z jutovej pásky. Na to stále potrebujete vhodný gombík, elastickú šnúru, ihlu a niť.

Ušite upínacie pásky z jutovej stuhy

opona-tiebacks-urob si sám-jutová stuha-dab-tlačidlo

Najprv by ste mali zmerať obvod pribaleného závesu a určiť dĺžku jutovej stuhy. Potom odstrihnite vhodný pás a oba konce zvnútra olemujte. Teraz odstrihnite malý kúsok gumovej šnúry a prišite ju na jednu vnútornú stranu. Nakoniec prišite gombík na druhú stranu a závesný záves je pripravený.

Kravata mašlička z jutovej stuhy

záclony-tiebacky-urob si sám-jutová stuha-mašle-nápady

Jutové stuhy nájdete v rôznych farbách a s akýmkoľvek vzorom, a preto sú perfektné ako úchytky na záclony. Najlepšie je vybrať farbu, ktorá zodpovedá farbe závesu alebo je s ňou v kontraste. Okrem ušitého variantu môžete jutovú stuhu uviazať na mašličku a pekne ňou zaviazať závesy.

Vyrobte si závesné závesy sami z lán

závesy-závesy-urob si sám-patio-opona-lano

Úchytky na záclony vyrobené z neobvyklých materiálov môžu vašim záclonám dodať zvláštne kúzlo. Teraz by sme chceli upriamiť vašu pozornosť na myšlienku urobiť si tieback sami z hrubého lana. Vhodný materiál nájdete v lanových obchodoch.

Úchytky pre vonkajšie závesy

závesy-závesy-patio-oblasť-lano-lano-rustikálne

Závesné závesy z hrubého lana sa hodia do interiéru aj exteriéru. Sú perfektné pre štýl vidieckeho domu, pretože majú pekný rustikálny vzhľad. Ak plánujete zariadiť terasu alebo patio závesmi, môžete vytvoriť krásny dekoratívny efekt pomocou úchytov vyrobených z lán.

Nápady na ozdobné závesy

záclony-tiebacky-uzol-lano-krásna-dekorácia-nápad

Pretože tieback pre závesy má aj dekoratívnu funkciu, môžete ho použiť na nastavenie krásnych akcentov v interiéri. Jasnou farbou alebo krásnym motívom môžete zdôrazniť závesy, aj keď sú na boku. Ozdobný uzol je skvelý nápad na ozdobný kravatu a dá sa ľahko uviazať pomocou vhodných pokynov a trochy šikovnosti..

Vyrobte si strapce na závesy na záclony sami

závesy-závesy-strapce-vyrobte si-dekoratívne

Záclony so strapcami na trakoch pôsobia mimoriadne elegantne a štýlovo a hodia sa k hrubým aj tenkým závesom. Strapce si môžete vyrobiť sami z nejakej vyšívacie nite v akejkoľvek farbe a ozdobiť nimi závesný záves. Stačí, keď si priadzu omotáte okolo ruky alebo kusu kartónu, kým nedosiahnete požadovanú hrúbku. Potom navrch prevlečte niť a pevne zauzlite.

Kožená šnúrka so strapcami ako viazanka

záclony-úväzy-strapce-koža-stuha-vyrobte si sami

Ďalej by ste mali strapec v spodnej časti odrezať. Ďalším kusom nite môžete uviazať „hlavu“ alebo namiesto toho navliecť na špičku drevenú korálku. Hotové strapce potom môžete pripevniť na koženú šnúru alebo jutové lano a dokončiť tak krásny závesný záves.

Nápady na závesy tieňov vo vidieckom štýle

závesy-závesy-urob si sám-parohy-rustikálne-deco

Pre rustikálny vzhľad doma je možné úchyt závesov vyrobiť z tyče parohu. Má vhodný tvar a dokonca sa dá pripevniť na starý tieback. Na to môžete použiť skutočné aj umelé stĺpiky.

Vyrobte si sami držiaky na záclony vo vintage vzhľade

závesy-závesy-urob si sám-vinobranie-dekoračné kľúče

Elegantný tieback pre vyšívané závesy sa dá vyčarovať z rôznych ozdobných stužiek a zvyškov látky. Najprv vyberte vhodné mašle na stuhu, odstrihnite ich na rovnakú dĺžku a pripevnite na tylovú stuhu. Pre vintage vzhľad môžete pridať vhodný prvok, napríklad vintage kľúč.

Závesné závesy vyrobené z falošných perlových náhrdelníkov

závesy-závesy-ozdobné-strieborno-perleťovo-sivé-závesy

So správnym držiakom na záclony dodáte každej miestnosti osobitý nádych. Úchytky na závesy vyrobené z ozdobných perlových stužiek sú elegantným nápadom do domácnosti. Na to môžete použiť aj falošné perlové náhrdelníky a záclony s nimi odložiť.

Starý náhrdelník ako kreatívny tieback

závesy-závesy-alternatívne-náhrdelníky-držiaky na záclony

Závesy môžete tiež uviazať s bižutériou, ako sú náhrdelníky alebo niektoré náramky. Týmto spôsobom môžete znova použiť staré šperky a v miestnosti tak nastaviť krásne dekoratívne akcenty.

Nastavte akcenty s kontrastnými závesmi závesov

záclony-tiebacks-alternatíva-červený-pás-farba-akcent

Ak ste sa rozhodli pre záclony v neutrálnych farbách, môžete nastaviť farebný akcent s kontrastným tiebackom. Použitie pásu predstavuje ďalšiu alternatívu k držiaku na záclony a vytvára hravý interiér.

Elegantná stuha ako tieback

záclony-úväzy-jednoduchá-myšlienka-úzka-saténová stuha-mašľa

Ak si chcete sami a rýchlo urobiť elegantný závesný záves, môžete použiť saténovú stuhu v zodpovedajúcej farbe. To umožňuje zväzovanie ľahkých alebo ťažkých závesov alebo ich viazanie na stranu.

Nápad na závesné závesy pre škôlku

záclony-závesy-nápady-škôlka-dievčatá-izba-plyšová hračka

Plyšové hračky, ktorých ruky je možné spojiť dohromady, sa perfektne hodia ako závesy do škôlky. Nachádzajú sa v rôznych veľkostiach a dajú sa prispôsobiť interiérovému designu v detskej či detskej izbe.